Kripto Para

ABD’li dev banka ETH türev ürünleri sunacak

  ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs kripto para sektörüne yönelik hamlelerini hızlandırdı. Küresel bankacılık devinin önümüzdeki aylarda Ethereum türev ürünleri sunmaya başlaması bekleniyor…

  ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, önümüzdeki aylarda müşterilerine Ethereum (ETH) türev ürünleri sunmaya başlayacak. Küresel bankanın geçmiş dönemde kripto para birimlerine ve sektöre karşı olumsuz bir tutum takındığı ve mesafeli olduğu biliniyordu. Ancak bu tutumundan önemli ölçüde uzaklaştığını gösteren bu planlamalar, kripto para sektöründe memnuniyetle karşılandı. 

  Kripto para piyasasında en büyük ikinci para birimi olan Ethereum, Goldman Sachs’ın bu hamlesi sayesinde daha fazla yaygınlık kazanabilir. Goldman Dijital Varlıklar Genel Müdürü Mathew McDermott konuyla ilgili açıklama yaparak, Ethereum yatırımcılarını da heyecanlandıran ifadeler kullandı.

  Ethereum Türev Ürünlerine Büyük İlgi

  Mathew McDermott, Bloomberg News kanalına verdiği röportaj sırasında kripto paralara olan talebin, piyasadaki son düzeltme hareketine rağmen artmaya devam edeceğini ifade etti. Ethereum türev ürünlerine de büyük talep olduğunu kaydeden müdür, şu ifadeleri kullandı: “Kurumsal yaygınlık artmaya devam edecek. Fiyattaki düzeltmeye rağmen, bu alanda önemli bir ilgi görmeye devam edeceğiz.”

  ABD merkezli dev yatırım bankasından gelen bu haberler, kripto para topluluğu tarafından da büyük bir heyecanla karşılandı. Özellikle Ethereum yatırımcıları, ETH kripto para birimine yeni bir talep oluşturacak bu gelişmeden dolayı büyük bir heyecan yaşadı. Dev bankanın önümüzdeki aylarda, kurumsal müşterileri için Ethereum türev ürünlerini sunmaya başlaması bekleniyor. 

  Kurumsal Yatırımcıların Ether Ürünlerine Talebi

  Goldman Dijital Varlıklar Genel Müdürü Mathew McDermott, kripto para piyasasında merakla beklenen türev ürünleri hakkında önemli açıklamalar yaptı. Geçen hafta 850 kuruluşun katıldığı ve yüzde 10’unun kripto alıp sattığı, yüzde 20’sinin ise piyasaya girmek istediğini belirten bir araştırmaya referans yaptı. 

  Öte yandan CoinShares’e göre kurumsal yatırımcılar sadece 2021 yılı içinde Ethereum ürünlerine neredeyse 1 milyar dolar yatırım yaptı. Ethereum ürünlerine akan toplam sermayenin değeri ise yaklaşık 11.1 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Ayrıca Goldman Sachs, mayıs başında sınırlı Bitcoin (BTC) türev alım satımı başlatmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle