Bloomberg analisti BTC fiyatında inanılmaz artış bekliyor

  Kripto para yatırımcılarının da takip ettiği saygın Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Popüler analist BTC fiyatında çok büyük bir patlama yaşanmasını bekliyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemdeki konsolidasyon sürecinden çıkmış görünüyor. BTC hakkında analistlerin yorum ve değerlendirmeleri yatırımcılar tarafından yakından takip edilirken piyasada da hareketli bir dönem yaşanıyor. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin fiyatının geleceği hakkında konuştu.

  Visa, Goldman Sachs ve Morgan Stanley tarafından yapılan Bitcoin hamlelerine dikkat çeken uzman analist, Bitcoin’in küresel açıdan altının yerini alabileceğini söyledi. Paranın dijitalleşmesini benimseyen kurumsal firmaların sayısında her geçen gün artış yaşanması da popüler analistin bu görüşünü destekliyor. 

  Bitcoin Benimsenmesi Giderek Artıyor

  Kripto para analizleri ile de tanınan Mike McGlone, BTC için atılan kurumsal adımları yorumlarken şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin’in benimsenmesi kademeli olmaktan çok ani hale geldi ve gördüğümüz gibi hızlanması muhtemel. Öngörülebilir gelecek için fiyatını destekler ve rezerv para birimi olarak doların hakimiyetini büyütür.” Uzman analist, Bitcoin fiyatında yükseliş trendini sürdüren bir dalga göründüğüne dikkat çekti.

  Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti, son açıklamasında dünyanın en büyük otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin rezervine dikkat çekti. Lider kripto para biriminin geleceği hakkında konuşan Mike McGlone şunları aktardı: “Kurumlar ve bireysel yatırımcılardan Bitcoin’i kaldıran yükselen bir dalga görüyoruz. Bu anlatıyla şirketlerin varlıklarının küçük bir bölümünü kripto paraya tahsis etmeye yöneldiği görülüyor.”

  Bitcoin Fiyatında 400 Bin Dolar Tahmini

  Piyasa uzmanına göre mevcut modellerin beklenen şekilde ilerlemesi durumunda Bitcoin fiyatında inanılmaz seviyeler görülebilir:

  2021’de Bitcoin’in teknik görünümü, geçmiş kalıplar tekrar ederse, güçlü bir şekilde yukarı doğru kalıyor Grafiğimiz, Bitcoin’i 2013’teki yaklaşık 55 kat ve 2017’deki 15 kat artışla benzer bir zeminde gösteriyor. 2021’de o yıllara benzer fiyat aşırılıklarına ulaşmak için kripto para, 2011’in en yüksek seviyesinden bu yana gerilemeye dayalı olarak 400 bin dolara yaklaşacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle