Ünlü milyardere göre ETH gerçek para olmaya çok yakın

  Kripto para sektörü hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan Mark Cuban, bunlara bir yenisini daha ekledi. Ünlü milyarder, Ethereum’un “gerçek para” olmaya en yakın dijital varlık olduğunu söyledi…

  Kripto para dünyasının sevilen ve yakından takip edilen isimlerinden Mark Cuban, son açıklamalarıyla yine topluluğun dikkatini çekmeyi başardı. Bitcoin’in altına kıyasla daha iyi bir yatırım aracı olduğunun altını çizen Cuban, Ethereum akıllı sözleşmelerinin avantajına da değindi. Ünlü milyardere göre Ethereum akıllı sözleşmeleri, pek çok açıdan 90’lı yıllardaki internet ağına benziyor.

  Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan Ether’in (ETH) gerçek bir para birimi olmaya en yakın dijital varlık olduğunu belirten Mark Cuban, BTC’yi de altından daha iyi görüyor. Son yıllarda kripto para dünyasında Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT'lerin (non-fungible token) çılgınlığı devam ediyor. Mark Cuban bu konuda da açıklamalarda bulundu.

  Ethereum Akıllı Sözleşmeleri Yorumu

  Akıllı sözleşmeleri ve merkeziyetsiz yapıları sayesinde kimse olmadan yönetilen bu sistemlerin oyunu değiştirici bir özelliğe sahip olduğunu vurguladı. Ünlü milyarder Ethereum akıllı sözleşme gelişimini şu şekilde değerlendirdi: “İnternet kullanılmaya başladığında, analog dünyada yer alan alışkanlıkları değiştiren uygulamalar görmeye başlamıştık. Örneğin, Dallas üzerinden Indiana Üniversitesi'ndeki basketbol maçlarını dinlemek radyo üzerinden mümkün değilken, internet yayınlarıyla mümkün olmuştu.”

  Ünlü milyarder, Ethereum fiyatında yükseliş beklemesine rağmen kendi portföyünün yüzde 60’ının Bitcoin’den yüzde 30’unun ETH ve yüzde 10’unun diğer varlıklardan oluştuğunu belirtti. Ünlü ismin portföyünde ayrıca DOGE bulunduğu da biliniyor. Mark Cuban’ın bu açıklamaları kripto para topluluğu tarafından büyük ilgi gördü.

  Bitcoin’in Altına Kıyasla Avantajları

  Değer saklama aracı olarak tanımladığı Bitcoin hakkında da açıklamalarda bulunan Mark Cuban, BTC’nin altına kıyasla avantajlarını söyledi: “Bitcoin ile transferler yapabilirsiniz ve bu harika. Bu bir değer saklama aracı ve o da harika. Altına çok daha iyi bir alternatif. Altın piyasa değerinden kendine alıyor ve devam edecek. İşte bu yüzden Bitcoin sahibiyim. Bu bir etmen ama internetle kıyaslanacak gibi değil.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle