Fetch.ai (FET) Token Nedir? FET Coin Nasıl Alınır?

  Bu içriğimizde nesnelerin interneti ile yakından ilgilenenlerin dikkatini çeken FET Token hakkında bilgileri sunacağız. FET Token nasıl alınır, nedir, avantajları, dezavantajları, geleceğe yönelik fiyat tahmini nedir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Fetch.ai (FET) Token Nedir?

  Fetch.ai (FET) Token, yapay zeka gibi alanlarda altyapı hizmetleri sunan Fetch.ai’nin yerel kripto para birimidir. Şirketler otonom sistemlerine dair sorunlarını halletmek için FET Token ödeme ile Fetch.ai ağından merkeziyetsiz hizmet alabilirler. FET Token, mobilite, merkeziyetsiz finans, akıllı şehir tasarlama, IoT gibi alanların tümünde rol alan kripto para birimidir.  FET Token, Fetch.ai ekosisteminde yer alan akıllı sözleşmeler üzerinde ve oracle, dijital ekonomi işlemlerinde kullanılır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Fetch.ai (FET) Token projesinin amacı, dijital ekonomi, dağıtık defter ve yapay zeka sistemlerini aynı anda sunmaktır. Bu amacına ulaşan proje ağ içinde hem merkeziyetsiz finansal işlemleri hem de çeşitli şirketlere uygun olan altyapı hizmetlerini sunar. Yapay zeka tabanlı protokolde, Iot teknolojisine ve tedarik zincirlerine ilişkin çalışmalar yapılabilir. Diğer yandan şirketler kendi dijital işlemlerine yönelik sorunları çözebilecek olan uygulama ve araçlara proje kapsamında FET Token sahipliği ile erişebilirler. Proje hakkında diğer bilgileri https://fetch.ai adresindeki Whitepaper’dan öğrenebilirsiniz. 

  Fetch.ai Token Yorum

  FET Token hakkında yorum yapan yatırımların bir kısmı bireysel, bir kısmı kurumsal yatırımcılar. Geniş bir kesime hitap eden FET Token için yorum yapan bireysel yatırımcılar özellikle staking alanında FET Token tercih ettiklerinden söz etmişler. Kurumsal yatırımcılar için nesnelerin internetine yönelik işlemler için projeyi tercih ediyorlar. 

  FET Token Geleceği

  FET Token geleceği hakkında tahmin yapan analistler 2021 senesinde fiyat artışının görülebileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre FET Token 2021 sene sonunda 0.35 dolar ile 0.40 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 2022 sene sonunda 0.62 dolar ile 0.65 dolar bandından bir fiyatın tabloda olabileceği tahmin edildi. 

  Fetch.ai (FET) Token Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel 1 FET fiyatı %fetch-ai+try% TL. Döviz cinsinden ise %fetch-ai+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Fetch.ai 24 saatte %fetch-ai+yuzde%.

  Fetch.ai (FET) Token Nasıl Alınır?

  FET Token almak için yapılacaklar şunlardır:

  • 1. Adım: FET Token’ın satın alınabildiği ve işlem gördüğü Binance, KuCoin gibi borsalardan birine erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Girilen borsanın hesap oluşturma sekmesine girip, KYC işlem adımlarını tamamlayarak, hesap açılışı gerçekleştirilir. 
  • 3. Adım: Açılan hesaba yatırım amaçlı belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Hesap bakiyesinin oluşumu ardından borsadan FET Token paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına erişilir.
  • 5. Adım: Satın alma bölümünde görülen güncel fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden tercih edilen kadar FET Token alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan tokenlar hesabın sanal cüzdanında veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm aşamaların doğru izlenmesi ardından satın alma tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  FET Token avantajları:

  • Dijital merkeziyetsiz Ekonomi: FET Token sahibi kişiler proje ağında FET Token kredisi verebilirler veya staking yapabilirler. Stake üzerinden pasif gelir, kredi üzerinden faiz kazancı elde ederler. 
  • Tedarik Zincir Takibi: FET Token sahibi işletmeler projenin yapay zeka tabanından ve IoT’den yararlanarak ürünlerini yakın takip edebilecekleri dijital tedarik zincirleri kurabilir, başka dijital projeler, akıllı kentler tasarlayabilirler.
  • Hız: FET Token sahipleri hem cüzdanlar arası transferde hem de kripto para ticaretinden dakikalar içinde işlem onayını alırlar. 

  Dezavantajları Ne?

  FET Token dezavantajları:

  • Saldırı Riski: FET Token çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken, ağda oluşabilecek bir saldırı altından FET Token bakiyesi riske girebilir. Ancak donanım cüzdanlarda token saklamak bu riski ortadan kaldırır.
  • Fiyat Oynaklığı: FET Token’da her kripto para gibi piyasa volatilitesine bağlı anlık fiyat değişimi yaşar. Fiyat takibi için zaman ayırmak zorunlu hale gelir.

  FET token yapay zeka, IoT, merkeziyetsiz finans, dijital iş planı, öğe yaratma, şirket altyapı çözümlerini üretme, yatırım yapma gibi alanların tümünde kullanılır. Dezavantajları yok denecek kadar azdır.

  Sonuç

  FET Token, Fetch.ai projesinin tüm teknolojik yanlarından yararlanmaya imkan sunan kripto paradır. Analistlerin tahminlerine göre çok yönlü yapısına bağlı olarak 2021’de fiyat artışını görebilecek. Eğer tahminler tabloya gelirse, yatırımcılara getiri sunabilir. Binance gibi işlem hacmi geniş borsalarda da listelenen FET iyi bir hacme sahip.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle