Kriptopara

QTUM Coin Geleceği 2022 - Qtum Fiyat Tahminleri Ne?

  Kripto para yatırımcılarının son dönemde dikkatini çeken projeler arasında QTUM coin yer almaktadır. Bu altcoine yatırım yapmak isteyenler QTUM coin geleceği ve fiyat tahminleri hakkında araştırmalara devam etmektedir. Kripto para sektörünün önde gelen uzmanlarının QTUM coin fiyat tahminleri hakkında en güncel raporlarını bu yazımızda bulabilir, yatırım yapmadan önce tavsiyelere dikkat ederek kazançlarınızı yükseltebilirsiniz.

  QTUM Coin Geleceği 

  Her geçen gün daha fazla sayıda yatırımcı çeken QTUM coin piyasasını etkileyen önemli özellikler ve gelişmeler bulunmaktadır. Kripto para uzmanları QTUM coin geleceği hakkında yaptıkları değerlendirmelerde şu detaylara dikkat çekmektedir:

  • Bitcoin ve Ethereum'un güçlü yanlarını tek bir zincirde bir araya getirmek amacıyla geliştirdiği projelerle QTUM coin geleceği oldukça parlaktır. 
  • Bitcoin'den devralınan UTXO (Harcanmamış İşlem Çıktısı) hesap katmanını Ethereum'dan ilham alan akıllı sözleşme katmanıyla bütünleştirir. Bu sayede Qtum projesi gelecekte daha fazla kullanıcıya ulaşabilir.
  • Geliştiricilerin çalışmaları ve yaklaşan ortaklık duyuruları ile birlikte QTUM coin fiyatında artış potansiyeli oldukça yüksektir.

  QTUM Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistleri Keltner Kanal Göstergesini baz aldıklarında Qtum (QTUM) grafiği için fiyatın üst eğrinin ilk yarısında olduğunu ve konsolide olduğunu söylemektedir. Yatırımcılardan gelen daha fazla piyasa baskısı, oluşan son mum çubuğu yükselişe geçtiğinden fiyatı daha da yükseltebilir. QTUM coin’in göreceli güç endeksi (RSI) değeri 53.40'tır ve bu, 50 ile 70 arasında olduğu için güçlü bir trend olduğuna işaret etmektedir. Ancak, aşırı alım bölgesi olan 70'e doğru yukarıyı işaret ettiği için alıcıların yatırım zamanlaması konusunda dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

  QTUM Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Qtum projesi, merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformudur. Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsünü kullandığı için düğüm operatörleri, işlemleri doğrulamak için ödüllendirilir. Ayrıca, DGP tarafından yönetilen bir blok zinciri olan Qtum projesinin yerel kripto para birimi QTUM coindir. 

  Qtum çalışma prensibine bakıldığında, basit doğası nedeniyle Bitcoin zincirini kullanır ve temelin daha kolay üzerine inşa edilmesini sağlar. Qtum, Bitcoin'in UTXO işlem modelini temel alır ve Proof-of-Stake mekanizmasını kullanır. Qtum projesi, bir Bitcoin Core çatalı üzerine inşa edilmiştir, ancak vakıf, birkaç önemli aracın yardımıyla kendi hibrit blok zincirini geliştirmiştir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  QTUM coin, büyük kuruluşlar tarafından benimsenmeye uygun bir platform oluşturmak için Ethereum'un akıllı sözleşme işlevselliğini Bitcoin'in harcanmamış işlem çıktı modelinin (UTXO) güvenliği ile birleştiren bir kripto para birimidir. Qtum, PoS tabanlıdır ve belirli blok zinciri ayarlarının akıllı sözleşmeler kullanılarak değiştirilmesine izin veren bir Merkezi Olmayan Yönetim Protokolüne (DGP) sahiptir. Bu sebeple kullanım alanı oldukça geniştir. Ayrıca stake edilebilir yönüyle yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

  QTUM Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 QTUM fiyatı %qtum+try% TL. Döviz cinsinden ise %qtum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, QTUM Coin 24 saatte %qtum+yuzde%.

  Altcoin piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, QTUM coin fiyatında da sert iniş ve çıkışlar yaşanabilmektedir. Uzman analistler, QTUM coin yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara, pozisyon açmadan önce mutlaka güncel piyasa trendlerine dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Aynı şekilde QTUM coin al-sat işlemlerinden önce teknik analizdeki destek-direnç noktaları göz önünde bulundurulduğunda yatırımlarınızdan maksimum kazanç elde edebilirsiniz.

  QTUM Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Blockchain teknolojisini kullanarak önemli problemlerin çözümü için yenilikçi projeler geliştiren Qtum, sektörde oldukça popülerlik kazanmaktadır. QTUM coin için giderek artan taleple birlikte fiyatın yüksek seviyelere ulaşması beklenmektedir. Uzmanların yakından takip ettiği projede yapılacak geliştirmeler ve ortaklık duyuruları ile birlikte QTUM coin fiyatı çok yüksek seviyelere ulaşabilir.

  QTUM Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Kripto para uzmanları tarafından desteklenen QTUM coin projesine rahatlıkla yatırım yapılabilir. Uzmanlar bu projenin altyapısı ve çalışma sisteminin son derece güvenilir olduğunu ifade etmektedir. Gelecekte QTUM coin talebinde artış yaşanmasıyla birlikte fiyatın çok yüksek seviyelere ulaşması mümkündür. Bu yüzden altcoin yatırımcıları kripto para portföylerine risk algıları ve bütçeleri oranında QTUM coin ekleyebilirler. 

  QTUM Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Qtum projesi blockchain sektöründe en büyük problemlerden birlikte çalışabilirlik, yönetişim, iş kanıtı mekanizmasının katılığı ve maliyeti ve akıllı sözleşmeleri gerçek hayat uygulamalarıyla birleştirmenin zorluğu üzerine çözümler üretmektedir. Qtum blok zinciri, bunu çözmeyi amaçlayan iki benzersiz teknoloji olan Hesap Soyutlama Katmanı (AAL) ve Merkezi Olmayan Yönetim Protokolü (DGP) özellikleri sayesinde sektörde adından söz ettirmektedir. Dolayısıyla QTUM coin bu özellikleri ile diğer kripto para projelerinden farklı çözümler üretmektedir. 

  QTUM Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  QTUM coin avantajları şunlardır:

  • Kullanıcıların, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve x86 sanal makinesi dahil olmak üzere sanal makinelerde uygulamalar oluşturmasına ve barındırmasına olanak tanır. 
  • Ayrıca i686 komut setini ve C, C++, Rust ve Python gibi çeşitli programlama dillerini desteklediği için mevcut uygulamaları benimsemeyi çok kolaylaştırır.
  • Qtum, yalnızca turing-tamamlanmış akıllı sözleşmelere izin vermekle kalmaz, aynı zamanda ortak programlama kitaplıklarını akıllı sözleşmeler biçiminde entegre eder.
  • Ayrıca, topluluk katılımcıları belirli ağ parametrelerinde değişiklik yapmak için oy kullanabilir.
  • Stake edilebilir olması sayesinde yatırımcılara pasif getiri imkanı tanımaktadır.

  QTUM coin dezavantajları şunlardır:

  • QTUM coin ile piyasada benzer özelliklere sahip kripto para projeleri arasında yüksek rekabet ortamı vardır. Bu nedenle QTUM coin talebinde azalma meydana gelebilir.
  • Diğer kripto paralar gibi QTUM coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Kripto paralara yönelik regülasyonlar QTUM coin fiyatını olumsuz etkileyebilir.

  QTUM Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Altcoin piyasasında giderek artan popülerliğe sahip olan QTUM coin, sektörün önde gelen kripto para alım satım platformlarında listelenmektedir. Son dönemde QTUM coin al-sat işlemleri sunan popüler kripto para borsalarından bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Bithumb
  • Houbi Global
  • Coinone
  • Binance US
  • Gate.io
  • Kraken 
  • Bybit
  • Bittrex
  • KuCoin
  • Poloniex
  • OKX
  • Bitfinex
  • AscendEX
  • BitGlobal
  • MEXC
  • Crypto.com Exchange
  • Phemex

  QTUM Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Yerli ve yabancı kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği usta analistler, QTUM coin geleceği hakkında güncel raporlar yayınlamaktadır. QTUM coin fiyat tahminlerinde bulunan ve topluluğun iyi tanıdığı uzmanların son değerlendirmeleri şu şekildedir: 

  • Price Prediction ekibinin QTUM coin geçmiş fiyat verilerine ilişkin derin teknik analizinde, 2022 yılında da fiyatın en az 8.09 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. Usta analistlere göre QTUM coin fiyatı, ortalama 8.33 dolar işlem fiyatı ile maksimum 9.25 dolar seviyesine ulaşabilir.
  • CoinQuora uzmanlarına göre yükseliş eğilimi devam ederse, QTUM coin 2022'nin sonunda 18.220 dolara ulaşacaktır. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 8.207 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecektir. Daha sonra bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmemektedir. Yaklaşan ortaklıkların fiyat açısından oldukça iyimser göründüğü belirtilmektedir.
  • Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği Digital Coin Price ekibinin Qtum 2022 fiyat tahmini ve teknik analizine göre, QTUM coin fiyatı 10.08 dolar bulabilir. Usta analistler QTUM coin fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 13.94 dolar fiyatını geçmesini beklemektedir. Bu da QTUM coini karlı bir yatırım haline getirebilir.

  Sonuç

  Qtum projesi, bir hisse kanıtı (PoS) akıllı sözleşme açık kaynaklı blok zinciri platformu ve değer aktarım protokolüdür. Bitcoin ve Ethereum'un güçlü yanlarını tek bir zincirde bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Qtum, akıllı sözleşme yürütme ve DApp'lerin ek işlevselliği ile Bitcoin'in UTXO işlem modeli üzerine kurulmuştur. Platformun yerel kripto para birimi QTUM coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle