Kripto Para

DeFi platformu kapandı:

  Kripto para sektöründeki dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklendi. Kripto para yatırımcıları 32 milyon dolarlık vurgunla şok olurken, web sitesine “Sizi kandırdık ve bu konuda bir b** yapamazsınız” yazıldı…

  CryptoWhale hesabından paylaşılan son dakika haberinde, DeFi100 platformunda gerçekleşen bir dolandırıcılık gelişmesi paylaşıldı. Kripto para sektöründe dApps merkezi olmayan uygulamalardan biri olarak hizmet veren DeFi100 platformunda 32 milyon dolarlık vurgun yapıldı. 

  Platformun kullanıcıları DeFi100 internet sitesine girmek istediklerinde şok bir yazıyla karşılaştı. CryptoWhale hesabının paylaşımına göre platformun resmi web sitesi, artık "Sizi kandırdık ve bu konuda bir b** yapamazsınız" mesajıyla güncellendi. Dolandırıcılıların pek çok kripto para yatırımcısına ait 32 milyon dolarlık yatırımcı fonlarını alıp kaçtıkları öğrenildi.

  Boğa Sezonu Biterken Dolandırıcılıklar Artıyor 

  Türkiye’deki Thodex kripto para borsası vakasına benzer bir olayın yaşandığı DeFi100 platformunun web sitesinde yazılanlar, kullanıcılara şok yaşattı. Kripto para uzmanları “Boğa piyasası zayıfladıkça birçok proje de kaybolacak!” söylemlerini bir kez daha yeniledi. 

  Usta analistlere ve kripto para uzmanlarına göre Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde fiyat düşüşü yaşandıkça piyasada bunun gibi çok sayıda dolandırıcılık vakası da ortaya çıkacak. Uzmanlar özellikle piyasaya yeni giren yatırımcılar için şu tavsiyelerde bulunmayı sürdürüyor: “İsimsiz ekiplerle çok yeni olan, meme (şaka amaçlı) olarak yapılan ve gerçek faydası olmayan projelere asla yatırım yapmayın. Her zaman güvende kalın!”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle