Kripto Para

İsviçre merkezli bu firmalar BTC yatırımı yapacak

  Kripto para piyasasında Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında toparlanma görülürken, bazı şirketlerden de önemli hamleler geldi. İsviçre merkezli Post Finance ve Swissquote şirketleri, kripto para sektöründe büyük ses getirecek bir ortaklığa imza attı.

  Ülkedeki mobil bankacılıkta yeni bir çağ başlatan hamle olarak görülen dijital finans uygulaması için ortaklık kuran Post Finance ve Swissquote şirketleri dikkat çekti. Bu uygulama sayesinde hisselere Bitcoin (BTC) ve 12 altcoin üzerinden yatırım yapılabileceği açıklandı. 

  İsviçre’de “Yuh” adıyla adlandırılan para yöntemi uygulaması, kullanıcılar için hem Apple App Store mağazasında hem de Google Play mağazasında kullanıma açıldı. Post Finance ve Swissquote şirketlerinin bu uygulaması, finans dünyasında en popüler 100’den fazla küresel hisse senedi için yatırım yapma fırsatı sunuyor.

  Bitcoin ve 12 Farklı Altcoine Yatırım Fırsatı

  Küresel hisse senetleri ve ETF’lerin dışında 13 kripto para birimine de yatırım yapma imkanı tanıyan Post Finance ve Swissquote ortaklığı, kripto para yatırımcılarının da dikkatini çekti. Ayrıca ülkenin iki dev firması Swissqoin isimli yeni bir kripto para birimini de piyasaya çıkarttı. Bu kripto para birimi, altcoin yatırımcılarından kısa sürede büyük bir ilgi toplamayı başardı.

  Yuh uygulaması CEO’su Markus Schwab, tüm finans dünyasını düşük ücretler veya ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunmayı amaçladıklarını söyledi. Kripto para basınında geniş yankı uyandıran bu açıklamaların ardından ödemeler ve P2P transferleri ya da banka kartı için herhangi bir ücret alınmayacağı belirtildi.

  500 Swissqoin Bedava Dağıtılacak

  Kripto para piyasasına sürülen Swissqoin isimli kripto para birimi ile Yuh uygulamasının daha geniş kitleler tarafından kullanılması amaçlanıyor. Duyurulara göre Yuh hesabı açan ve en az 500 İsviçre frangı yatıran herkes ücretsiz olarak 500 Swissqoin sahibi olacak

  Altcoin yatırımcılarının radarına takılan Swissqoin dağıtım etkinliği sadece bununla sınırlı kalmayacak. Kullanıcılar ek etkinlikler aracılığıyla uygulama üzerinden daha fazla Swissqoin kazanabilecek. Bu Swissqoin’ler diğer varlıklarla takas edilebilecek. Uygulama gelirlerinin bir kısmını düzenli olarak bu yeni kripto para birimine yatıracağı için Swissqoin’in değerinin giderek artması bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle