Kriptopara

XYM Dağıtımı Ne Zaman?

  XYM Dağıtımı Ne Zaman?

  XYM dağıtımları dünyanın işlem hacmi en geniş kripto para borsaları arasında yer alan Binance üzerinden 12.03.2021 tarihinde gerçekleştirildi. Bu tarihte askıya alınan işlemler ardından yapılan dağıtım ise tamamlanmıştır. Geleceğe yönelik yeni bir dağıtım hakkında henüz yapılan bir açıklama bulunmuyor.

  XYM Dağıtımda Anlık Görüntü Ne Zaman Alındı?

  XYM dağıtımında anlık görüntü 12 Mart 2021 tarihinde saat 03:50’de alındı. 3.105.500 numaralı XEM blok yüksekliğinde anlık görüntü alımı öncesinde, XEM Coin alım-satım ve para çekme işlemleri 02:00’da askıya alındı. Ardından belirlenen günlerde dağıtım tamamlandı. İşlemler Binance kripto para borsasında gerçekleştirildi.

  XYM Dağıtımından Yararlanma Şartı Nedir?

  XYM Dağıtımından yararlanmak için Binance kripto para borsası hesabına sahip olmak gerekir. Aynı zamanda Binance hesabında minimum 100 XEM sahibi olan kişiler XYM dağıtımından faydalanabildiler. Dağıtıma ilişkin duyuruda, kullanıcıların hesaplarını kontrol etmeleri ve 100 XEM sahibi değillerse, bunu 100’e tamamlamaları rica edildi. Ardından 12 Mart 2021’de dağıtıma başlandı.

  XYM Dağıtımında Süreç Nasıl İşliyor?

  XYM dağıtımında ilk olarak 12 Mart 2021 tarihine kadar Binance hesabında 100 XEM altında bakiyesi olanların bakiyelerini bu değere tamamlamaları gerektiği belirtilmiştir. Ardından 12 Mart 2021’de XEM işlemleri saat 02:00’da askıya alınmıştır. Hesaplata 1 XEM=1 XYM olacak şekilde XYM Coin dağıtımı yapılmıştır.

  Dağıtımın tamamlanması ardından XYM alım-satım işlemleri açıldı. Binance hesabında daha önce 1000 adet XEM sahibi olan bir kişi artık, airdrop programı sayesinde 1000 adet XYM’ye sahip olduğunu görüntüleyebilecek. 

  Geçmişe Yönelik XYM Dağıtımı Nasıl Sorgulanır?

  Binance hesabında 100 XEM bulunan ve dağıtım duyurusunu bilmeyen bir kişi dağıtımdan otomatik olarak yararlanmıştır. Bunu teyit etmek veya duyuruyu geç öğrenme ardından dağıtımdan yararlanıp yararlanılamadığını sorgulamak için Binance hesabından işlem yapılır. Kullanıcı Binance hesabından “İşlem Geçmişi“ sekmesine giriş yaparak, bu alandaki listeden rahatlıkla XYM dağıtımından hangi tarihte yararlandığını görüntüler. 

  Hesabımda XYM Miktarı Neden Görünmüyor?

  XYM dağıtımı ardından Binance hesabında XYM miktarını görüntüleyemeyen kişiler direkt olarak hesaplarında ne kadar XEM olduğunu kontrol etmelidirler. Dağıtım öncesi sahip olunan XEM miktarı hatırlanmalıdır. Eğer Binance hesabına bağlı cüzdanda 100 XEM altında bir değer varken dağıtıma dahil olunmuş ise bu kripto para birimleri XYM’ye dönüşmemiştir. Yeniden alımla limiti yakalamak ve işleme dahil olmak için bir fırsat bulunmamaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle