Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Ekim 2023

  Bitcoin (BTC) hafta başındaki negatif görünümden sıyrılarak yeniden yükseliş hareketine başladı. BTC’deki yükseliş sinyalleri altcoin piyasasını da hareketlendirdi.

  7 Ekim 2023 Cumartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Anonim analist James, spot BTC ETF onayından sonra dev fon yönetim şirketlerinin sadece yüzde 0.5 oranında bir BTC yatırımı yapması halinde büyük patlama yaşanacağını düşünüyor. Her yıl sadece 0.5’lik bir yatırım yapılması durumunda BTC fiyatı 2028 Nisan ayında 920 bin dolara kadar çıkabilir.

  Bitmex kurucusu Arthur Hayes, BTC’nin yıl sonuna kadar 25 bin – 30 bin dolar bandında inip çıkacağını iddia etti. Hayes’e göre 2024 yılında FED’in faizleri indirmeye başlamasıyla birlikte BTC 70 bin dolara kadar tırmanacak.

  Kriptolarda çöküş bekleyen analist Capo, nötr CRO ve zararda olan TRX dışında tüm short işlemlerinde BNB, AAVE, WAVES, MATIC ve SOL para kazandığını iddia etti. Ünlü analist, piyasada sert düşüş yaşanacağı iddiasıyla yatırımcıların tepkisini çekmişti.

  New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), raporuna göre BTC 3. çeyrekte yüzde 11 değer kaybıyla en kötü performans gösteren varlık oldu. Buna rağmen yılbaşından beri en çok kazandıran yatırım aracı olan BTC’nin son çeyrekte patlama yapması bekleniyor.

  Ava Labs’ın CEO’su Emin Gürer Sirer, Avalanche tabanlı platform Start Arena’nın hack saldırısında 3 milyon dolar çaldırdığını duyurdu. Açığın kapatılacağını söyleyen Sirer’e rağmen AVAX fiyatındaki değer kaybı dikkat çekti.

  Popüler altcoin Solana (SOL) düzeltme sonrası hızlı toparlanarak yatırımcısına kazandırmaya devam etti. Son haftalarda BTC’yi gölgede bırakan Solana yöneticisi Federa ise lider kripto parayı övdü: “Bitcoin bu günlere savaşarak geldi, Bitcoin başarılı olmasaydı bence hiçbirimiz buralarda olmazdık.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Ekim ayına hızlı başlayan BTC düzeltme sonrası kazançlarını geri vermişti. BTC’de yeniden yükseliş hareketinin başlaması yatırımcıları heyecanlandırdı. Güncel verilere göre BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle