BTC 21. yüzyılın hakimi olabilir mi? Ünlü CEO’ya göre “Evet”

  Bitcoin (BTC) yatırımları ile 2020 yılında piyasaya damgasını vuran dev yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in büyüyen ağ hızı sayesinde 21. yüzyıla tamamen hakim olacağını düşünüyor. Saylor’a göre ayrıca Bitcoin bunu açıkça gösteriyor.

  Dev yazılım şirketi MicroStrategy, 2020 yılının ikinci yarısında yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımları ile piyasaya yön verdi. Kripto para piyasalarının bugünlere gelmesinde oldukça etkili bir rol oynayan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan desteğini ve güvenini bir kez daha gösterdi. Kitco ile röportaj gerçekleştiren Saylor, Bitcoin’in büyüyen ağ hızı sayesinde 21. yüzyıla tamamen hakim olacağını düşündüğünü dile getirdi. Saylor’a göre Bitcoin üstelik bunu açıkça gösteriyor.

  Michael Saylor, Kitco röportajında Bitcoin’in küresel piyasalardaki konumuna değindi. Saylor’a göre Bitcoin standardı, birçok çözüm getiriyor. Saylor Bitcoin’in “bağımsız olmayan ve kendisini çeşitlendiremeyen değer deposu” problemine çözüm bulduğunu düşünüyor. Michael Saylor’un konuya ilişkin olarak “Bence Bitcoin 21. yüzyılın en güçlü değer deposu olacak. Bitcoin’in bu alanı kazandığının fazlasıyla açık olduğunu düşünüyorum.” sözlerini dile getirdi.

  Saylor: “BTC; Amazon, Facebook, Apple ve Google’dan Daha Çarpıcı”

  Saylor’un CEO’su olduğu ve kripto para piyasasına yön veren MicroStrategy şirketinin bilançosunda 4,5 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor. Saylor’a göre Bitcoin, 20. yüzyılın yeniliklerinden ya da diğer büyük teknoloji şirketlerinden daha farklı bir çarpıcı güç konumunda olduğunu düşünüyor. Saylor’ın konuya ilişkin olarak yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Nesnel olarak bakarsak, Bitcoin şu anda dünyada en hızlı büyüyen ve en çarpıcı güç. 12 yıl gibi bir sürede sıfırdan 1 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Bu, onu en çarpıcı şey haline getiriyor. Bitcoin; Amazon, Facebook, Apple ve Google’dan daha çarpıcı. Hayatımızdaki her şeyden daha çarpıcı.”

  Saylor’a Göre BTC’yi Para Birimi Olarak Görmeye Gerek Yok

  Ünlü CEO, bir diğer taraftan Bitcoin’in para birimi olarak kabul görüp görmemesi konusunda da fikirlerini dile getirdi. Saylor’a göre Bitcoin’in para birimi olarak görülmesi gerektiği ve ulusal para birimleri ile rekabet edebileceği konusunda da yaygın bir yanlış düşünce bulunuyor. Saylor Bitcoin’in “kripto varlık” olarak daha doğru tanımlandığını, bu yüzden stablecoinlere göre daha az tehdit oluşturduğunu savunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle