Ünlü analistten muazzam açıklama: BTC’de yüzler gülecek!

  Kripto para piyasaları 30 bin dolar üzerine yükselen Bitcoin nedeniyle heyecanını korurken, ünlü kripto para analisti Willy Woo bu heyecanının dozunu artırdı! BTC analizini paylaşan Woo, lider kripto para biriminde yatırımcıların yüzünün daha fazla güleceğini iddia etti.

  Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin doların üzerine yükselirken, yatırımcıların 10 aylık hasreti sonunda son buldu. Terra ve FTX iflası ile ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artışları ile 20 bin doların altına gerileyen lider kripto para birimi, 2023 yılında yüzde 79 değer kazanarak yeniden 30 bin doları gördü. Ünlü kripto para analisti Willy Woo ise bu yaşananların henüz fragman olduğunu söylüyor!

  “Ayı Piyasasının Dibi Çoktan Oyuldu”

  Kripto para piyasaları şu anda en çok kripto para piyasalarında ralli başladı mı sorusuna yanıt arıyor. Willy Woo ise paylaştığı Bitcoin’in maliyet tabanı analizinde, bu soruya “Evet” yanıtı vererek yükselişe olan inancı pekiştirdi.

  Woo, BTC’nin yeniden birikim aşamasına başladığına dikkat çekerek uzun vadeli sahiplerin ya da en az 155 gündür elinde Bitcoin tutanların ve kısa vadeli sahiplerin maliyetlerini gösteren bir grafik paylaştı. Woo, gradiğe göre kısa vadeli BTC tutanların uzun vadeli BTC tutanlara göre daha düşük bir maliyet tabanına sahip olduğunu belirtti. Woo’ya göre bu durum, lider kripto para biriminde ayı piyasası dibinin çoktan oyulduğunu ifade ediyor.

  “40 Bin Dolara Kadar Büyük Bir Boşluk Var”

  Bitcoin’de dibin görüldüğünü düşünen Woo, fiyattaki 4 aylık yükseliş on-chain’i ile analizini destekledi. Satıcıların 40 bin dolara kadar ciddi bir baskı oluşturmayacağını düşünen Woo, “Emir defteri likiditesi azalıyor ve buradan 40 bin dolara kadar büyük bir likidite boşluğu var. Volatilitenin artması neredeyse kesin.” ifadeleri ile durumu özetledi.

  Woo ayrıca BTC fiyat istikrarının bir zirve oluşturduğunu belirtirken, bunun fiyat yükselişi anlamına geldiğini düşündüğünü belirtti. Woo, “Fiyat istikrarı bir zirve oluşturuyor ve bu olasılıksal olarak büyük bir hareketin başlangıcıdır” derken, yükseliş için genellikle bir hafta ifadelerini kullandı.

  BTC’de Short Pozisyona Büyük Darbe!

  Öte yandan BTC fiyatı 30 bin dolara ulaşırken, short pozisyon taşıyanlar büyük darbe aldı! Son 24 saatte tasfiye edilen işlemlerin yüzde 87’sinin short pozisyon olduğu belirtilirken, toplamda 145 milyon dolarlık tasfiye gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle