Decentraland (MANA) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Decentraland platformunun yerel token’ı olan MANA Coin hakkında bilgileri bu yazımızda konu alıyoruz. Sanal gerçeklik sektörüne ilgi duyan yatırımcılar tarafından rağbet gören MANA Coin için yapılan yorumlar neler, nasıl alınır, dezavantajları ve avantajları nedir sorularına bu yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız. 

  Decentraland (MANA) Coin Nedir?

  Decentraland (MANA) Coin, Blockchain üzerinde geliştirilmiş olan Decentraland isimli sanal gerçeklik platformunun yerel kripto para birimdir. MANA Coin sahibi kişiler, Decentraland platformunda yer alan uygulamaları kullanabilir, satın alabilirler.

  MANA Coin sahipleri, platformda diğer kullanıcılar ile etkileşime geçebilir, onların geliştirdikleri uygulamaları satın alabilirler. Bu kapsamda platformda uygulama satışa sunanlar ise MANA Coin kazanırlar.

  Projenin Amacı ve White Paper

  MANA Coin ve Decentraland projesinin amacı sanal gerçeklik ile bağlantılı uygulamaları kripto para sektöründe kullanarak yeni bir kriptografik piyasa yaratmaktır. Bu projede amaç sanal gerçeklik uygulamalarını geliştirme alanında hem verimli yazılımları sunmak hem de geliştiricilere gelir elde etme şansı tanımaktır. MANA Coin’in projesine ilişkin amaçları daha detaylı öğrenmek için şuradaki linkten Whitepaper’ı görüntüleyebilirsiniz.

  MANA Coin Yorum 2021

  MANA Coin hakkında analist ve yatırımcı yorumlarını ele aldığımızda olumlu detaylara ulaşıyoruz. Analistler MANA Coin’in sanal gerçeklik piyasası yaratmayı hedefleyerek çıktığı yolda ödeme aracı olmak için de atılım yaptığını belirtiyorlar. Ancak MANA Coin’in ödeme aracı olarak yer aldığı alanın mortgage olduğunu vurgulandı. Yatırımcılar bu denli güven verici bir atılımın MANA Coin’ olan ilgiyi yükseltebileceğini düşünüyorlar.

  Mana Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler, MANA Coin’in uzak geleceğinde yeni sektörlerde görev alma şansının bulunduğunu belirttiler. Ancak yakın gelecekte MANA Coin için değer kaybının gündemde olabileceği düşünülüyor. Aayush Jindal, WalletInvestor analistleri ve diğer pek çok analist MANA Coin’in 2021 senesi ilk yarısında fiyat düşüşü yaşayacağını açıklıyorlar. 2021 ilk periyodu sonunda değer kaybedebilecek MANA Coin’in 1.30 dolar ile 1.25 dolar arasında konumlanabileceğini aktardılar. MANA Coin artışının ise 2021 sene sonunda yaşanabileceği açıklandı.

  Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 MANA coin fiyatı %decentraland+try% TL. Döviz cinsinden ise %decentraland+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Decentraland fiyatı 24 saatte %decentraland+yuzde%.

  MANA Coin fiyatı da her kripto para birimi gibi piyasanın yüksek volatilitesinden etkilenir. Anık fiyat takibini yapmadan alım-satım emri verilmesi önerilmez.

  Decentraland (MANA) Coin Nasıl Alınır?

  Decentraland (MANA) Coin almak için uygulanacaklar şu şekildedir:

  • 1. Adım: İnternetten Coinbase Pro, Binance, Huobi Global gibi kripto para borsası platformlarından tercih edilene girilir.
  • 2. Adım: Platform ana sayfasından “kayıt ol“ sekmesine tıklanır.
  • 3. Adım: Ekrana gelecek tabloya kimlik ve e-posta bilgileri girilir.
  • 4. Adım: Tablonun altında yer alan “onay“ kutucuğuna tıklanıp hesap açılışı tamamlanır.
  • 5. Adım: Tekrar erişilen ana sayfadan “para yatır“ sekmesine tıklanır.
  • 6. Adım: Açılan tablo üzerinden hesaba yatırılacak para birimi aynı zamanda tutarı girilip, kredi kartı veya banka kartı transfer şekli seçilir.
  • 7. Adım: Transfer şekli tercih edilmesiyle ekrana gelen boşluğa talep edilen kart bilgileri girilip, “transfer et“ kutucuğuna tıklanır.
  • 8. Adım: Yeni ekrandan “kripto para alım“ sekmesine tıklanır.
  • 9. Adım: Açılan tablodan MANA kripto para birimi sembolü ve miktarı tanımlanıp, “satın al“ konutuna tıklanır.

  Aşamaların ardından hesap bakiyesinde yeni alınan MANA Coin miktarı görüntülenir. 

  Avantajları Neler?

  MANA Coin avantajları hakkında ayrıntılar şöyledir:

  • Ödeme Aracı Olarak Kullanım: MANA Coin ile hem uygulama satın alınabilir hem de Ripio Credit Network anlaşması ardından artık mortgage alınabiliyor. MANA Coin sahipleri kısa bir başvuru formunu Ripio Credit Network’ten doldurarak mülk değerinin %10’una el koyulması şartı ile mortgage alabilme şansına sahipler.
  • İşlem Hızı: MANA Coin yüksel işlem hızı sunar. Bu kapsamda hem cüzdanlar arası transferde hem de alım satımda hızı yüksektir. Emir onayını çabuk alma ve avantajlı fiyattan işlemi kaçırmama avantajları MANA Coin ile elde edilir. 
  • Coin Kazanma Fırsatı: MANA Coin ve projesi sadece alım satım ile değil risksiz model ile de coin kazanmayı sağlar. Kişi kendi geliştirdiği uygulamaları satarak, risksiz şekilde MANA Coin kazanma avantajına sahiptir. 

  Dezavantajları Ne?

  MANA Coin’in eksileri:

  • Hız Performansı Düşüş Riski: MANA Coin Ethereum ağında geliştirilen bir platforma bağlıdır. Ethereum ağı ise şuanda birçok farklı ERC-20 token işlemini yapmak zorunda kaldığından ağda yoğunluk ve tıkanma yaşanır. Bu problemin gelecekte MANA Coin işlem hızını olumsuz etkileyebileceği düşünülüyor. Yatırımcılar için bu kapsamda onay süresinin uzaması riski bulunuyor. 
  • Saldırıdan Etkilenme Riski: MANA Coin her kripto para birimi gibi sanal cüzdanda saklanırken ağda olabilecek saldırıların riski arlındadır. Bakiyenin yitirilme riskini önlemek için donanım cüzdanlarda saklama tercih edilir.

  Sonuç: Kripto Para Dünya'sında Önemli Bir Yer Alabilir

  MANA Coin 2021 senesinin ilk periyodunu değer kaybı ile kapatacağı tahmin edilen bir altcoindir. 2021 sene sonunda artabileceği açıklanan bu altcoin’in gelecekte ödeme aracı olarak pek çok sektörde yer alması bekleniyor. MANA Coin’in gelişimi özellikle sanal dünya uygulamalarının yaygınlaşmasına bağlı. Oldukça yeni bir teknoloji olan sanal dünya uygulamaları gün geçtikçe daha da rağbet görüyor. Dolayısıyla MANA coin’in bu sektörden önemli bir pay alacağı tahmin edilebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle