Solana (SOL) son 7 günde fiyatını ikiye katlamayı başardı

  Lider kripto para biriminin düşüş yaşadığı haftada öne çıkan altcoinler arasında yer alan Solana (SOL) yatırımcının dikkatini çekiyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan SOL yükselişinin perde arkası…

  Kripto para piyasasında sert düzeltme etkilerinin görüldüğü Son 24 saatte Solana (SOL) %solana+yuzde%. Solana (SOL), yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Altcoin piyasasında değer kaybı yaşanırken Solana (SOL) fiyatındaki yükseliş kripto para uzmanlarının da dikkatinden kaçmadı. 

  Tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşmayı başaran Solana (SOL), hafta içinde yüzde 55 oranında değer kazandı. Aylık grafikte ise yüzde 293 oranında fiyata artışı yaşayan Solana (SOL) yatırımcısını sevindirdi. Kripto para uzmanları Solana (SOL) fiyatındaki yükselişi getiren gelişmeleri inceledi.

  Güncel verilere göre Türk Lirası cinsinden SOL fiyatı 1 Solana %solana+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel SOL fiyatı 1 Solana %solana+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte SOL fiyatı %solana+yuzde%.

  Solana (SOL) Fiyatı Neden Yükseliyor?

  ETH gas ücretlerinin yükselmesi, Binance borsasındaki ETH işlemlerinde kesinti yapılması gibi gelişmeler sonucunda altcoin piyasasında da farklı senaryolar görülmeye başlandı. Ethereum killer olarak görülen projelere olan ilgi yükselince Solana da ön plana çıktı. Ethereum ağı ile çift yönlü köprü kurmuş olan Solana, Ether yatırımcılarının ilgisini çekti ve fiyatını rekor seviyeye taşımayı başardı.

  Solana mainnetinde staking uygulanması yönündeki karar topluluğun oy çokluğuyla kabul edilince kripto para cüzdanı Moonlet, SOL stake edilebileceğini açıkladı. Bunun hemen ardından FTX borsası da SOL stake edebileceğini duyurdu. Ayrıca Solana; merkeziyetsiz, açık kaynak kodlu bulut projesi Aleph.in ile entegrasyon sağlamasıyla gündeme geldi.

  SOL Fiyatı Artmaya Devam Edecek Mi?

  Bitfinex kripto para borsasının, SOL tokenı listeleyeceğini açıklaması özellikle altcoin yatırımcılarının büyük ilgisini çekti. Solana, The Graph ile kurduğu entegrasyonla merkeziyetsiz yazılım geliştirme araçlarını daha güçlü hale getirince rakiplerine oranla daha da ön plana çıkmayı başardı. 

  DeFi platformunda otomatik piyasa yapısı (AMM) algoritmasıyla çalışan ve on-chain likidite sağlayan Raydium, Solana ortaklığını başlattı. Tüm bu gelişmeler ile birlikte son 24 saatte ciddi oranda bir yükseliş gösteren Solana (SOL) fiyatında yeni zirvelerin görülebileceği belirtiliyor. SOL token günlük işlem hacmi 1 milyar dolar seviyesinin üzerine tırmandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle