Kurumsallar BTC ve ETH’den kaçarken bu altcoinlere sarıldı!

  Kripto veri analiz şirketi Coinshares, kurumsal yatırımcıların hareketliliklerini derleyen bir rapor paylaştı. Rapora göre kurumsallar Cardano (ADA) ve Ripple’a (XRP) küçük miktarlarda giriş yaparken, Ethereum (ETH) ve Bitcoin’den (BTC) çıkışlar yaptı.

  Kripto para piyasalarında trend değişmeye devam ediyor. Aralık 2020’den sonra piyasadaki ralli ile birlikte görülen yatırım trendi, Mayıs ayında görülen çöküşle birlikte yerini bir süre tasfiye trendine bırakmıştı. Temmuz ayının son dönemlerinde Bitcoin (BTC) yukarı yönlü hareketlilikleri ile piyasaları yeniden hareketlendirdi. Bu hareketlilik ile birlikte piyasanın büyük oyuncuları olan kurumsal şirketler de trendlerinde değişikliğe gitmeye başladı. Kripto para veri analiz firması Coinshares, kurumsalların yönelimlerini derleyen bir rapor paylaştı.

  Kurumsallar ADA ve XRP’de Küçük Girişler, BTC ve ETH’de Çıkışlar Kaydetti

  Coinshares tarafından paylaşılan rapora göre devasa kurumsal şirketler radarına küçük ölçeklerle Cardano (ADA) ve Ripple’ı (XRP) aldı. Raporda, ADA ve XRP’nin değerlerini izleyen yatırım varlıklarına, kurumsalların 1,1 milyon dolar ve 500 bin dolar gibi küçük ölçekli yatırımlar yaptıkları görülüyor. Öte yandan aynı raporda, devasa kurumsalların Ethereum (ETH) ve BTC gibi varlıklardan çıkış yaptıkları da görülüyor. Kurumsalların satın aldığı ve sattığı varlıkların bulunduğu Coinshares raporu, piyasanın dinamiklerine dair ipuçları veriyor.

  Kurumsalların Radarında Neler Var?

  ADA ve XRP ürünlerinde küçük ölçekli sayılabilecek girişler yapan kurumsalların, geçtiğimiz hafta 7,5 milyon dolar değerinde giriş yaptığı kaydedildi. Ancak kurumsalların sağladığı sermaye akışında BTC ve ETH’nin sermayeyi kendilerine çekemedikleri görüldü. Rapora göre kurumsal şirketler ETH yatırımlarını 9,5 milyon dolar azalttı. BTC, ETH, ADA ve XRP’yi izleyen varlıkların yanı sıra Bitcoin Cash (BCH) ve Polkadot (DOT) varlıklarında da çok küçük girişler kaydedildi. Kurumsalların, BTC ve ETH’den çıkış yaptığı sürecin, fiyatlardaki büyük geri çekilme sürecine denk geldiği görülüyor.

  BTC ve ETH’den Etkileyici Performans

  Kısa süre önce BTC, günlük grafiğinde arka arkaya 8 yeşil mum kaydetti. Yani BTC 8 gün boyunca üst üste pozitif bölgede kalmayı başardı. Bu, BTC için 2013’ten bu yana ilk kez görüldü. Öte yandan ETH ise arka arkaya 13 gün boyunca sağladığı kazançla ciddi bir geri dönüş sinyali verdi. Ancak her iki kripto varlığın da gergin bir ralli sonrası baskılanmaya başladığı görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle