Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Kasım 2021

  Yeniden yukarı yönlü hareketine başlayan Bitcoin (BTC), nihayet kripto para yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Uzun bir süredir konsolidasyon sürecinde yer alan kripto paralarda yeniden yukarı yönlü fiyat hareketleri başladı. Ancak bu hareketlerin bir kez daha dirençten dönüp dönmeyeceği merak ediliyor.

  29 Kasım 2021 Pazartesi tarihinde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Yüklü miktarda BTC alımlarıyla adından söz ettiren MicroStrategy, 7002 Bitcoin alımı daha yaptığını duyurdu. Şirket, 59 bin 187 dolar ortalamayla 414 milyon dolarlık alım yaparken, kasasındaki toplam Bitcoin sayısını 121 bin yaptı.

  Güney Kore'nin en büyük aile şirketlerinden SK Group'a bağlı olan SK Square şirketi, ilk dev yatırımını kripto para sektörüne yaptı. Şirket, popüler kripto para borsası Korbit'in yüzde 35'lik hissesini satın alırken, yatırımın 75.5 milyon dolar olduğu açıkladı.

  İngiltere’de vergi kurumu HMRC, kripto paraların dijital hizmet vergisinden muaf olmadığını ve emtia ya da para olarak nitelendirilmediğini açıkladı. Kurum, bu şirketlere gönderdiği bildirimde finansal hizmet sağlayan şirketlere verilen muafiyetten yararlanamayacaklarını, bu yüzden dijital hizmet vergisi ödeyeceklerini hatırlattı.

  Veri analiz firması Glassnode tarafından paylaşılan son rapora göre; Bitcoin ağında yaklaşık 10 milyon adreste şu anda en az 0.01 BTC bulunuyor. Kripto para uzmanlarına göre bu durum küçük yatırımcının Bitcoin’e olan ilgisinin en büyük göstergesi oldu.

  Altcoinlerde ise anonim XRP balinası, Binance kripto para borsasına 40 milyon XRP taşıdı. Zincir üstü verilere göre sonu “kskkhi” ile biten anonim bir cüzdan, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e 40 milyon XRP transfer etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel veriler göre Bitcoin fiyatı yüzde 5.25 oranında değer kazanarak yeniden 57 bin dolar desteğine oturdu. Bu yükseliş hareketi altcoinlerde de benzer rallileri beraberinde getirdi. ETH, DOT ve DOGE fiyatlarında yüzde 6 civarında yükselişler yaşanıyor. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde pazartesi gününde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin yüzde 9.84 yükselen SOL coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle