Kripto Para

Elon Musk artık her an Twitter’ı alabilir!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, dev sosyal medya platformu Twitter’ın tamamını satın almak istemişti ancak Twitter yönetim kurulu bu teklife karşı çıkmıştı. Yapılan bir son dakika toplantısı sonrası, Elon Musk’ın Twitter’ı almasına sıcak bakılacağı iddialarını gündeme getirdi.

  Kripto para piyasalarında gidişata yön veren isimlerden biri haline gelen, dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’da %9,2’lik hisse satın aldı. Bu sayede Twitter’ın en büyük hissedarı olan Musk, ardından Twitter’ın tamamını satın almak için teklif sundu. Twitter yönetim kurulu ve sektörden birçok isim Musk’ın bu teklifini olumsuz olarak değerlendirdi. Ancak Cumartesi günü yapılan bir son dakika toplantısı, gündeme yeni iddiaların gelmesine neden oldu. İddialara göre Musk’ın telifine sıcak bakılabilir.

  Twitter Teklifi Yeniden Değerlendiriyor

  Twitter yönetim kurulu, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini bir kez daha değerlendirme kararı aldı ve kurul ani bir kararla toplantı yaptı. Twitter yönetim kurulunun toplantısına ilişkin haber, ABD medyasında Wall Street Journal tarafından servis edildi. Wall Street Journal’ın ismini vermediği bir kaynağa dayandırdığı habere göre Elon Musk’ın teklifi, bu kez bu toplantıda ciddi bir şekilde değerlendirildi. Wall Street Journal’ın verdiği bu haberin ardından New York Times gazetesi de iddiaları genişleten bir haber yayınladı.

  New York Times, İddialara Yeni Bir Boyut Ekledi

  Wall Street Journal, söz konusu haberi internet sitesinden “Twitter, Musk’ın teklifini yeniden değerlendiriyor. Anlaşmaya daha açık olabilirler” ifadeleriyle duyurdu. Ardından bir başka ABD merkezli medya kuruluşu olan New York Times ise Elon Musk ile Twitter yönetim kurulunun bir araya gelebileceğini belirtti. Ancak daha sonra toplantının yapılıp yapılmadığına ilişkin detay paylaşılmadı. Bir diğer yandan Wall Street Journal’ın haberinde Elon Musk’ın Cuma günü de bazı Twitter hissedarları ile teklif hakkında konuşmak için görüştüğü belirtildi.

  “Twitter Tarafı Artık Çok Daha İstekli”

  Wall Street Journal muhabiri olan Cara Lombardo, konuya ilişkin olarak, Twitter tarafının teklif karşısında istekli olduğunu dile getirdi. Lombardo açıklamasında şöyle konuştu:

  “Elon Musk’ın satın alma süreci için 46,5 milyar dolarlık finans anlaşması yapması son gelişmeleri tetikleyen faktör. Twitter, görüşmelere başlama konusunda artık çok daha istekli. Süreç çok hızlı ilerliyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle