XRP ölü toprağını üzerinden attı!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı dava ile çok büyük darbeler yiyen XRP, artık fiyatında eski seviyelerine doğru ilerlemeye başladı. Dava sonrası 0,17 dolar ile dip noktasını gören XRP, yeniden 0,60 dolar direncinin üstüne çıkmayı başardı.

  Geçtiğimiz yılın Kasım döneminde açıklanan SPARK airdrop müjdesi ile XRP fiyatı ciddi bir ralliye başlamıştı ve 0,75 dolar bandına kadar yükselmişti. XRP, bu yükselişler ile birlikte o dönemde piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para konumuna da ulaşmıştı.

  Ancak SEC’nin Ripple şirketine açtığı dava ve sonrasında kripto para borsalarının peş peşe XRP’yi delist etmesi ya da işlemleri askıya alması ile birlikte, XRP fiyatı 0,17 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu aşamadan sonra uzun soluklu olarak toparlanmalara başlayan XRP, Nisan ayı ile birlikte gelen yeşil grafiklere ayak uydurdu ve yeniden 0,60 dolar bandının üzerine çıkmayı başardı.

  Aayush Jindal’ın XRP Değerlendirmeleri

  XRP fiyatının yeniden kritik bölgelerde ralli başlatması ile birlikte XRP yatırımcılarının da yüzü gülmeye başladı. Bununla birlikte usta analist Aayush Jindal, XRP adına analizlerini paylaştı.

  Kripto para piyasalarının teknik analistlerinden Jindal’a göre XRP, sırasıyla 0,55 ve 0,60 dolar seviyelerindeki kritik dirençleri kırdıktan sonra güçlendi ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) işlem görmeye başladı. Kraken verilerine göre XRP/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0,61 dolar dolayında destekle oluşan bir yükseliş trend çizgisi bulunuyor. Jindal’a göre XRP/USD paritesi kısa vadede düşüşler yaşayabilir ancak XRP boğaları 0,60 dolar direnci üzerinde kalmaya devam edecek.

  XRP Yükseliş Eğilimini Koruyabilecek Mi?

  Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) belli fiyat aralıklarında kalmaya başladı ancak bu fiyat hareketliliğinin XRP’ye yansımadığı görülüyor. XRP daha önce 0,60 dolar seviyesinin üzerine çıkmadan önce 0,50 dolar seviyesini destek noktası haline getirmişti. Analistlere göre şimdi ise XRP 0,68 dolar seviyesinde kendisine bir destek oluşturabilir ancak bunun için 0,64 dolar bandındaki direnci yukarı yönlü kırması gerekiyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle