Kriptopara

Yükselme Kapasitesi Olan 8 Sağlam Metaverse Projesi

  Kripto endüstrisinin üzerindeki artan baskı, pek çok metaverse coin’ini alım noktasına getirdi! Geleceğin dünyası olarak lanse edilen ve her portföyde giderek daha fazla yer bulmayı başaran metaverse projeleri, 2022 ve ilerleyen yıllarda büyük yükseliş potansiyeli içeriyor. Ama bazı metaverse coin’leri var ki, uzmanlara göre rakiplerini geride bırakmayı başaracak.

  Uzmanlara Göre En İyi Metaverse Projeleri

  Uzmanlar, yükselmesi gereken metaverse projelerini sizler için bir araya getirdi. İşte yükselme kapasitesi olan en sağlam 8 metaverse projesi!

  The Sandbox (SAND)

  2021 yılının son çeyreğinde yakaladığı muazzam fiyat artışı ile kısa sürede kripto endüstrisinin gözdesine dönüşen The Sandbox (SAND) Coin, güncel fiyatına göre ApeCoin’in hemen ardından en büyük piyasa değerine sahip üçüncü metaverse coin’i olarak yer alır. Kullanıcıların dizayn edebildikleri merkeziyetsiz sanal evren çok beğenildi ve uzmanlar, en değerli metaverse projeleri arasında yer alan The Sandbox’un sahip olduğu potansiyeli uzmanlar da onaylamaktadırlar.

  Kullanıcıların arazi satın alabildikleri The Sandbox evreninde kazanç elde etmek için farklı yollar bulunur. Ödül kazanmak için tanımlanan görevleri tamamlamak ve farklı kullanıcılara meydan okumak bunlardan sadece birkaçı. İndirilebilir bir istemciye sahip olması Sandbox’un kalitesini de rakipsiz yaparken token’in zirveye göre %85 ıskontolu fiyatı, kendisini en potansiyelli metaverse projeleri listesinin zirvesine taşıyor.

  CEEK VR (CEEK)

  Universal Music’in tercih ettiği bu metaverse projesi, henüz Binance’ta listelenmese de kısa sürede popülerliğini artırdı ve en değerli 14. metaverse projesi olmayı başardı. Dijital içerik üreticilerinin, sanatçıların, müzisyenlerin ve hatta atletleri hayranları ile metaverse dünyasında buluşturan CEEK VR, 2021 yılının Kasım ayına gelindiğinde 1,59 USDT ile zirve yapmıştı. Lady Gaga, Ziggy Marley, Demi Lovato ve çok daha farklı sanatçıları bünyesinde barındıran CEEK VR’ın 2022 yılında kendisini daha fazla geliştirerek değerini artırması bekleniyor.

  Yeni sanatçı işbirlikleri yanında CEEK Coin’in en büyük motivasyonu yeni borsa listelenmeleri! İlerleyen günlerde Binance’ta listelenir mi bilinmez ama her geçen gün daha fazla borsada listelenen CEEK Coin’in artan likiditesi, patenti kendisinde olan VR ve AR cihazları ve sunduğu benzersiz deneyimler ilerleyen günlerde yükselişini destekleyecek en önemli gelişmeler olarak yorumlanıyor

  Verasity (VRA)

  İçerik oluşturucularının yaptıkları iş karşılığı kazanç elde etmeleri ve reklam verenlerin de reklam harcamaları üzerinden değer elde etmelerini sağlayan Verasity, adil bir sistem oluşturma amacına ulaşmak için blockchain teknolojisinden yararlanıyor. E-Spor ve video eğlencesi için bir protokol ve ürün katman platformu olarak tanımlanan Verasity, hemen hemen tüm metaverse projelerinde olduğu gibi Ethereum ağı üzerine inşa edildi.

  Değer İspatı (PoV) protokolü, kullanıcıların token kazanmaları sağlamak için kullanılıyor ve kolayca metaverse’e entegre edilebiliyor. Verasity TV gibi yenilikçi hizmetleri ile büyüme potansiyelini ortaya koyan projenin yerel token VRA Coin ise en değerli 45. metaverse coin’idir ve uzmanlara göre bu yıl piyasa değerini artırarak listede sıralamasını yükseltebilir.

  Wilder World (WILD)

  Unreal Engine 5 ile inşa edilen Wilder World, Ethereum tabanlı 5D metaverse’dir. Sürükleyici yapısı dışında likit, merkeziyetsiz ve topluluk liderliğindeki ilk NFT pazarı olmayı hedeleyen Wilder World projesi, yakaladığı popülerlikle kısa sürede değerini artırarak en değerli 49. metaverse projesi olmayı başardı.

  Geliştirme çalışmalarının devam ettiği projede kullanıcılar; çeşitli arabalar, binalar, spor ayakkabılar ve farklı dijital öğeleri satın alabiliyor. 2022 yılında ultra gerçekçi Unreal Engine 5 ile inşasının tamamlanacağı bilinen projeye ilginin de artacağı düşünülüyor. Bu yıl yeni borsa listelenmeleri ile daha likit bir yapıya kavuşması beklenen WILD Coin’in, yükseliş potansiyeline sahip olduğu ifade ediliyor.

  Decentraland (MANA)

  3D blok zincir tabanlı popüler metaverse projesi Decentraland, güncel piyasa değeri ile en değerli metaverse projesidir. 2020 yılının Şubat ayından bugüne halka açık olan proje, arazi satışları ve üzerine inşa edilen platformlar ile popülerliğini önceki yıllarda artırmayı başardı. Günlük işlem hacmi 600 milyon dolara ulaşan MANA Coin ise Decentraland tarafından doğrudan desteklenmekte ve bu yıl kendisinden iyi bir yükseliş beklenmektedir.

  Decentraland’ın en büyük motivasyonu, evrenine yeni inşa edilecek platformlardır. Halihazırda hemen hemen tüm kripto para borsalarında listelenmesi MANA’nın yüksek likiditeye sahip olduğunu gösterir. Yeni eklenecek platformlarla birlikte Decentraland projesinin büyüyeceğini ve daha fazla kullanıcı çekeceğini düşünen uzmanlar, 2022 yılında patlama bekledikleri metaverse coin’leri listesinde MANA’ya yer verdiler. 

  Chromia (CHR)

  Gerçek dünyada merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulmasını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen ve eşsiz mimarisi ile dikkat çeken Chromia, güncel fiyatı ile CoinMarketCap’e göre CEEK VR ardından en değerli 15. meverse projesidir. Binance’ta listelenme başarısı göstermesi yanında Bithumb, FTX, Gate.io, KuCoin ve Huobi Global gibi tüm yüksek işlem hacimli borsalarda yer bulan CHR Coin, metaverse projesinin yerel token’idir.

  Geliştiricilere 7 ila 10 kat daha hızlı kodlama imkanı sunan Chromia, ekosistemini büyütmek için çok sayıda avantaj sahibidir. Önemli borsalarda listelenmesi geliştiricilere ve yatırımcılara güven verirken, daha fazla satın almayı tetikleme potansiyeli taşımaktadır. Uzmanlara göre Chromia, yükselişi ile 2022 yılına damga vurabilecek metaverse projeleri arasında yer almaktadır.

  Alien Worlds (TLM)

  WAX blok zincirindeki en popüler oyun olarak gösterilen Alien Worlds, kullanıcılarına Trillium madenciliği yaparak kazanç elde etmelerine izin veren oyna-kazan temalı bir metaverse oyunudur. NFT tabanlı olarak geliştirilen Alien Worlds, en değerli 24. metaverse projesidir.

  Oyunda farklı gezegenler bulunmaktadır ve oyuncular, farklı gezegenlerde Trillium madenciliği yaparak TLM Coin cinsinden kazanç elde etmektedirler. Ayda 1 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile en popüler metaverse oyunları arasında gösterilen Alien Worlds, uzmanlara göre bu yıl da fiyatına etki edecek muazzam bir büyüme gerçekleştirebilir.

  WAX (WAXP)

  E-Ticareti daha güvenilir, basit ve hızlı hale getirmek için tasarlanan WAX projesi, kısa sürede popülerlik kazanarak en değerli 8. metaverse projesine dönüştü. 2017 yılında kurulan ve The Worldwide Asset eXchange’in kısaltması olarak WAX’ı kullanan proje NFT’ler, koleksiyonlar ve video oyunları için çevre dostu blok zinciri olarak tanınmaktadır. Alien Worlds gibi popüler bir metaverse projesini bünyesinde barındıran WAX ağının yerel para birimi WAXP’dir. WAXP Coin 2021 yılının Eylül ayında başlayan yükselişini 0,9828 USDT’ye kadar sürdürerek yatırımcısına yüksek kazançlar sunmuştur.

  WAX, düzinelerce oyna-kazan metaverse oyununa ev sahipliği yaparak büyümesini sürdürür. Uzmanlar, metaverse projelerine ve oyunlarına gelecek ilginin doğrudan WAX’a yansıyacağını düşünürler ve bu yıl yaşanan düzeltmenin hemen ardından WAXP’nin fiyatını artırabileceğini düşünürler. Kullanıcılarına gaz ücretleri ödeme zorunluluğu sunmayan WAX projesi, 2022 yılında büyük bir sıçrama gerçekleştirebilecek metaverse projesi olarak uzmanların listelerinde öne çıkmaktadır.

  Özet Olarak

  Geride bıraktığımız son iki yıla damga vuran metaverse projeleri, kripto endüstrisinde parasal sıkılaştırmalar kaynaklı yaşanan düşüşlerden etkilenerek önemli değer kayıpları yaşadılar. Endüstri yeniden toparlanma sürecine geçse de pek çok büyük şirket metaverse alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Oyuncular ise metaverse oyunlarına giderek daha fazla alışıyor ve gelecek yıllarda metaverse’in yeniden popüler olacağı herkesçe ifade ediliyor. Uzmanlar ise bu olağan popülerlikte 8 metaverse projesinin öne çıkacağını düşünerek; SAND, CEEK, VRA, WILD, MANA, CHR, TLM ve WAXP coin’lerini öne çıkarıyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle