Basic Attention Token (BAT) Coin Nedir? BAT Nasıl Alınır?

  Dijital reklamcılık alanında sık sık adından söz ettirmeyi başaran Basic Attention Token (BAT), yerli yatırımcıların da dikkatini çekmektedir. Bu yazımızda BAT token nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  Basic Attention Token (BAT) Coin Nedir?

  Basic Attention Token (BAT) projesi, içerik oluşturucular ve tüketiciler için adil olan dijital reklamcılık etrafında erdemli bir döngü oluşturmayı amaçlayan bir kripto para birimidir. BAT token Ethereum (ETH) üzerinde çalışmakta ve Brave adlı özel bir web tarayıcısına yerel olarak entegre edilmektedir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Basic Attention Token (BAT) projesinin temel amacı, web etkinliklerine göre reklamcılar, yayıncılar ve internet kullanıcıları arasında değiş tokuş edilebilir ve üç grup arasındaki ticareti kolaylaştırmaktır. Platformun kullanıcıları, reklam içeriğini görüntüledikleri için BAT token ile ödül kazanabilmektedir. 

  Ayrıca bu sistem sayesinde yayıncılar daha etkili reklamlar sunabilir ve reklamcılar, mesajlarının istekli bir kitle tarafından görüntülendiğinden emin olabilmektedir. Basic Attention Token (BAT) projesi hakkında detaylı bilgileri ve Whitepaper’ı bu bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  BAT Coin Yorumları

  Kripto para uzmanları, Brave tarayıcısı ile kullanılan BAT token için olumlu görüşler bildirmektedir. Bu tarayıcı kullanıcılarına güvenilir ortaklardan yerel reklamlar sunar ve bu reklamlar, görüntüledikleri için BAT tokenle ödüllendirilir. Kullanıcılar BAT tokeni elinde tutabilir, fiat veya diğer kripto para birimi ile değiştirebilir veya favori içerik oluşturucularını desteklemek için ödeme yapabilir.

  BAT Coin Geleceği Ne Olur?

  Basic Attention Token, tüm zamanların en hızlı ilk token arzı (ICO'lar) satışına imza atarak 2017 yılında kullanıma açılmış ve bir dakikadan daha az sürede toplam 35 milyon dolar fon elde etmiştir. Kasım 2020 itibarıyla reklam kampanyalarının en yoğun yaşandığı ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Kanada olarak güncellenmiştir. 

  BAT Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 BAT fiyatı %basic-attention-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %basic-attention-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Basic Attention Token Coin fiyatı 24 saatte %basic-attention-token+yuzde%.

  Özellikle 2021 yılında kripto para piyasası genelinde boğa trendi görülmesinden dolayı yüksek değerlemeler yaşanmıştır. Bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BAT token fiyatı da yeni zirveler görebilir. Analistler BAT token fiyatındaki yükselişin devam edeceğini düşünmektedir. 

  Basic Attention Token (BAT) Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Basic Attention Token (BAT) Token satın almak için öncelikle listeleme yapan Binance, Mandala Exchange, OKEx, FTX gibi borsalardan birinin web sitesine girin.
  • 2. Adım: Borsada ücretsiz hesap açın.
  • 3. Adım: Hesabınızı aktif yaptıktan sonra para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para gönderin. 
  • 4. Adım: Borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak BAT tokeni seçin ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Hesabınıza geçen BAT tokenleri borsada veya borsadan çekerek donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  Basic Attention Token (BAT) Coin avantajları şunlardır:

  • Reklam verenler BAT token sayesinde kullanıcı etkileşimini en üst düzeye çıkarabilir.
  • Verilerde manipülasyon veya kötüye kullanım gibi olası kayıpları azaltarak nokta atışı reklam planlaması yaptırır.
  • Reklam ekosisteminin ödül birimi olarak kampanyalar sayesinde geniş bir kitleye ulaşabilir. 
  • Rakiplerine göre 5 kat daha hızlı olan Brave tarayıcısını kullananlar reklamlar karşılığı BAT token kazanabilirler.

  Dezavantajları Neler?

  Basic Attention Token (BAT) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Dijital reklam sektöründe reklam engelleme yazılımları sebebiyle BAT token geleceği olumsuz etkilenebilir. 
  • BAT token yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihi olarak görülmektedir. 

  Sonuç Olarak

  En basit tabiriyle Basic Attention Token, reklam veren şirketlerin yaptıkları harcama karşılığında daha iyi geri dönüş sağlamasına yaratan bir kripto para birimidir. BAT token, web kullanıcılarını ekran başında geçirdikleri süre ölçeğinde ödüllendirmek amacıyla tasarlanmış yeni nesil blockchain tabanlı dijital reklam platformunun yerel kripto parasıdır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle