Kriptopara

2 Usta Analistten MINA Coin Geleceği, 2022 Tahminleri

  Kripto para piyasaları için 2022 yılında belirsizlikler nedeniyle inişli çıkışlı bir yapı izlenmeye devam ediyor. Son dönem fiyat hareketleri ile dikkat çıkan MINA ise alternatif arayan yatırımcıların yeni gözdesi olmayı başarıyor. Analistlerin de son dönemde radarına girmeyi başaran Mina (MINA), uzun vadeli pozitif eğilimi ile dikkat çekiyor. Uzmanların Mina (MINA) projesi hakkında beklentileri ve proje hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. 

  Mina (MINA) Coin Geleceği

  Kısa ve öz bir blok zincir olarak kendini tanımlayan Mina (MINA), kripto sektörü için önemli bir soruna getirdiği çözüm sayesinde beklentileri karşılamayı başarmıştır. Projenin yol haritasında yer verildiği üzere belirli kilometre taşları ise gelecek dönemde de Mina projesine ne kadar ihtiyaç duyulacağı konusunda çeşitli ipuçlarını vermektedir. Topluluk odaklı hedefleri ile gelecekte çok daha etkin bir rol oynaması beklenmektedir. 

  2022 yılı ve sonraki  5 – 10 yıllık süreçte takip eden yıllar için gerçekleştirilecek hedefler ve Mina (MINA) projesinin roadmap hedeflerine ilişkin beklentiler ise kısaca şöyle:

  • 2022 yılının ilk çeyreğinde zkApps inşa ve test sürecinin başlatılması ile yenilikçi çözümler ortaya atılmıştır. 
  • 2022 yılının kalan kısmında ise zkApps yazılım geliştiricileri ve Ethereum geliştiricilerinin EVM’deki erişimini sağlama hedefleri gerçekleştirilecektir. 
  • Takip eden 10 yıl içinde ise beklentileri karşılayan kısa ve öz blok zincir olarak birçok yenilik sunması hedeflenmektedir. 

  Mina (MINA) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  MINA grafik analizlerinde beklentilerin altında kalmıştır. Piyasadan negatif ayrışmanın beklendiği 2022 yılının ilk yarısın, eğik destekte çok kaldığı ve kırılım takip edilmesi gerektiği yönünde beklentiler aktarılmıştır. Uzmanların riskli görünüm hakkında görüş bildirmelerinin arından şu anki formasyonda yüksek volatilite riski nedeniyle olası yatırımların tedbirli bir şekilde yapılması gerektiği aktarılmaktadır. 

  MINA/USDT görünümüne ilişkin kısa ve orta vadede risk faktörü öne çıkarılsa bile uzun vade için görünüm beklentilerin üzerinde kalmıştır. Bu sayede belirlenen hedeflere ulaşılması halinde gelecekte daha etkin bir rol oynaması MINA fiyatında ve görünümünde de etkili olacaktır.  

  Mina (MINA) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Mina (MINA), kısa ve öz bir blok zincire sahip kripto para birimi protokolüdür. Bitcoin ve Ethereum gibi lider kripto para birimlerinin yüzlerce GB veri depolama ve zaman geçtikçe de blok zincirlerinin boyutunu büyütmesine karşın Mina, kullanım ne kadar büyürse büyüsün blok zincirin her zaman aynı boyutta kalmasını sağlamaktadır. 

  Ağın çalışma şeklinde baktığımızda ise yaklaşık 22 kb ile katılımcıların ağı hızlı bir şekilde senkronize ederek doğrulayabileceği işlemler yapılmasına olanak tanımaktadır. Merkeziyetsiz uygulamaları daha verimli biçimde çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmaktadır. 

  Mina (MINA) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Mina (MINA), başta geliştiriciler olmak üzere farklı birçok hedef için kullanılabilir. Geliştiriciler Mina’da güçlü uygulamalar geliştirmek için kullanabilir. Öte yandan kriptoyu gerçek dünyaya bağlamak hedefiyle kullanımı sağlanmaya çalışılmaktadır. MINA ise yardımcı program para birimi olarak görev yapmaktadır. Bu yönü birçok işlevsel görevde kullanımına olanak tanımaktadır. Piyasalarda ise yatırım amaçlı kullanılabilir.

  Mina (MINA) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Kripto para piyasalarında 2022 yılı küresel düzeyde yüksek enflasyon kaygıları ile gelen satışlar ve bazı yasal kısıtlamalar sonrasında risk faktörü artış göstermiştir. Mina (MINA) gibi özel projeler ise geleceğin internet, finans ve kripto dünyasını şekillendirecek bir teknoloji olarak görülmesi ile olumlu beklentiler yaratmaktadır. Bu beklentilerin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan tüm hedeflere ulaşılması gerekecektir. Analistler, kısa ve öz blok zincir olarak Mina projesinden gelecek için umutludur. 

  Mina (MINA) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Mina (MINA), işlemleri ele alınma şekli dışında Bitcoin ağına oldukça benzemektedir. Mina kullanıcıların doğrudan genesis blok üzerinden doğrulamasını sağlayan verimli bir dağıtık ödeme sistemi meydana getirmek üzere çalışmaktadır. Teknik makalesinde de belirlendiği özere ‘’kısa ve öz blockchain’’ kavramı güvenilirlik açısından da katkı sağlamaktadır. Gelecek dönem beklentileri olumlu görünüm çizmesi de dikkat çekmektedir. Gelecek beklentileri portföylere eklenebileceği yönünde güçlü sinyaller vermektedir. 

  Mina Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Mina (MINA) projesinin öne çıkmasına katkı sağlayan benzersiz özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir:

  • İşlemlerin ele alınma şekli ile Bitcoin ağına, hesap modelleri için Ethereum ağındaki yöntemleri kullanmaktadır. 
  • Bitcoin ve Ethereum arasındaki temel farka göre Bitcoin harcanmış kripto para birimlerinin listesine odaklanırken, Ethereum ağında hesap bakiyelerini ele alıyor. Mina ise istenirse snarker kullanarak madenciye benzer biçimde çalışan bu sistem ile harcanmamış kripto blokun kurallara uygun şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. 
  • Genesiz bloktan itibaren önyükleme yaparak çalıştığından kısaltılmış merkeziyetsiz ağlar için özel olarak tasarlanmıştır. 

  MINA Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Mina (MINA) avantajları:

  • Kısa ve öz blok zincir olarak işlemleri kolaylaştırır.
  • DApp için daha verimli çalışma sağlayarak hesaplama gereksinimlerini azaltmaktadır. 
  • Güvenlik ve merkeziyetsizlik açısından dengeli biçimde çalışmaktadır. 

  Mina (MINA) dezavantajları:

  • MINA fiyatı piyasalarda riskli bir görünüm çizmektedir. 
  • Sert fiyat dalgalanmaları kayıp yaşanmasına neden olabilir. 

  Mina Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Mina (MINA) piyasa değeri ile dikkat çeken en büyük birçok popüler kripto para borsasında listelemektedir. AL – sat işlemleri için yatırımcıların bu borsalardan kolay işlem yapması mümkündür. MINA listelenen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Gate.io 
  • Coinbase Exchange 
  • Kraken 

  Mina Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Uzmanların MINA hakkında beklentileri proje bazlı pozitif olsa da piyasa riskleri ve belirsizlikler nedeniyle fiyat bazında beklentilerin altında kalmıştır. Uzmanların belirlemiş oldukları bu hedef fiyatlar yatırım tavsiyesi içermediği için genel fikir sahibi olmak adına önemlidir. İsabetli piyasa tahminleri ile dikkat çeken 2 uzmanın MINA hakkında gelecek dönem fiyat hedefleri ise kısaca şöyledir:

  • Digital Coin Price uzmanlarında göre 2022 yılı sonu için fiyat beklentisi 0,88 USD olarak belirlenmiştir. 2023, 2024 ve 2025 yılları için en yüksek beklenti ise 1,42 USD olarak öne çıkmaktadır. 
  • Price Prediction analistlerinin beklentileri ise 2022 yılı için 1,22 USD olarak dikkat çekicidir. 2027 yılı için uzun vadede 5 yıllık projeksiyonda ise hedef fiyat 8,98 USD olarak dikkat çekmektedir. 

  Sonuç 

  Genel hatları ile Mina (MINA) projesinin gelecek dönem beklentileri her yönüyle pozitif eğilim göstermektedir. Uzmanların gelecekte fiyatının artmasını beklemeleri de bu yönde olumlu bir etki olarak değerlendirilebilir. Kısa ve orta vadeli piyasa riskleri bulunması ise olası kayıpları tetikleyecektir. Şu an ki pozisyonda sakin kalarak yatırımcıların bir süre daha Mina (MINA) projesini yakından takip etmesi ve direnç – destek durumuna göre pozisyon alması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle