Piyasa düşerken ADA fiyatı rekor kırdı! Yükselişin sebebi

  Kripto para piyasasında Elon Musk etkisinden sonra toparlanma çabası görülürken, Cardano (ADA) fiyatındaki yükseliş dikkatlerden kaçmadı. Tüm piyasada sert bir düşüş yaşandığı sırada yeni rekora imza atan ADA fiyatının yükseliş sebebi belli oldu…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında kritik seviye üzerinde tutunma çabası yaşanırken, altcoin piyasasında da hareketli bir dönem yaşanıyor. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamalarının ardından kripto para birimlerinde ciddi bir satış yaşandı. BTC fiyatında ciddi oranda gerileme görülürken yatırımcılara endişelendi.

  Kripto para piyasasının genelinde kayıplar yaşanırken lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında da düşüş yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Kripto para piyasasındaki endişeler giderek artarken yatırımcıların yüzünü güldüren yükseliş hamlesi Cardano (ADA) cephesinden geldi. En değerli ilk 10 kripto para birimi içinde bulunan popüler altcoin Cardano, piyasanın tersine yükseliş hareketiyle gündem yarattı.

  Cardano Fiyatı Neden Yükseldi?

  Tüm kripto para piyasasının sert düşüş yaşadığı dakikalarda ADA fiyatında ciddi oranda yükseliş görülmesi altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran Cardano rekor tazelerken bu gelişmenin arkasındaki sebepler de uzmanlar tarafından araştırıldı.

  Cardano fiyatının yükselmesindeki en büyük sebep, tüm piyasayı attığı bir tweet ile aşağı çeken Elon Musk olarak gösterildi. Musk’ın paylaşımı Bitcoin’in enerji açısından verimsiz olduğunu söylerken, farklı bir altyapı kullanan kripto paraları da ister istemez değerlendirdi. Proof-of-Work tabanlı ve madencilik altyapısına sahip olan Bitcoin’in verimsiz gösterilmesi, Proof-of-Stake tabanlı kripto paraların fiyatlarına olumlu yansıdı.

  Hoskinson ve Musk Sohbeti

  Musk’ın piyasada düşüşe neden olan tweetinin hemen ardından Cardano fiyatında ciddi oranda bir yükseliş gerçekleşti. Cardano CEO’su Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada Elon Musk’ın sonunda ADA ile ilgili sohbete katılabileceğini söyleyince piyasadaki beklentiler de arttı. Tesla’nın Bitcoin yerine Cardano ile ödeme kabul edebileceği ihtimalini değerlendiren altcoin yatırımcıları da Cardano’ya büyük bir talep oluşturmaya başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle