Kripto Para

Donald Trump yine “kripto nefreti” ile gündemde!

  Daha önce her fırsatta kripto paralara karşı olduğunu ifade eden ABD eski başkanı Donald Trump, Fox Business ile gerçekleştirdiği röportajında bir kez daha bu tavrını gösterdi. Kripto paraların, ABD dolarının yerini almasını istemediğini ve kripto paralara karşı olduğunu ifade eden Trump, kripto paraların ve NFT’lerin çok tehlikeli olduğunu iddia etti.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını çok hızlı bir şekilde aşması ile birlikte ciddi anlamda büyümeye başladı. 2021 yılı genelinde çok geniş sınırlara ulaşan kripto para piyasaları, beraberinde kapsadığı diğer alanların da ciddi ölçülerde büyümesini sağladı. NFT (non fungible token) sektörü ve merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü gibi alanlar da bu büyümelerden paylarını aldı. Ancak bu büyüme sürecinde birçok isim, kripto paraları bir tehlike olarak değerlendirerek, bu alana karşıt tavırlar sergiledi. Bu isimlerden biri de Donald Trump oldu.

  Donald Trump: Kripto Parayı Hiç Sevmedim

  ABD eski başkanı Donald Trump, her fırsatta kripto paralara karşı olduğunu belirten açıklamalarda bulunmuştu. Dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri olan Donald Trump, Fox Business ile gerçekleştirdiği bir röportajında kripto paralar ve NFT’lerden söz etti. Trump, söz konusu açıklamasında kripto paralara karşı olumsuz tavrını korurken, kripto paraların çok tehlikeli olduğunu iddia etti. Trump konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto parayı hiç sevmedim çünkü dolara sahip olmayı seviyorum. Bence para birimi dolar olmalı, bu yüzden hiçbir zaman büyük bir kripto para hayranı olmadım ama gittikçe büyüyor ve kimse bu konuda bir şey yapmıyor.

  Trump’ın, Eşinin NFT Girişimi Hakkındaki Açıklamaları

  Donald Trump, Ağustos ayında yaptığı bir açıklamasında kripto paraların “gerçekleşmeye hazırlanan bir felaket” olduğunu iddia etmiş, öte yandan Bitcoin’in de ağır düzenlemelere ihtiyacı olan bir “aldatmaca” olduğunu söylemişti. Bu sözleri hatırlatılan Donald Trump’a, röportajında eşi, eski first lady Melenia Trump’ın NFT girişimi de soruldu. Trump bu konuya ilişkin olarak “Harika bir iş yapacak. Harika bir hayal gücü var ve insanlar eski first lady’mizi seviyor, bunu söyleyebilirim. Gerçekten seviyorlar, evet onu seviyorlar…” sözlerini dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle