Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 10 – 17 Temmuz 2021

  İnişleri ve çıkışlarıyla kripto para piyasasında bir hafta daha geride kalırken, altcoin yatırımcıları piyasayı yakından takip ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimler, altcoin piyasası üzerinde doğrudan etkiye sahip olmasıyla dikkat çekti. Geride kalan 7 gün içinde BTC fiyatındaki oynaklık altcoin fiyatları üzerinde belirleyici oldu.

  10 Temmuz ila 17 Temmuz tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini ve dikkat çeken gelişmeleri bu haberimizde bulabilirsiniz. 

  NEM (XEM)

  Son 7 günün en çok kazandıran altcoinleri listesinin başında NEM (XEM) kripto para birimi yer aldı. NEM Coin veya diğer adıyla XEM, 2015 yılında piyasaya sürülmüş merkezi olmayan bir kripto para birimi olarak son dönemde büyük ilgi gördü. Altcoin yatırımcılarının radarından kaçmayan bir yükseliş performansı ortaya koyan XEM fiyatı, haftalık yüzde 29.19 oranında değer kazandı

  Piyasaya sürüldüğü günden bu yana pazar payını giderek arttıran NEM Coin, yatırımcısına en çok kazandıran altcoin olarak öne çıktı. İlk başta sektöre Pol ismi verilen bir özellikle giriş yapan NEM Coin bu sayede kullanıcılara işlem sayısı arttıkça öneminin de artması hizmetini sağlıyor. 

  Diğer altcoin projelerinin aksine mining ve harvesting yani hasat isimli özelliklere sahip olan NEM Coin, son dönemde altcoin yatırımcılarının büyük ilgisiyle karşılaştı. Hasat özelliğinin mining yani madencilik özelliğine karşı avantajı daha az enerji tüketmesi sayesinde altcoinler arasında popülerliğini artırmayı başardı. Geride kalan 7 günlük süreçte NEM Coin fiyatındaki artış yatırımcısının yüzünü güldürmeye yetti. 

  Ravencoin (RVN)

  10 Temmuz ila 17 Temmuz tarihleri arasında en çok kazandıran altcoin projelerinden bir diğeri Ravencoin (RVN) oldu. Altcoin yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan bir yükseliş ivmesi kaydeden RVN fiyatındaki değer artışı yüzde 20’nin üzerine çıktı. Böylelikle popüler altcoin fiyatlarının çalkalandığı bu dönemde yatırımcısına ciddi oranda getiri sağlamayı başardı. 

  Ravencoin (RVN) fiyatının artmasının arkasındaki sebepler de altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. Project Ravencoin, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 1 milyar dolarlık piyasa değerini aştıklarını duyurdu. Ravencoin bu başarısına giden yolda, herhangi bir öncül, bağış toplama, ICO, geliştirici ödülü veya kurucu ödülü olmadan ilerledikleri için dikkat çekti. 

  Altcoin uzmanları yaptıkları açıklamalarda Ravencoin’in 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmasının arkasında adil bir lansman ve iş kanıtı madenciliği olduğunu söyledi. Öte yandan işlevsel olması da Ravencoin popülerliğini giderek arttırdı. Kullanıcılar, akıllı bir sözleşmeye ihtiyaç duymadan güvenli dijital varlıkları kolaylıkla oluşturmak için Ravencoin protokolünü kullanabiliyor. 

  Hedera Hashgraph (HBAR)

  Geride kalan 7 günde yatırımcısının yüzünü güldüren altcoin projelerinden biri de Hedera Hashgraph (HBAR) oldu. Kripto para piyasasında dikkat çeken bir yükseliş ivmesi kazanan HBAR fiyatı yüzde 8.55 oranında arttı. Piyasa genelinde düşüş sinyallerinin olduğu haftada yatırımcısına kazandıran Hedera Hashgraph dikkatlerden kaçmadı. 

  Hedera Hashgraph kripto para biriminin yükseliş trendini başlatmasının arkasında bir listeleme duyurusu yer aldı. Sektörün en popüler kripto para borsalarından ve dijital varlık yönetimi platformlarından biri olan Bitrue, altcoin yatırımcılarına yeni bir listeleme duyurusu yaptı.

  Bitrue, hashgraph konsensüs mekanizmasını kullanan halka açık bir dağıtılmış defter olan Hedera Hashgraph (HBAR) ağı için tam destek verdiğini açıkladı. Bitrue, en son sipariş defteri genişletmesinin bir parçası olarak, Hedera Hashgraph'ın kripto para birimini hibrit mekanında desteklenen varlıklara listeledi. Bu haber, kripto para basınında geniş yankı bulunca HBAR fiyatına olumlu yansıdı. 

  Hedera Hashgraph, sunduğu çeşitli iyileştirmeler sayesinde kendisini Bitcoin ve Ethereum ekosistemlerine bir alternatif olarak sunmaya devam ediyor. Blok zincirine, Bitcoin’im merkezi olmayan defter modelini ve Ethereum ağının programlanabilirliğini entegre etmesi Hedera Hashgraph (HBAR) ağını rakiplerinin önüne çıkartıyor. Altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gören HBAR, “üçüncü nesil kamu defteri” olarak dikkat çekiyor. 

  Axie Infinity (AXS)

  Altcoin yatırımcılarına geride kalan 7 günde kazanç sağlayan projelerden biri de Axie Infinity (AXS) coin oldu. Kripto oyunu Axie Infinity, yükselen performansı ile bu hafta dikkate değer ralliler yaptı. Son 7 günde çok ciddi yükselişler yaşayıp satışlarla karşılaşsa da Axie Infinity yükselişi yüzde 7.34 seviyesine ulaştı. 

  AXS fiyatındaki bu artışı destekleyen unsurların başında platformdan gelen bazı uyarılar etkili oldu.  Kripto oyunu Axie Infinity, canavarlarla savaşan e-spor yarışmalarını destekleme planlarını duyurdu. Oyun, son haftalarda hem token fiyatında hem de işlem hacminde yüzde 500 artışla popülaritesinde patlama yaşadı.

  Nintendo'nun Pokémon'undan ilham alan Ethereum tabanlı bir canavar savaş oyunu olan Axie Infinity, altcoin yatırımcılarının da radarından kaçmadı. Projenin arkasındaki ekip geçtiğimiz hafta içinde topluluk tarafından yürütülen etkinlikler ve özel bir sunucu için fon sağlayarak e-spor yarışmalarını destekleme planlarını açıkladı.

  Geliştirici Sky Mavis'e göre, Axie Infinity geçen hafta Ethereum veya Bitcoin'den daha fazla ücret (yaklaşık 35,8 milyon dolar) üretti. Pazar yeri ve canavar yetiştirme ücretleri aracılığıyla öne çıkan altcoin projesinin yükselişinde bu duyurular etkili oldu. Popüler altcoin fiyatlarının yerinde saydığı haftada AXS yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  Basic Attention Token (BAT)

  Kripto para piyasasında altcoin yatırımcılarının radarına takılan bir diğer kazandıran proje Basic Attention Token (BAT) token olarak listedeki yerini aldı. Geride kalan 7 günlük sürede BAT fiyatındaki değişim yatırımcısını memnun etti. BAT fiyatı, piyasaya yansıyan olumlu hava ve geliştirmeler ile birlikte yüzde 1.85 oranında artış yaşayarak pozitif tarafta yer aldı

  Ethereum blockchain ağına bağlı ERC-20 tabanlı ve kısaltması BAT olan bir kripto para birimi olarak tanınan Basic Attention Token son 7 günde iyi performans gösterdi. Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösterme amacıyla Javascript, Mozilla ve Netscape kurucularından Brendan Eich öncülüğünde piyasaya sürülen BAT Token kazandıranlar listesine adını yazdırmayı başardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle