Kripto Para

Coinbase Türkiye duyurusu: Kredi kartıyla kripto alınacak

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, yerli kripto para yatırımcıları için çok önemli bir hamleye imza attı. Dev borsadan yapılan açıklamaya göre artık Türkiye’deki kullanıcılar, Coinbase borsasından kredi kartı ve banka kartı kullanarak kripto para satın alabilecekler…

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan Coinbase, ABD dışındaki faaliyetlerini de hızlandırdı. Çeşitli güncellemeler ve kampanyalar ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaya çalışan borsada Türkiye’deki yerli kripto para yatırımcıları için büyük bir hamle yapıldı. 

  ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, son dönemde Türkiye açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Coinbase News olarak kullanılan borsanın resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada Türkiye’deki kullanıcılar için büyük kolaylık tanındı. 

  Kredi ve Banka Kartıyla Kripto Satın Alınabilir

  Dev borsa, yaptığı son duyurusunda Türkiye’de kripto para satın almak isteyen Coinbase kullanıcılarının kredi karı ve banka kartı kullanabileceklerini açıkladı. Bu büyük hamle yerli kripto para yatırımcıları tarafından heyecanla karşılandı. Coinbase News açıklamasında Türkiye ile birlikte birkaç ülkede daha bu hizmetin hayata geçtiği belirtildi. 

  Coinbase duyurusuna göre Türkiye ile birlikte Brezilya, Kenya, Endonezya, Yeni Zelanda, Kazakistan’da kredi kartıyla kripto para satın alım hizmetleri açıldı. Buna ek olarak Gana ve Peru’da da kredi ve banka kartıyla kripto para satın alım işlemleri aktif hale getirildi. 

  Coinbase Kullanıcılarına Duyuru

  Türkiye’deki Coinbase kullanıcıları tarafından heyecanla karşılanan bu açıklama kripto para topluluğunda da olumlu yanıt buldu. ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase, duyurusunda şu ifadeleri kullandı: “Faaliyet gösterdiğimiz ülkelere her zaman yeni hizmetler getirmek istiyoruz. Bu hafta, 20’den fazla ülkede banka veya kredi kartı kullanarak, kripto para satın alma işlemlerini aktif hale getirdik.” Buna göre Türkiye’deki Coinbase kripto para borsası kullanıcıları kredi ve banka kartlarıyla kripto para alabilecekler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle