Kriptopara

2022 Ooki Protocol (OOKI) Coin Geleceği, 3 Tahmin

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri ile bir süredir uzmanların da radarında yer alan OOKI, pozitif göstergeleri sonrasında yatırımcıların da takip listelerinde ilk sıralara yükseldi. Beklentileri karşılayan proje hedefleri ve gelecek beklentileri sonrasında piyasalarda adı sıkça duyulmaya başlamıştır. Analistlerin Ooki Protocol (OOKI) hakkında merak edilen gelecek tahminleri ve 2022 yılı sonrası için beklentilerine dair tüm detayları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

  Ooki Protocol (OOKI) Coin Geleceği

  Ooki Protocol (OOKI), merkezi olmayan bir gelecek için finansal tüm hizmetlerin yeniden keşfedilmesi ve finansal bağımsızlığın sağlanmasını hedeflemektedir. Projenin gelecek için ana misyonunu oluşturan bu detaylar, gelecek projeksiyonlarında da olumlu bir konuma gelmesini sağlamıştır. DeFi kavramının giderek yaygınlaşması ve 2022 yılında bu alanda güçlü projelerin öne çıkması sonrasında OOKI yol haritasıyla dikkat çekmiştir. 

  2022 yılı ve sonrası dönemde Ooki Protocol projesinin sunacağı yenilikler ve gelecek 10 yıl içinde göstereceği performansa yönelik beklentiler ise kısaca şunlardır:

  • DeFi için 2022, 2023 ve 2024 yıllarını takiben sistem geliştirmeleri ile yenilikçi ürünlerin ortaya çıkarılması hedeflenmektedir. 
  • Marj ticareti, ödünç alma/verme ve stake için sunduğu üstün çözümler, orta vadede 5 – 10 yıllık süreçte Ooki Protocol’e olan ihtiyacı artıracaktır. 
  • OOKI simgesi hem platform için hem de piyasalarda için daha güçlü bir görünüm sunabilir.  

  Ooki Protocol (OOKI) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  OOKI, kripto para piyasalarında bir süredir etkisini göstermeye devam eden belirsizlik haline rağmen yeni bir toparlanma eğilimi göstermektedir. Hali hazırda riskli fiyat dalgalanmaları yaşasa da bu riskten bağımsız gelecek dönem için pozitifi bir beklenti yaratmaktadır. Geçmiş dönem grafik göstergelerinde akümülasyon hareketi yaparak dikkat çeken OOKI, güvenli giriş için son geri çekilmesinin beklenebileceği aktarılıyordu. Mevcut formasyonda gösterdiği geri çekilmeler ve riskler kayıp oranlarının artmasına neden olmuştur. 

  Ooki Protocol (OOKI) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Ooki Protocol, tokenleştirilmiş marj ticareti ve borç verme için bir protokoldür. Merkezi olmayan, verimli ve kirasız blok zincirini güçlendiren kısa devre, kaldıraç, borçlanma ve borç verme için finansal bir prensiptir. Kısa tanımlamada ise çok sayıda özelliğe sahip ve tamamen merkezi olmayan bir marj ticareti, ödünç alma/verme platformdur. OOKI simgesi ise protokolün iki tokeninden birdir. OOKI, protokolün yönetişim belirtecidir. 

  Ooki Protocol (OOKI) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Ooki Protocol iki tokenlı bir yapıya sahiptir. OOKI, platformunun birincil simgesi olarak görev yapmaktadır. Yönetişim belirteci olarak OOKI kullanılmaktadır. Tokenların stake ederek, protokol tarafından oluşturulan ücretli kazanmaya hak kazanmak ve protokol yükseltmelerini onaylamaktan sorumlu temsilcilere oy vermek için kullanılır. Ayrıca OOKI, paydaşların uzun vadeli çıkarlarını hizalayarak likidite ve ağ etkilerini başlatmak tasarlanmıştır. Tüm hedefler için OOKI kullanılması gerekmektedir.  

  OOKI Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Ooki Protocol, gelecek dönemde DeFi alanında kullanıcıların yapacakları birçok işlemin kolaylaştırılması ve yeni nesil merkeziyetsiz finans dünyasının inşasında etkin rol oynaması ile olumlu beklentiler yaratmaktadır. OOKI ise bu platformun yönetişim odaklı tokenı olmasıyla öne çıkmıştır. Kripto para piyasalarında bu tür özellikleri sayesinde pozitifi bir etki sunmayı başarmaktadır. 

  Mevcut görünümde 2021 yılının son aylarında başlayan kripto depreminin 2022 yılında da devam ediyor olması gelecek endişelerini de artırmaktadır. Beklentileri karşılama konusunda iyi bir çıkış yakalayan OOKI, gelecek dönem için uzmanlardan da tam not almıştır. Bu yönüyle olumlu beklentiler öne çıkarılmıştır.  

  Ooki Protocol (OOKI) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Ooki Protocol teknik altyapısıyla da benzerlerine göre daha güvenli bir yapı inşa etmiştir. DAO tarafından yönetilen Ooki Protocol, teklifleri Ooki DAO yönetişim mekanizması aracılığıyla oylayan bir topluluk tarafından yönetilmektedir. Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağı fiyat bilgisi için güvenli oracle’lar kullanılmaktadır. 

  DeFi’nin kurucu ilkesi olarak da kabul edilen birlikte çalışabilirlik ve açık kaynak kodunun geliştirilmesinde kararlı bir tutum sergilemektedir. Önde gelen denetim firmaları tarafından da denetimden geçmeyi başarması ile güvenlik açısından olumu göstergelere sahiptir. 

  Ooki Protocol (OOKI) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Ooki Protocol (OOKI), yenilikçi yapısıyla benzersiz özelliklere sahiptir. Rakip projeler arasında öne çıkmasını sağlayan başlıca temel unsurlar ise gelecek dönem performansının belirlenmesinde etkili bir unsur olacaktır. 

  Ooki Protocol’ü benzersiz yapan başlıca özellikler ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Ooki DAO hazinesi, DAO’ların kritik gelişimini finansa etme, devam eden katkıda bulunanları ödüllendirme, protokolü büyütme, değerini ifade etme ve uzun ömürlülüğü artırma misyonunun kolaylaştırmaktadır. 
  • Dört farklı blok zinciri desteklemektedir. Bunlar; Ethereum, Polygon, BSC ve Arbitrium. 
  • OOKI jetonları stake edilebilinir ve protokol gelirlerinin bir kısmını OOKI sahipleri alabilirler.  

  Ooki Protocol (OOKI) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Ooki Protocol (OOKI) avantajları kısaca şunlardır:

  • 15 kat kaldıraç ile merkeziyetsiz marj ticaretine olanak verir. 
  • Ödünç verme, fonlar çıkarma, sermayeler üzerinden faiz kazanma gibi birçok işlemin gerçekleşmesini sağlar. 
  • Borç verenlerin, borç alanların, tüccarların ve kısaca herkesin Ethereum’da en esnek merkezi olmayan finans protokolü ile etkileşime girilmesini sağlar. 

  Ooki Protocol (OOKI) dezavantajlarından bazıları ise şöyle özetlenebilir:

  • Diğer DeFi alanlarında olduğu gibi sistemsel sorunlar ve siber saldırı riskini barındırmaktadır. 
  • OOKI fiyatı, piyasa beklentisinin altında kalabilir. 
  • Kayıp riski ve fiyat oynaklığı yüksektir. 

  Ooki Protocol (OOKI) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Ooki Protocol (OOKI) birçok önemli kripto para borsasından listelenmektedir. OOKI listeleyen başlıca kripto para borsalarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • KuCoin
  • Binance
  • MEXC

  Ooki Protocol (OOKI) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Ooki Protocol (OOKI) hakkında analistlerin 2022 yılı itibariyle görüşleri ve beklentileri revize edilmiştir. 3 Uzmanın OOKI hakkında gelecek dönem fiyat hedefleri sadece tahminlerden oluşmaktadır. Tavsiye niteliği taşımadığı için genel fiyat beklentileri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu tahminleri inceleyebilirler. 

  • Digital Coin’in Capital platformu üzerinde yer alan tahminine göre 2022 yılı için ortalama fiyatı 0,0175 dolar seviyesinden işlem göreceği yönündedir. 20205 yılına kadar fiyat tahminini ise 0,028 dolar seviyelerine kadar çıkarmıştır. 
  • Price Prediction platformunda yapılan tahminlerde ise OOKI fiyatı 0,006 dolar seviyesinde seyretmektedir. 2023 için 1 yıllık görünümde ise 0,009 dolar hedefi ortaya çıkmıştır. 2030 yılı için uzun vade hedefinde ise fiyatı 0,12 dolar olarak belirlenmiştir. 
  • Wallet Investor analistleri OOKI için 1 yıllık yatırımda riskli bir yatırım aracı olarak değerlendirilmiştir. Söz konusu süre için beklenti ise 0,00026 dolar olarak hesaplanmıştır. 

  Sonuç 

  Ooki Protocol (OOKI), 2022 yılı sonu ve takip eden 5 ile 10 yıllık süreç içinde DeFi alanına artacak ilgi sayesinde çok daha güçlü bir pozisyon yakalayabileceği tahmin edilmektedir. OOKI hakkında fiyat beklentisi yüksek arz nedeniyle zor olsa da uzun vadede istikrarlı bir görüntü çizebilir. Piyasaların hem ülke yaptırımları hem de satış baskısı ile sarsılması nedeniyle kısa ve orta vade için riskli bir yatırım aracı olarak görülmüştür. Yatırımcısının temkinli işlem yapması önerilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle