Kriptopara

En Hızlı Yükselen 8 Kripto Para 2021

  Yatırımcılar yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek ve hızlı yükseliş yapabilen varlıkları cüzdanlarına eklemek istiyorlar. Bu kapsamda ise en hızlı yükseliş yapan kripto paraları araştırma çabası içindeler. Bu yazımızda, sizler için detaylıca araştırdığımız 2021'in en hızlı yükselen 8 kripto para birimi hakkında bilgiler aktaracağız.

  En Hızlı Yükselen 8 Kripto Para 2021

  En hızlı yükseliş yapan ve 2021’de rekor fiyatlara imza atan 8 kripto para listesi LINK, ADA, ETH, BTC gibi varlıklardan oluşuyor. Bu kripto paralar tarihsel açıdan incelendiklerinde de değer kazanımlarını bir çok kez tabloya almışlar. Yazımızın bu bölümünde bu önemli 8 kripto para hakkında bilgileri sunacağız. 

  Chainlink (LINK) Coin

  Chainlink ağı dünya verilerine bakıldığında ödemeler ile aralarında bağ kurabilen karmaşık akıllı sözleşmeler için tasarlanmış bir ağdır. 2020 senesinden 2021 senesine kadar ise ağda işlem performansında istikrarlı bir yükselişin hakim olduğu görülüyor. Uzmanlar LINK Coin başarısının, yapılan ortaklıklarda saklı olduğunu belirtiyorlar. 

  Uzmanlar LINK Coin’in tarihsel ilerleyişte fiyat gerilemeleri de yaşadığını ancak bunların ardından 19 dolarlık seviyeye hızlı çıkış yaptığını hatırlatıyorlar. 2021 Haziran ayı içinde 20.40 dolarlık seviyeleri gören LINK Coin’in geçmişteki 8 dolarlık fiyatını işaret ederek, onun hızlı yükselişine dikkat çekiyorlar.

  Ethereum (ETH)

  Uzmanların yatırıma değer gördükleri Ethereum, akıllı sözleşmelerin kripto para dünyasına giriş yapmasını sağlayan bir öncü. Bu açıdan çıkışından kısa süre sonra etkili bir yükseliş yaparak piyasanın 2. en önemli kripto para birimi oldu. Uzman analistler hala bu sıralamayı koruyan ETH’nin hızlı fiyat yükselişleri ile başarısını koruyabildiğini açıklıyorlar. ETH milyonlarca şirketin ve geliştiricinin akıllı sözleşmeleri başlatabilmek için ihtiyaç duydukları bir kripto para birimidir. 

  Kullanım genişliğine ve talep oranına bağlı olarak değer kazanımlarını görebildiği ifade ediliyor. Uzman analistler, tüm zamanların en düşük ETH fiyatı olan 0.42 dolar seviyesinde başlayan yolculuğun 4 bin 362 dolar seviyesinde rekoru nasıl yaptığını hatırlatıyorlar. Bu etkili değer kazanımı ile ETH, geleceği oldukça parlak ve en çok artış potansiyeli olan varlıklar arasına giriyor.

  Basic Attention Token (BAT)

  BAT Token, içerik oluşturucularına ve internette beğenilen farklı içeriklere bağış yapmak için kullanılan bir kripto para birimidir. Kullanım alanı internet gibi geniş bir kavram olduğundan, geniş kitlenin alım taleplerini çekme potansiyeli de yüksek. Uzman analistler, bu konseptin arkasında yer alan ekipte Mozila FireFox kurucularından olan Brendan Eich’in de yer aldığını ifade ediyorlar. Bu ise projeye olan güveni yükseltiyor. 

  BAT Token’ın, teknolojik yanları ve verdiği güven ile tarihsel ilerleyişte pek çok kez değer kazanımı yaptığı açıklanıyor. Analistler bat Token’ın bir dönemler en düşük fiyat seviyesi olan 0.06 dolardan, 1.65 dolara yükseliş yaptığı tarihleri işaret ederek, onu istikrarlı artış yapabilene varlıklar arasında görüyorlar. 

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin bildiğimiz gibi kripto para piyasasının lider kripto para birimidir. Uzmanlar Bitcoin’in artık yüksek ölçüde benimsendiğini ve dünya genelinde yatırımcı sayısının çok fazla olduğunu açıklıyorlar. Bu yüzden alım taleplerinin gündeme gelmesi halinde en kısa sürede en iyi şekilde artışa giden kripto varlığın BTC olduğunu açıkladılar. 

  Uzman analistler Bitcoin’in tarihinde en düşük fiyat düzeyinin 65.53 Dolar olduğunu belirtiler. Bu fiyatın bile günümüzde belirli altcoinlerin ulaşmak istedikleri bir seviye olduğuna dikkat çekiyorlar. Bu dip fiyatlardan 64 bin 863 dolarlık rekora giden yolculuğu hatırlatan analistler, Bitcoin geleceğini oldukça güçlü görüyorlar.

  Ripple (XRP) Coin

  Uzman analistler XRP Coin’in geleceğini göz ardı ederek, bugüne kadar bir değerlendirme yaptıklarında tarihsel açıdan değer kazanımlarının önde olduğunu belirttiler. Ancak geleceğe dair aynı yorumları yapamıyorlar. Çünkü SEC ve Ripple arasındaki dava sürüyor. 

  Analistler bugüne kadar XRP Coin için gündeme gelen en düşük fiyatın 0.0028 dolar seviyesinde olduğunu belirttiler. XRP Coin’in 2021 senesine gelmeden önce ise 3.84 dolarlık fiyata ulaştığını açıkladılar. Onlara göre XRP Coin 3 senelik süre içinde %78.66 oranında değer kazanımı yapabilen ve artış olasılıklarını iyi değerlendiren bir varlık oldu. 

  Dogecoin (DOGE)

  Dogecoin, analistlerin etkili fiyat artışını yapabilen kripto paralar listesine giriş yapmış bir varlıktır. Analistlere göre Dogecoin özellikle olumlu gündem maddeleri ardından etkili değerlenmeleri kayda alabiliyor. Elon Musk’ın destekleri ve Coinbase Pro listelemesi ardından,  Ocakta Dogecoin satın alan yatırımcılar için %16.000 varlık kazanımını sundu. Bunu göz ardı edemeyen analistler en düşük ve en yüksek fiyat seviyeleri arasındaki farka da dikkat çektiler.

  Analistler Dogecoin’in 0.000085 dolar seviyesinden başlayan bir yolculukta, 0.73 dolarlık rekora ulaştığını belirterek, DOGE'nin gelecekte artış olasılığı yüksek varlıklar arasında olduğunu belirtiyor.

  Litecoin (LTC)

  Analistlere göre LTC Coin, rekor fiyat seviyelerine ilerleyebilen ve sürekli olarak gelişim gösteren bir kripto para birimidir. Piyasa sıralamasında 11. olan LTC Coin’in bu noktaya istikrarlı değer kazanımları ile gelebildiğini açıklıyorlar. 

  LTC Coin’in 1.11 dolarlık düzeyde fiyatlandığı tarihlerden bir yolculuğa çıkarak 412 dolarlık rekora imza attığının altını çizdiler. Bu kapsamda Litecoin geleceğini fiyat artışına gidebilecek kripto paralar arasında yer aldığını açıklıyorlar.

  Cardano (ADA) Coin

  Analistler ADA Coin’in 2017 senesi 1 Ocak tarihinde 0.017 dolarlık fiyatı tabloya aldığını belirtiyorlar. Yolculuğundan 2021 yılı 16 Mayıs’a geldiğinde ise fiyatını 2.46 dolara getirerek yatırımcılarını sevindirdiğine dikkat çektirler. Bu rekor seviyede ise %43 oranında değerlenme olduğunu belirttiler. 

  Analistlere göre ADA Coin tarihinde yer alan bu senaryo onu artış olasılığı yüksek kripto paralar arasına sokuyor. Diğer yandan Hoskinson’un Cardano ağını iyileştirme yönünde yaptığı açıklamalar ise yeni değer kazanımlarının habercisi olarak görülüyor. 

  Sonuç

  Analistler, kripto paraları tarihsel açıdan incelendiklerinde birbirinden oldukça farklı blockchain projelerine dikkatleri çekiyorlar. Bu projeler yeni dünyada oluşan pek çok ihtiyacı karşılayarak, kullanıcı ve yatırımcıların kullanımına sunuluyor. 2021 senesinde rekora giden bu kripto paraların ise aynı zamanda yatırıma da değer olduklarını düşünüyorlar.

  Kripto paraların dünyada daha fazla yaygınlaşması ile birlikte bu saydığımız projelerde kendilerini tekrar gösterecektir. Zira 2021’de en hızlı yükselen 8 kripto para bu saydığımız projelerden oluşuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle