Kripto Para

BitGo kullanıcılarını sigortalıyor: Limit 700 milyon dolar!

  Dijital varlık saklama şirketi BitGo, kripto para yatırımcısı kullanıcıları için güvenlik önlemlerini artırıyor. Son olarak şirketin soğuk depolarındaki kripto paralar için sunduğu sigorta limiti 700 milyon doları aştı…

  Kripto para camiasında yatırımcıları endişelendiren bazı gelişmeler yaşanırken, sektörün önde gelen markaları da kullanıcıları için güvenlik önlemlerinin arttırıyor. Kripto para dünyasının en popüler dijital varlık saklama şirketlerinden BitGo, güvenli hizmet sunabilmek için sigorta limitlerini yükseltti. Kurumsal müşterilere de hizmet veren BitGo bu hamlesi ile büyük beğeni topladı.

  Kurumsal firmalardan güçlü talep geldiğinin altını çizen BitGo yetkilileri, müşterilerinin güvenliğini üst düzeye çıkarmak için çeşitli geliştirmeler yapıyor. Saklama hizmeti alan kullanıcılarına 100 milyon dolara kadar sigorta limiti belirleyen şirket, son hamlesiyle birlikte bu limiti güncelledi. Kripto para basınında yer alan açıklamalara göre popüler dijital varlık saklama firmasının müşterileri için verdiği sigorta limiti 700 milyon doların üstüne çıkarıldı.

  Sigorta Şirketleri ile Yeni Ortaklık

  BitGo daha güvenilir ve kaliteli bir kripto para saklama hizmeti sunabilmek için sektörün önde gelen sigorta şirketleri ile ortaklık anlaşması imzaladı. Firma, kripto para dünyasında sigorta aracı kurumları olan Woodruff Sawyer ve Paragon International Insurance Brokers of London şirketleriyle ortak hareket edecek.

  Önde gelen sigorta şirketi Woodruff Sawyer Başkanı Jacob Decker, konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Daha fazla müşterinin kripto piyasasına girdiğini gördükçe talebin karşılandığından emin olmak için yenilik yapmaya devam etmemiz önem taşıyor.” Kripto para sektörünün benimsenmesi açısından bu hamlenin önemli bir adım niteliği taşıdığı da belirtildi.

  Kurumsal Firmalar BitGo Hizmetini Seçiyor

  Son dönemde kripto para sektöründe adından sık sık bahsettiren şirketlerden olan BitGo CEO’su Mike Belshe de sigorta limitinin yükseltilmesi hakkında konuştu: “Bu dönüm noktası, hizmetin tam anlamıyla güvenli ve sigortalı depolama hizmeti almak isteyen müşteriler arasında çok popüler olduğunu gösteriyor.” Şirket, sahip olduğu teknoloji ve ölçeği ile güvenli depolama sisteminin yanı sıra özel müşteri sigorta programı sunmasıyla da tercih ediliyor.  

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle