Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 20 – 27 Kasım 2021

  Geçtiğimiz haftadan bu yana konsolidasyon sürecine devam eden kripto para birimlerinde zaman zaman sert yükseliş ve düşüşler görüldü. Tam toparlanma belirtileri yaşarken en büyük kripto para birimi Bitcoin’de görülen değer kaybı, popüler altcoinlerin fiyatlarını olumsuz etkiledi. Ancak düşük hacimli ve tematik projelere sahip bazı altcoinlerde ralliler görülmeye devam etti.

  20 Kasım ile 27 Kasım 2021 tarihleri arasında yatırımcısına haftalık en çok kazandıran altcoinleri ve önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Gala (GALA)

  Haftalık bazda kripto para yatırımcılarına en çok kazandıran altcoin projesi, yüzde 95.68 oranında yükselen Gala (GALA) oldu. Kripto para cüzdanında GALA tutan yatırımcılar, piyasa genelinde düşüş olmasına rağmen azımsanmayacak oranda kazanç elde etti. GALA coin yükselişinde önemli gelişmelerin kripto para basınına yansıması etkili oldu. 

  Yayın şirketi Gala Games'in blok zinciri tabanlı oyunlar geliştiren GALA coin, metaverse çılgınlığının ortasında 22 Kasım tarihinde rekor seviyeye yükseldi. Bununla birlikte, GALA kripto para birimi, korkunç bir baş ve omuz yapısı çizdiği için devam eden yükseliş momentumunda da zayıflıklar gösterdi. Ancak deneyimli kripto para analistleri, GALA coin yatırımcılarını sevindiren sinyaller olduğunu da günlük paylaşımlarında sık sık dile getirdi. 

  Yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği metaverse kripto para birimlerinden biri olan GALA coinin kazanımları, öncelikle oyun ve metaverse kripto varlıklarının çoğunda bir fiyat artışının ardından geldi. Metaverse çılgınlığı devam ederken 20 Kasım tarihinden itibaren en çok kazancı elde eden GALA coin oldu. 

  The Sandbox (SAND)

  Geride kalan 7 günlük süre içinde altcoin yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran bir diğer kripto para birimi The Sandbox (SAND) coin oldu. SAND coin fiyatı, metaverse çılgınlığının etkisiyle haftalık bazda yüzde 52.46 oranında değer kazandı. Kripto para piyasası genelinde düşüş sinyalleri takip edilirken gelen bu haber yatırımcıları memnun etti. 

  Diğer metaverse kripto para birimlerine benzer şekilde, merkezi olmayan meta veri deposunun yerel varlığı olan SAND, Sandbox'ı Kasım ayında iki kattan fazla fiyatlandırdı. Sandbox şu anki 3D versiyonunda yaklaşık dört yıldır varlığını sürdürüyor ve ilk olarak 2012'de dünya çapında 40 milyon oyuncu arasında oldukça popüler olan bir 2D mobil oyun olarak başlatıldı. 

  Mevcut kripto para Sandbox, NFT'lerin kullanımına dayanan ve kendi parası olan SAND'ı kullanan, Ethereum tabanlı bir beta sürümü sanal dünyasıdır. Özellikle Facebook’un mataverse hamlesinden sonra altcoin yatırımcılarının en çok beğendiği ve yatırım yaptığı projelerin başında SAND coin geliyor. Bu yüzden SAND coin kripto para piyasası genelinde düşüş sinyalleri olmasına rağmen pozitif ayrışarak yatırımcısına ciddi oranda haftalık kazanç bıraktı.

  Bu yükselişin arkasında popüler dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale tarafından paylaşılan raporlar etkili oldu. Rapora göre metaverse tabanında mevcut ekonomik fırsatların önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 trilyon doları bulabileceği belirtildi. Bu gelişme ve beklenti hemen kripto para yatırımcıları tarafından fiyatlandı. 

  Basic Attention Token (BAT)

  Kripto para piyasasını sarsan Covid 19 haberlerine rağmen bu gelişmelerden olumlu katkı elde eden altcoinler de oldu. Basic Attention Token (BAT) coin bu pozitif ayrışan kripto para birimlerinden biri olarak son 7 günlük sürede yüzde 47.09 oranında değer kazandı. Yükselişin arkasında önemli gelişmeler yaşanması kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. 

  26 Kasım Cuma günü, kripto piyasalarının Covid-19 varyantlarına ilişkin yenilenen endişeler nedeniyle düzeltmeler yaşandı. Buna rağmen, BAT isimli altcoin mevcut sebepten ötürü zarar gören ilk 100 kripto varlıktan 93'üne sahip olan hastalığa karşı bağışık elde etmiş gibiydi. BAT coin fiyatı salgın haberlerinden etkilenmedi ve yükselişine hızla devam etti. 

  BAT coin hem kullanıcıları hem de reklamverenleri ödüllendirmeyi amaçlayan bir ERC-20 tokenidir. Kullanıcılar reklamları izler ve buna göre ödeme alırken, içerik oluşturucular ne kadar kullanıcı dikkatini çektikleri için ödüllendirilir. BAT token, bazen "dikkat ekonomisi" olarak adlandırılan şeyde dikkatten para kazanmanın bir yoludur.

  Zcash (ZEC) 

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği haftalık en çok kazandıran altcoinler listesinin 3. sırasında Zcash (ZEC) coin yer aldı. Son 7 günlük süre içinde ZEC coin fiyatında yüzde 46’dan fazla değer artışı görüldü. Kripto para uzmanları bu yükselişte Zcash protokolünde Proof of Stake güncellemesinin etkili olduğunu belirtti.

  Zcash protokolünde yapılan gelişmeler yerel kripto para birimi ZEC coin fiyatına oldukça olumlu yansıdı. Piyasa değerine göre 65. en büyük dijital token olan Zcash (ZEC) ana geliştiricisi Electric Coin Company'nin açıklamasına göre, çalışma kanıtından hisse kanıtı protokolüne geçiş yaşandı. Bu gelişme ZEC coin yatırımcısının yakından takip ettiği bir fırsat oldu. 

  İş kanıtına alternatif olarak tasarlanmış bir protokol olan Proof of Stake, kaç kripto para birimi tutulduğuna bağlı olarak blok işlemlerini madencilik yapmak veya doğrulamak için kullanılır. Bu gelişme, çoğu madenci ZEC' coinin BTC veya fiat para karşılığında hemen tasfiye ettiği için, ZEC fiyatı üzerindeki aşağı yönlü baskının azalması da fayda sağladı. 

  Proof of work protokollerinin aksine hisse ispatı aşırı miktarda enerji tüketimini teşvik etmez. Bu güncelleme sayesinde artık ZEC enerji ayak izinin azaltılması, zincir üstü yönetişim mekanizmalarına olası bir yol sağlanması ve iş kanıtı işlem kesinliği ile ilgili sorunlara hızlı çözüm bulunabilecek.

  Ankr (ANKR)

  Yatırımcısına haftalık bazda en çok kazandıran 5. altcoin yerli yatırımcıların da cüzdanlarında yer verdikleri Ankr (ANKR) oldu. ANKR coin fiyatı 20 Kasım tarihinden bu yana yüzde 38.41 oranında değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. ANKR coin yükselişinde kripto para basınına yansıyan gelişmeler etkili oldu. 

  Blockchain protokolü Ankr geride kalan hafta içinde, madencileri çok zincirli sistemler, ürünler ve hizmetler oluşturma konusunda güçlendiren Web3 geliştirme için merkezi olmayan bir web hizmeti Ankr V2'yi tanıttı. Ankr ayrıca dağıtılmış bir süper bilgisayarın büyümesini desteklemek ve Web3 geliştirme etrafında öğreticiler ve eğitim oluşturulmasını ödüllendirmek için iki yıllık bir süre içinde 10 milyon dolardan fazla hibe dağıtacağını duyurdu.

  Her iki gelişme de ANKR coin fiyatında dikkat çeken bir ralli yaşanmasına davetiye çıkardı. Ankr projesi, blok zinciri teknolojisinin başarısının temelini oluşturan özerklik ve ademi merkeziyetçilik ilkelerini geliştirmeye odaklanmıştır. Protokolün yerel kripto para birimi ANKR coin uzun zamandır yerli yatırımcıların da radarında yer almaktadır. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle