Kripto Para

Yalnız 2 işlem ile 10 bin BTC piyasaya salındı!

  Lider kripto para birimi Bitcoin ile alakalı spekülasyonlar ve gelecek tahminleri devam ederken geçen saatlerde ilginç bir işlem gerçekleştirildi. En büyük kripto para birimine olan ilgi olaylar ve haberlere dayalı olarak değişsse de genel olarak artış yönündeydi. Son zamanlarda balinaların olağanüstü alımları da bu ilgiye bir kanıt olarak gösterildi.

  Bazı yorumcular bu ilgiye sebep olarak piyasalardaki ani düşüşünde sebep olabileceğini belirtti. Genel olarak balinaların tavırlarının piyasalardan BTC varlıklarını toplama yönünde görüldüğü şu dönemde çarpıcı bir de satım işlemi gerçekleştirdi. Balinalar geçen haftadan beri 80 binin üzerinde BTC’yi piyasalardan toplarken bir balina ise geçen saatlerde 5 bin BTC’yi piyasaya sürdü. 

  Whale Alert Duyurdu

  29 Eylül Çarşamba akşamı gerçekleşen işlem ile Bitcoin balinası Xapo üzerinden 5 bin Bitcoin’i Binance hesabına geçirdi. Taşınan Bitcoin’in piyasa değeri ise şu an yaklaşık olarak 200 milyon doların üzerinde. Whale Alert’in resmi twitter hesabından yapılan paylaşım ile öğrenilen aktarımlar piyasalarda dengeleri değiştirebilir. Bazı balinalar uzun vadeli yatırımlar için piyasadan BTC toplarken, bazı balinalarda bir anda ellerinden büyük miktarlarda BTC çıkarması, özellikle  küçük yatırımcıların kafalarını karıştırmış durumda. 

  Coinbase’e de Aktarım Oldu

  Whale Alert sonraki paylaşımında ise aynı işlemi bir Bitcoin milyonerinin daha gerçekleştirdiğini duyurdu. Yine 5 bin BTC miktarındaki işlem ile Coinbase borsasına 200 milyon dolar civarında para aktarımı yapıldı. Üst üste yapılan yalnızca 2 işlem ile piyasalara 10 bin BTC aktarımı yapılmış oldu. Bitcoin balinalarının bu hareketleri diğer yatırımcılarda da bazı spekülasyonlara neden oluyor. Yapılan işlemlerin duyulması ile küçük yatırımcılar da soğuk cüzdanlarında bulunan Bitcoinleri piyasaya sürmeye başladı. Panik havasına kapılan bazı yatırımcılar balinaların izinden giderek zindanlarını boşaltmış durumda.

  Arz Son 28 Ayın Dibinde

  Bitcoin milyonerleri, Bitcoin 40 bin dolar civarına indiği esnada bu durumu bir alım fırsatı olarak görmüş ve piyasadan 80 bin BTC toplanmıştı. 41 bin dolar seviyelerinde de yine alımların devam ettiği ve cüzdanlara aktarılan BTC’lerin sayısı bir hayli fazla olmuştu. Bu nedenle, Santimen verilerine göre BTC arzı son 28 ayın en düşük seviyesinde.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle