Kripto Para

BTC çakıldı, altcoinler BTC’yi yalnız bırakmadı!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 2 kez üst üste ATH belirledi ve ardından geri çekilmeler yaşadı. Kritik bir hafta sonu geçiren ve 65 bin dolar desteğini geri kazanan BTC, yeni haftada gelen sert değer kayıpları ile 60 bin dolar bandını gördü.

  Bitcoin (BTC), yılın son çeyreğinin başlaması ile birlikte girdiği yükseliş eğiliminde, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Vadeli Bitcoin ETF onayı vermesi ile birlikte tüm zamanların fiyat rekoruna uzandı. Ardından Ekim ayını dengeli geçiren BTC, Kasım ayında elde ettiği değer artışları ile uzun bir süre 60 bin dolar üzerinde seyretti. Yeşil bölgede kalan BTC, 10 Kasım tarihinde 69 bin dolar seviyesini de görerek rekor seviyesini güncelledi. Ardından gelen düşüşlerde önce 65 bin dolar desteğini, ardından 63 bin dolar desteğini kaybeden BTC, bu kez de 60 bin dolar bandını gördü.

  BTC 60 Bin Dolar Bandını Gördü

  Evergrande şirketinin iflas haberinden sonra sert sarsılan BTC, SEC’nin Spot Bitcoin ETF’ini reddetmesi ile birlikte sert düşüşler yaşayarak 63 bin dolar bandının altına gerilemişti. Haftanın ilk gününde bu bölgede mücadele verdikten sonra 65 bin dolar bölgesinin üzerine yeniden çıkmayı başaran Bitcoin, Salı günü açılışında 61 bin dolar seviyesinin de altına sarktı. Analistler, Bitcoin için 60 bin dolar desteğinin korunması gerektiğini, aksi durumda fiyatın bir kez daha 57-58 bin dolar bölgesine gidebileceğini iddia ediyor.

  BTC ve ETH, ATH Bölgelerinden Yüzde 10 Kadar Uzaklaştı

  Pazartesi açılışı ile Salı açılışı arasındaki 24 saatlik süreçte BTC, yaklaşık %8 oranda değer kaybederek 60 bin 350 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’de görülen sert değer kaybı ile birlikte Ethereum’da (ETH) da benzer kayıplar görüldü ve ETH de 4 bin 250 dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin ve Ethereum, böylece gelen düşüşler ile ATH bölgelerinden %10’luk geride fiyat seviyelerini gördü. Gelen bu düşüşler ile birlikte altcoinlerde de sert değer kayıpları yaşandı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Altcoinler Sert Değer Kaybetti

  Bitcoin ve Ethereum’un sert değer kaybı yaşadığı 24 saatlik süreçte bazı altcoinler de %10’dan fazla değer kaybederek dikkatleri çekti. Bu süreçte %10’dan fazla değer kaybı yaşayan altcoinler şöyle:

  • SPELL %23,5
  • STARL %19,3
  • RUNE %12,3
  • CHZ %12,1
  • SAND %11,6
  • NEAR %11,5
  • AR %11,4
  • MANA %11,2
  • FTM %10,5

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle