OKCoin COO’su: “Dogecoin’e kurumsal yatırım yapılmıyor”

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE) her ne kadar çok ciddi değer artışları yaşamış olsa da kurumsallar DOGE yatırımından uzak duruyor. OKCoin COO’su da Dogecoin’e kurumsal yatırım yapılmadığını ifade etti.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılında çok kısa süreler içinde, çok ciddi değer artışları yaşayarak piyasaların en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Dogecoin’in bu kadar popüler hale gelmesinde sadece yaşadığı değer artışları değil, dünyaca ünlü isimlerin ondan söz etmesi de etkili oldu.

  Dogecoin Serüveninde Sadece Bireysel Yatırımcılar Var

  Şubat ayı başlarında başlayan sert yükseliş serüveninde Dogecoin ilk olarak 1 günde %1.000 oranında değerlenerek dikkat çekmişti. Ardından kazandığı değerlerin bir kısmını geri vererek duraksama dönemine giren DOGE, Nisan ayında yükselişlerine kaldığı yerden devam etti. Gelen son yükselişler sonrasında Dogecoin 1 yılda değerini yaklaşık %4.000 oranında artırmış oldu. Bu inanılmaz artışın ise sadece bireysel yatırımcıların yatırımları ile gerçekleştiği biliniyor.

  Her ne kadar Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, ünlü rapçi Snoop Dogg, Lindsay Lohan gibi dünyaca ünlü isimler DOGE desteğini göstermiş ve DOGE yatırımı yapmış olsa da herhangi bir kurumsal şirket henüz DOGE yatırımı yaptığını açıklamadı. Bu da DOGE’un 34 milyar dolarlık piyasa değeri ile top 10’de en büyük 7. kripto para olmasının arkasında sadece bireysel yatırımcıların olduğunu gösteriyor.

  OKCoin COO’su Lau’nun Açıklamaları

  OKCoin COO’su Jason Lau da bu konuya ilişkin Kitco News’e çeşitli açıklamalarda bulundu. Lau, DOGE’un tüm zamanların rekorunu 0,45 dolar üzerine çıkaramamasının sebebinin de bu olduğunu söyledi. Lau’ya göre şaka amacıyla üretilen ve çok volatil bir yapıda olan DOGE, kurumsal yatırımcıları bu özellikleri ile kendisinden uzak tutuyor. Lau, aslında Bitcoin’e (BTC) yapılan kurumsal yatırımların, DOGE’a da yardımcı olduğunu ifade etti.

  Jason Lau konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bu açıkça bir eğlence. İnsanlar bu eğlenceye katılıp bu mesajı herkese yayıyor. Bu aslında bir köpek hakkında üretilmiş bir kripto para olarak görülüyor. DOGE ile ilgili konuşmak eğlenceli. Dogecoin’in viral olması çok hızlı oldu.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle