Kripto Para

Japon regülatörden Binance kullanıcılarına uyarı!

  Zaman zaman kripto para dünyasına yönelik düzenlemelerle gündeme gelen Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), yeni bir uyarı metni yayınladı. Japonya’nın regülatörü bu metinde Binance borsası hakkında bazı uyarılarda bulundu…

  Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto para sektörü hakkında önemli uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Ülkenin yetkili regülasyon kurumu, bu sefer Binance kripto para borsası hakkında bazı uyarılarda bulundu. Kripto para sektörünün ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olma unvanını taşıyan Binance hedef alındı.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun kayıtlı olmadığı yönündeki söylentilere açıklık getirildi. FSA, sektörün dev kripto para borsasının kayıtsız bir şekilde faaliyet gösterdiğini vurguladı. Japonya’nın regülatörü geçtiğimiz ayın sonunda da benzer bir uyarıyı Bybit türev borsası için yapmış ve kullanıcıları borsa konusunda uyarmıştı.

  Binance Borsası Yine Hedefte

  Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), en büyük kripto para borsası Binance hakkındaki uyarısının bir benzerini 2018 yılının Mart ayında da yapmıştı. Kripto para yatırımcılarını sık sık uyaran Japonya’nın regülasyon kurumu, basında geniş bir yankı uyandırdı. FSA ve Binance arasındaki çekişme hız kazandı.

  Binance borsası, geçen yıl yaptığı duyurusunda Japonya’daki müşterilerine sunulan hizmeti ilerleyen bir zamanda aşamalı olarak kısıtlayacağını belirtmişti. Buna göre Japon Binance kullanıcıları, borsanın bazı işlemlerini kullanamayacak. Bunun bir benzeri de Deribit kripto para borsası tarafından uygulamaya geçirildi.

  Japonya Regülasyonuna Karşı Önlemler

  Kripto para sektörünün en popüler türev borsası Deribit, Japonya’dan gelen IP adreslerine erişim uygulamaya devam ediyor. Binance borsası, Japonya’nın regülatörü tarafından bugün paylaşılan uyarı metnine karşı henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı. 

  Öte yandan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Japon kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. FSA kaydını 18 Haziran’da oluşturan borsanın yakın amanda ülkede hizmete başlaması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle