“Gençler DOGE ile sisteme orta parmak gösteriyor”

  Galaxt Digital CEO’su Mike Novagratz, son dönemlerde muazzam değer artışları elde eden Dogecoin’in (DOGE) gösterdiği performansın geleneksel finans sistemlerine bir mesaj verdiğini düşünüyor.

  CoinMarketCap verilerine göre Dogecoin (DOGE), birkaç gün önce 0,69 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. DOGE bu seviyede ATH görürken, piyasa değerinde de ciddi bir artış elde etti. Bu artışla DOGE, XRP’yi geçerek piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi konumuna yükseldi. Dogecoin aynı zamanda piyasa değeri ile FedEx, Coinbase ve Nintendo gibi dev şirketleri de geride bırakmayı başardı. DOGE fiyatı böylece 2020 yılına kıyasla %23.000 gibi inanması güç bir değer artışı elde etti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi ünlü isimlerin de desteğini alan Dogecoin, 2021 yılında 4 ayda yatırımcılarına ayda ortalama %14.000’in üzerinde kazanç sağlamış oldu. Kripto para piyasalarında hizmet veren yatırım ve yönetim şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novagratz, bu yükselişler sonrası Dogecoin’i yorumladı. Novagratz, DOGE’un sergilediği performansın, geleneksel finans sistemlerine bir mesaj verdiğini düşündüğünü ifade etti.

  Novagratz Dogecoin’i GameStop’a Benzetti

  5 Mayıs tarihinde CNBC ile röportaj gerçekleştiren ünlü CEO, buradaki açıklamalarında Dogecoin’i GameStop’a benzetti. Ocak ayı sonlarında Reddit’te bir araya gelen WallStreetBets topluluğu, geleneksel fon yöneticilerine bir mesaj vermek için bir araya gelmişti. Topluluk, piyasalardaki riskleri göz ardı ederek ve örgütlenerek, bu şirketlerin kısa pozisyon aldığı GameStop (GME) hisseleri gibi varlıkları yoğun şekilde satın aldı.

  Bu satın almalar, kısa pozisyonlarda sıkışmaya yol açmıştı. Yoğun işlemlerin ardından Robinhood gibi alım-satım uygulamaları söz konusu hisse senetlerinin alımını durdurmuştu. Bu da geleneksel finans sektörünün yeteri kadar kapsamlı olmadığı tartışmalarını alevlendirmişti.

  Mike Novagratz’ın Açıklamaları

  Mike Novagratz da buradan yola çıkarak açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Dogecoin’in bize ne anlatmaya çalıştığını dinlememiz gerekiyor. GameStop ile aynı şeyi anlatıyor. Bir grup genç ‘Hey, biz paramızı buna yatıracağız’ diyor. İnsanlar Dogecoin ile sisteme orta parmak gösteriyor. Mevcut finans sisteminden memnun değiller.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle