Kriptopara

4 Analistten RVN Coin Geleceği, 4 Ravencoin Fiyat Tahmini

  Kripto para piyasalarında analistlerin ve yatırımcıların gündeminde ilk sıralara yerleşen Ravencoin, değişen fiyat hareketiyle dikkatleri üzerine çekti. Ravencoin projesinin gelecek hedeflerinin de duyurulması ile analistler beklentilerini revize ettiler. Revencoin geleceği, uzmanların RVN Coin fiyat tahmini ve merak edilen diğer tüm detayları kripto para meraklıları için bir araya getirdik.  

  Ravencoin (RVN) Coin Geleceği

  Özel blok zincir oluşturma hedefiyle kripto dünyasının geleceğinde söz sahibi olması beklenen Ravencoin, vizyonuyla iyi bir çıkış yakalamıştır. 2022 - 2023 projeksiyonunda kısa vade için piyasalar açısından risk teşkil etse de projenin geleceği hakkında uzmanlar umutludur. Ravencoin (RVN) geleceği hakkında öne çıkan proje detayları ve beklentiler ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Kullanım durumuna göre özel blockchain oluşturmayı hedefleyen Ravencoin, P2P dijital bir ağ protokol olarak geleceğin kripto dünyasını şekillendirecek projeler arasında gösterilmektedir. 
  • Dijital varlıkların verimli şekilde gerçekleştirilmesi için güçlü bir vizyonla yola çıkmıştır. 
  • Eşler arası blok zincir çözümlerine duyulacak ihtiyaç ile RVN’nin 5 – 10 yıllık görünümünün olumlu olduğu yönünde uzman görüşleri dikkat çekmektedir. 

  RVN Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  2022 yılının başında RVN/USD’nin yükselen trendini negatif yönde kırması ve BTC hareketi olumsuz bir grafiğe neden olmuştur. Tradingview’da yer alan genel grafik değerlendirmelerinde Bitcoin’in RVN üzerinde etkisine dikkat çekilmektedir. Müsaade etmesi halinde yükseliş beklentisi pozitif görülen RVN’nin gelecek görünümde ise risk faktörü etkisini göstermektedir. Güncel formasyonda ise orta vadede fiyat bandının alım için uygun olabileceği aktarılmaktadır. Riski aza indirmek için BTC’nin takip edilmesi gerektiği görüşü ise RVN yatırımını çeşitli riskler ile karşı karşıya getirdiği kaydedilmiştir.  

  Ravencoin (RVN) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  RVN, Ravencoin ağının yerel para birimidir. RVN Coin, yeni bir kripto para olarak adil ve açık çalışma konusunda ciddi çalışmalar yürütmektedir. Varlıkların verimli şekilde aktarılmasını sağlamak amacıyla, iki veya daha fazla işlemci arasında paylaşım sağlanması için Peer to Peer (P2P) ile çalışmaktadır. Temellerini Bitcoin’den alan açık kaynak kodlu bir ağ olarak, Bitcoin hard forku üzerine inşa edilmiştir. 

  Revacoin Kullanım Alanları Nelerdir?

  Ravencoin, blok zincir üzerinde varlık transferi ve alım – satım sorunlarının çözülmesi hedefiyle, yapılacak işlemler için RVN kullanımını devreye sokmuştur. Ağın yerel para birimi olarak tasarlanan RVN bu yönüyle geniş bir kullanıma sahiptir. Ravenchain üzerinde işlem gerçekleştirmek için belirli miktarda tokenın yakılması gerekmektedir. Yatırım amaçlı da tercih edilebilen RVN, işlevsel özellikleri ve projenin simgesi olarak değerlendirilmektedir. Gelecekte daha yaygın bir alanda kullanımı beklenmektedir. 

  RVN Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 RVN fiyatı %ravencoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %ravencoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Raven Coin 24 saatte %ravencoin+yuzde%.

  RVN Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  RVN Coin iyi bir yatırım mı sorusunun yanıtı için analistlerin değerlendirmeleri çelişkili bir projeksiyonda değerlendirilmektedir. Gelecekte fiyat beklentilerini 2022 yılı itibariyle revize eden uzmanlara göre 5 yılda fiyatında yeni hedeflerin görülebileceği tahmin edilmektedir. Blok zincir üzerinde varlık transferini iyileştirmesine rağmen henüz yeni yani yerleşen birçok kavramın gelecekte daha etkin olması beklenmektedir. Ravencoin projesi ve RVN hakkında beklentiler bu yönüyle pozitif değerlendirilmiştir. Fakat olası riskler fiyatında olumsuz etkiler görülmesine de neden olabilecektir. 

  Ravencoin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Ravencoin projesinin Whitepaper’ı Bruce Fenton, Tron Black ve Joel Weight tarafından sektörün ileri gelen isimlerince yayımlanmıştır. Bitcoin kodunun bir çatalı üzerine inşa edilen Ravencoin, 3 Ocak 2018’de piyasa sürülmesinin ardından proje ekibi ve işlevselliği ile projeye olan güven giderek artmıştır. 

  Bitcoin ağının çatallanması sonucu oluşan Ravencoin, merkeziyetsizlik ve matematiğin gücünden yararlanarak korunmaktadır. X16R ve X16RV2’nin yerini alan KAWPOW adlı iş ispatı madencilik algoritması kullanan ve bu özelliği ile güvenli olmasını sağlandığı gibi ASIC donanımlarına karşı da ağ korunmaktadır. RVN’nin tüm bu özelliklere dayalı olarak gelecekte daha sık karşılaşılacağı için portföylere eklenmesinde sakınca görülmemektedir. 

  Ravencoin (RVN) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Bitcoin lansmanından tam 9 yıl sonra başlayan proje, dünyanın her yerindeki insanların anında ödeme yapmasını sağlama hedefiyle, özel olarak optimize edilmiş blok zincir yaratmaktadır. Bitcoin kodunun bir çatalı olarak dört önemli değişikliğe ve benzersiz özelliğe sahiptir. Düzenleme programı, blok süresi, madeni para arzı, madencilik algoritması açısında önemlidir. Ravencoin’i benzersiz kılan diğer özellikler ise kısaca şöyle sıralanabilir:

  • ASIC donanımının geliştirilmesini engellemek için KAWPOW karma algoritmasını kullanmaktadır. 
  • Adil lansman ile ilk günden beri RVN madenciliği ya da satın alımı için herkese eşit fırsat sunar. 
  • ICO, geliştirici veya kurucu ödülleri için ayrılan bir para bulunmamaktadır. 
  • Gerçek açık kaynaklı ve topluluk odaklı olarak öne çıkar.  

  Ravencoin (RVN) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Ravencoin (RVN) artıları ve eksileri özellikle doğru bir yatırım stratejisi kurmak isteyenlerin dikkate alması gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Buna göre Ravencoin avantajları ve dezavantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Varlıkların bir taraftan diğer tarafa verimli şekilde transfer edilmesini sağlar. 
  • Güçlü ve büyüyen bir toplulukla yararlı teknoloji oluşturmaktadır. 
  • Gelecekte daha yaygın kullanım alanı oluşması RVN’nin yatırım için iyi bir seçenek olmasını sağlamaktadır. 
  • Blok zincir teknolojisinin temel zorlukları ve sorunlar olumsuz etki yaratabilir. 

  RVN Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  RVN, USDT gibi stablecoinler, Bitcoin ve Ethereum gibi farklı kripto paralar veya fiyat para birimlerine karşılık olarak işlem çiftleriyle birçok borsada serbest olarak alınıp satılabilmektedir. Binance başta olmak üzere en büyük birçok global borsada listelenmektedir. RVN listeleyen borsalar şunlardır:

  • Binance 
  • ZG
  • Huobi Global
  • OKOx

  RVN Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  RVN Coin hakkında 4 uzmanın fiyat tahmini öne çıkmaktadır. Yatırımcıların genel fikir sahibi olabileceği RVN için riskli tahminler de dikkat çekmektedir. Uzmanların RVN Coin hakkında fiyat tahminleri ise şöyle özetlenebilir:

  • Wallet Investor uzmanları RVN fiyatının 1 yıl içinde 0,1 USD ulaşabileceğini öngörmektedir. 5 yıllık hedefi ise 0,33 dolar olarak belirlenmiştir. 
  • Currency analistlerinin RVN fiyatı hakkında beklentileri 0,16 dolar olarak 2022 yılı sonunu işaret etmektedir. Ancak 2022 yılı sonrası uzun dönemde pozisyonun 1 dolar hedefine kadar uzandığı belirtilmiştir. 
  • Price Prediction RVN tahmininde ise 2025 hedef yılı için 0,25 dolar maksimum seviyesi görülmektedir. 
  • Crypto Politan analistlerinin RVN tahmininde 2022 yılı sonunda 0,092 dolar seviyesi dikkat çekmektedir.  

  Özet

  Yazımızda, uzmanların RVN Coin geleceğine ilişkin görüşlerini mercek altına aldık. Ravencoin projesi genel hatlarıyla gelecekte daha sık adından söz ettirecektir. RVN ise piyasa beklentileri ve uzman görüşleri ile oldukça güçlü bir pozisyona sahiptir. Ancak belirsizlikler nedeniyle risk unsuru da dikkate alınmalıdır. RVN yatırımcısının bu verilere göre temkinli işlem yapması önerilmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle