BTC çok yavaş, yüklü yatırımlarla var olabiliyor!

  Bitcoin (BTC) piyasaya sürüldüğünden beri piyasada birçok açıdan “lider” konumunda bulunuyor. Ancak son dönemlerde yaşanan gelişmelere bağlı olarak, özellikle de BTC’nin geleceğine ilişkin bu durum sorgulanmaya başladı. Bir podcast yayınına katılan Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson da bu konuya ilişkin fikirlerini dile getirdi.

  Bitcoin (BTC) 2009 yılında piyasaya sürüldü ve böylece kripto para piyasalarının da temeli atılmış oldu. O tarihten bu yana Bitcoin, kripto para piyasasının lideri konumunda. Bitcoin, popülarite ve baskınlık olarak piyasada lider olmaya devam etse de gelişim, mevcut durumu ve gelecekte nerede olacağına ilişkin sorgulamalar ve tartışmalar da artmaya başladı.

  Bitcoin ile ilgili artan şüpheler ve sorgulamaların kaynağı, sadece onun ölçeklenmesi ya da işlem hızı gibi teknik alanları ile ilgili de değil. Piyasada son dönemlerde ortaya çıkan yeni nesil ve güçlü projeler ile birlikte Bitcoin daha fazla tartışılır hale geldi. Bu konuyla ilişkili olarak, Cardano’nun (ADA) kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson da fikirlerini dile getirdi.

  Charles Hoskinson’un Açıklamaları

  Charles Hoskinson, katıldığı bir podcast yayınında konuyla ilişkili açıklamalarda bulundu. Hoskinson’a göre kripto dünyasının oluşumu ve varlığı, en ideal ve en iyi projelerden oluşmalı. Hoskinson, bu projeleri tanımlarken de onların kendi kendini geliştirebilen projeler olduğunu ifade etti. Fakat Hoskinson, tam da bu noktada Bitcoin’in artık geride kalmaya başladığını düşünüyor. Konuya ilişkin olarak Hoskinson’un ifadeleri şöyle:

  “Bitcoin’in en büyük problemi aslında çok yavaş olması. Eskiden gördüğümüz programlama türleri kadar yavaş. Bitcoin’in hala var olabilmesi, aslında Bitcoin’e yapılan yüklü yatırımlar nedeniyle mümkün.”

  Hoskinson Bir De Çözüm Önerisi Sunuyor

  Charles Hoskinson, Bitcoin’de acil bir güncelleme olması gerektiğini düşünüyor. Yavaş işlem hızı, programlama kapasitesi ve yeni varlıkların piyasaya sürülmesi, Hoskinson’a göre bu aciliyetin önemini artırıyor. Piyasada konuya ilişkin yorumlara bakıldığında, Hoskinson’un bu konuda yalnız olmadığını görmek de mümkün.

  Charles Hoskinson, konuya ilişkin bir de çözüm önerisi sundu. Hoskinson’a göre Proof of Work (PoW) sistemine uygulanacak olan iyileştirmeler ile BTC daha rekabetçi bir sisteme kavuşturulabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle