Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Mayıs 2021

  Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinde düşüş hareketlerinin hızlandığı günde piyasayı etkileyen önemli gelişmeler yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki gerileme, kripto para piyasasının genelinde olumsuz bir tablo yaşanmasına yol açtı.

  28 Mayıs Cuma gününde Bitcoin ve altcoin piyasasını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi güne pozitif görünümde başlasa da piyasaya yansıyan olumsuz gelişmeler Bitcoin fiyatındaki düşüş hareketini hızlandırdı. Son dönemde ABD’de tartışma konusu olan enflasyonist ortam ve FED’in faiz oranlarını artıracağına yönelik beklentiler kripto piyasasını olumsuz etkiledi.

  Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, kripto para piyasasında yapılan trading işlemlerinin çoğunun spekülatif olduğunu açıkladı. Ayrıca kripto para fiyatlarındaki volatilite seviyesinin aşırı derecede yüksek olduğunu söyleyen Kurada’nın açıklamaları piyasayı sarstı. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ve Amerika Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell da benzer açıklamalar yapmıştı.

  Dev yatırım bankası Goldman Sachs, Ethereum’un bir birikim aracı olarak gerçek kullanım alanlarındaki üstün olması sebebiyle Bitcoin’i geride bırakabileceğini söyledi. Bitcoin’in piyasalardaki dominansının Ethereum tarafından geride geçilmesine yüksek ihtimal verildi.

  WisdomTree şirketi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu yeni bir belgeyle, Ethereum’a dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) için başvuru yaptı. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Finansal Hizmetler Komitesi oturumunda yaptığı açıklamalarda insanlara Bitcoin’den uzak durmayı önerdi.

  Zincir içi veriler Dogecoin’de balina hareketlerinin azaldığını ortaya koydu. Dogecoin fiyatında yükseliş bekleyen yatırımcıları tedirgin eden bu gelişme, DOGE fiyatının ani artış performansını durma noktasına getirdi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Volatilitenin yüksek olduğu kripto para piyasasında Bitcoin fiyatındaki kayıp büyümeden bir miktar toparlanma görüldü. BTC fiyatı yüzde 8.14 oranındaki kayıpla 36.828 dolardan işlem görüyor. BTC’deki düşüş popüler altcoin fiyatlarının hepsinde düşüş hareketlerini hızlandırdı. Ethereum, Binance Coin, Cardano ve XRP fiyatlarındaki geri çekilmenin boyutları yüzde 10 seviyesine ulaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle