Cobra Crypto’dan kabus gibi Bitcoin iddiası!

  Kripto para piyasaları Mayıs ayı ortalarından bu yana oldukça çalkantılı bir süreçten geçiyor. Yaşanan sert düşüşler piyasadaki endişeyi artırmaya devam ederken, Twitter’da kripto para analiz hesabı olan Cobra Crypto, bu endişeyi artıracak bir tahminde bulundu. Cobra Crypto’ya göre kripto para piyasası %20 daha değer kaybedebilir.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), muazzam yükselişler yakaladığı 2021 yılında, Mayıs ayı ortalarında çok ciddi darbeler aldı. Nisan’da 64 bin doların üzerine kadar çıkan BTC, Mayıs’ta 30 bin dolara kadar çakıldı. Ardından her ne kadar toparlanmalar gelse de Bitcoin hala eski seviyelerine dönebilmiş değil. Üstelik bu süreçte Miami’de Bitcoin 2021 etkinliği yapıldı ve konferanstan üst üste Bitcoin için birçok iyi haber geldi. Ancak bu haberlerin hala yukarı yönlü güçlü bir etki yaratmadığı görülebiliyor.

  Cobra Crypto’ya Göre BTC 30 Bin Dolar Desteğini De Kaybedebilir

  Bitcoin Haziran ayının gelmesiyle toparlanmaya başlayınca, tahminler de yukarı yönlü güncellenmeye başlamıştı. Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak BTC 1 gecede %10 oranında değer kaybedince, bu tahminler de tekrar aşağı yönlü güncellenmeye başladı. Bitcoin’in yediği son darbenin ardından, Cobra Crypto endişeleri artıracak bir tahminde bulundu. Cobra Crypto’ya göre kripto para piyasası hala %20 oranında değer kaybı yaşayabilir. Üstelik bu olası düşüşte Cobra Crypto’ya göre BTC, Mayıs ayındaki çöküşte tutunduğu 30 bin dolar desteğini de kaybedebilir.

  “Bu Düşüşler Daha Hiçbir Şey”

  Cobra Crypto, 4 Haziran tarihli Twitter gönderisinde önümüzdeki 5 günü işaret etmişti. Analist, bu süreçte kripto para piyasalarının bir kıyım yaşayabileceğini belirtmişti. 7 Haziran tarihinde bir paylaşımda daha bulunan analist, görülen düşüşler için “Bu daha hiçbir şey” tanımlaması yaptı ve bu kez de önümüzdeki 48 saati işaret etti. Analist, bu süreçte Bitcoin’in 32 bin dolarda kalamayacağını iddia etti.

  Alım Yapacağı Seviyeyi Açıkladı

  Cobra Crypto, paylaşımlarında 30 bin dolar desteğinin de kaybedilebileceğini öne sürdü. Analist, böyle bir durumda ise 28 bin dolar bandında bir kez daha BTC satın alacağını dile getirdi. Cobra Crypto, böylece Bitcoin’den önce sert düşüş beklediğini, ardından yükseliş beklediğinin mesajını vermiş oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle