Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Şubat 2022

  Bir süredir toparlanma sinyalleri gösteren kripto paralarda Bitcoin (BTC) öncülüğündeki yükseliş hareketleri devam ediyor. Zaman zaman satış baskısına yenik düşen BTC’de kısa sürede devreye giren boğalar, yükseliş hedeflerinin sürdürüyor. Henüz piyasadaki belirsizliğin bitmediğini ifade eden bazı analistler ise altcoinlerde ralli yaşanabileceğini söylüyor.

  9 Şubat 2022 Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bir süredir kripto para gündemini meşgul eden Rusya’daki kripto para regülasyonlarından sonuç anlaşma çıktı. Hükümet ile merkez bankası kripto paralardaki düzenleme konusunda anlaşmaya vardı. Rusya’da dijital varlıklar para birimi olarak kabul edilse de ödemelerde kullanılamayacak. 

  Kripto para sektörüne ilişkin analizler yapan The Block Research, popüler borsaların web trafiklerine ilişkin son verileri yayınladı. Raporda, Bitcoin’in en kötü aylarından biri olarak nitelendirilen geçtiğimiz Ocak ayında borsaların internet trafiği yüzde 8.3 azaldı. Borsalardaki bu hareketsizlik işlem hacimlerine de yansıdı.

  ABD merkezli dev banka Wells Fargo, “Kripto Para Birimini Anlamak” anlamak başlıklı bir rapor yayımladı. Raporda hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak için henüz geç kalınmadığı vurgulandı. 

  Amerikan bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin’in uzun vadede 150 bin dolara ulaşacağı tahmin etti. Bankanın analist ekibi, bu hedef için zamana dikkat çekerken mevcut piyasa koşullarına göre BTC fiyatını açıkladı. Uzmanlara göre şu anda Bitcoin fiyatının adil değeri 38 bin dolar olmalı.

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'de dip seviyelerinin henüz görülmemiş olabileceğini belirterek yatırımcıları uyardı. Emtia uzmanı ayrıca 2022 yılında enflasyonist baskılar sebebiyle Bitcoin’in ön plana çıkan bir yatırım tercihi olacağını vurguladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC önderliğinde kripto paralarda yükseliş sinyalleri sürüyor. BTC fiyatı yeniden 44 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarken altcoinlerde ralliler yaşanıyor. ETH ve XRP fiyatlarındaki yükseliş yatırımcıları heyecanlandırıyor. Günün en fazla değer kazanan popüler altcoini ise yüzde 6.42 oranında yükselen Avalanche (AVAX) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle