Kriptopara

Uzman Yorumlarıyla En İyi Teknolojiye Sahip 8 Coin 

  Kripto para piyasasına yeni giriş yapmak isteyen veya deneyimli olup da en doğru yatırım tercihi yapmayı hedefleyen yatırımcılar araştırmalarına devam ediyor. Kripto para sektöründe en iyi teknolojiye sahip altcoin projeleri merak konusu oldu. Bu yazımızda finans dünyasının önde gelen derecelendirme şirketi Weiss Ratings tarafından hazırlanan en iyi teknolojik altyapıya sahip altcoinler listesini bulabilirsiniz.

  En İyi Teknolojiye Sahip Altcoinler

  Kripto para sektöründe kazançlı bir yatırım fırsatı sunan çok sayıda kripto para birimi bulunmaktadır. Ancak bunların arasında bazı kripto paralar, sahip oldukları teknolojik altyapılar ve gelecek vaat eden planlamaları sayesinde rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır. Mevcut altcoin projeleri arasında en iyi teknolojiye sahip olanları araştıran yatırımcılar için önemli bir kaynak olan Weiss Ratings raporu, altcoin yatırımcıları arasında oldukça popülerlik kazanmıştır. Dünyaca ünlü derecelendirme kuruluşu, altcoin yatırımı yapmak isteyenler için en iyi teknolojik altyapıya sahip projeleri sıraladı. 

  Weiss Crypto Ratings En İyileri Sıraladı

  Yarım asırlık derecelendirme kuruluşunun kripto para kolu Weiss Crypto Ratings, kripto paraların teknolojilerini kapsamlı bir şekilde araştırdı. “Çok Zayıf”, “Zayıf”, “Ortalama”, “İyi” ve “Mükemmel” şeklinde beş ayrı kategoride altcoin projelerini inceleyen uzmanlar, bunun sonucunda en başarılı altcoinleri belirlemiş oldu. Kripto para uzmanları, mevcut altcoinler arasında teknolojik altyapısı ve gelecek vaat eden planlamalarıyla öne çıkan projeleri sıraladı. 

  Teknolojide Mükemmel Listesinde Olan Coinler

  Weiss Crypto Ratings tarafından hazırlanan raporda, teknolojide mükemmel altyapı seviyesine sahip olan coinler farklı kategoride listelendi. Bu kategoride yer alan kripto para birimleri, Cardano, Tezos, Cosmos ve Fantom olarak sıralandı. Tezos ve Cosmos için yatırım getirisi bakımından ortalama notu verilirken, Fantom için zayıf tanımı kullanıldı.

  İşte en iyi teknolojiye sahip 8 Coin listesinin tamamı:

  Cardano (ADA)

  Kripto para piyasasının en popüler altcoin projelerinden biri haline gelen Cardano (ADA), uzmanlar tarafından dan en iyi teknolojiye sahip coinlerin başında gösterilmektedir. Sağlam projesi ile geleceğin en önemli altcoinlerinden biri olması beklenen Cardano, akıllı sözleşmeler için halka açık bir blok zinciri platformu çalıştırmayı amaçlamaktadır. Açık kaynaklı proje olan Cardano’nun yerel kripto para birimine ADA denir. Projenin gelişimi Zug, İsviçre merkezli Cardano Vakfı tarafından denetlenmekte ve kurucuları arasında Charles Hoskinson yer almaktadır. ADA Coin geleceği oldukça parlak görülmektedir.

  Tezos (XTZ)

  Mükemmel teknolojik altyapıya sahip olan Tezos eşler arası işlemleri yürütebilen ve akıllı sözleşmeleri dağıtmak için bir platform görevi üstlenen bir platformdur. Merkezi olmayan, açık kaynaklı ve enerji açısından verimli bir Proof of Stake blok zinciri ağıdır. Tezos blok zinciri için yerel kripto para birimi, XTZ coin olarak bilinir. Tezos (XTZ) Coin yorum ve gelecek tahminleri oldukça popüler olacağının bir işareti olarak gösteriliyor.

  Cosmos (ATOM)

  Cosmos, blockchain sektörünün en büyük problemlerinin bazılarına çözüm üretmek amacıyla geliştirilmiş bir proje olarak tanımlanmaktadır. Cosmos, merkeziyetsiz ağının yerel kripto para birimi de ATOM tokenleridir. ATOM, melez proof-of-stake algoritması aracılığıyla ve madencilikle elde edilebilir. Projenin blockchain amiral gemisi olan Cosmos Hub'un güvenliği de bu şekilde sağlandığı için dikkat çekici bir teknolojiye sahiptir. Analistler, ATOM Coin geleceği ile ilgili pozitif yorumlar yapmaktadır.

  Fantom (FTM)

  Fantom, aBFT olarak adlandırılan ilkeleri kullanarak DAG tabanlı dağıtık bir defter konsensüsü ile çalışan bir sisteme sahiptir. Akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal makine sunan bir blok zincir platformu olarak tanımlanan Fantom ağının yerel kripto para birimi FTM coindir. DAG olarak adlandırılan ana sistemi ile Lachesis protokolü kullanılarak akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırmayı amaçlayan teknolojiyi barındırır.

  Teknolojide İyi Listesinde Olan Coinler

  Yarım asırlık derecelendirme kuruluşunun kripto para uzmanları tarafından yönetilen Weiss Crypto Ratings, teknolojik altyapısı “iyi” seviyesinde olan altcoinlere de ayrı bir parantez açtı. Bu listeye girme başarısı gösteren kripto para birimlerinin sayısı da 4 ile sınırlandırıldı. Bu listede dikkat çeken altcoinler Iota, BitShares, Grin ve Holo şeklinde sıralandı. Bunlar arasında yatırım getirisi bakımından Holo, “zayıf” getiri sağlayacağı düşünülürken diğer altcoinler “çok zayıf” notu aldı. 

  IOTA (IOTA)

  IOTA coin, nesnelerin interneti (IoT) sektörüne yönelik faaliyet göstermesiyle dikkat çekmektedir. Bu ağın en önemli özellikleri arasında, ölçeklenebilir, merkezsiz, modüler ve işlem ücreti olmaması gelmektedir. Amacı, internete bağlanabilen tüm akıllı cihazların daha faydalı ve düşük maliyetli bir şekilde kullanılabilmesidir. IOTA Geleceğinin parlak olduğu düşünülmektedir.

  BitShares (BTS)

  BitShares, yüksek performanslı finansal akıllı sözleşmeler için tasarlanmış endüstriye özgü merkezi olmayan bir ticaret platformudur. Yerel olmayan, düşük maliyetli, yüksek performanslı değişimlerin hızla kurulmasının yanı sıra varlıkları serbest bir şekilde alıp satma imkanı sunar. BitShares platformunun yerel kripto para birimi BTS coindir.

  Grin (GRIN)

  Grin, bazı optimizasyonlara sahip bir MimbleWimble protokolü uygulayan gizlilik, ölçeklenebilirlik ve takas edilebilirlik konularına odaklanmış yepyeni bir kripto para projesidir. Çoğu kripto para biriminin yapmayı vaat ettiği şeyleri açık bir şekilde sunan açık kaynaklı altyapısı sayesinde öne çıkmaktadır. Bu protokolün yerel kripto para birimi GRIN Coindir.

  Holo (HOT)

  Sektörde DApp'leri geliştirmek için bir çerçeve olan Holochain, merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası dağıtılmış bir platformdur. Holo'nun amacı, Holo ağ katılımcıları tarafından internette barındırıldıkları için DApp'lere kolayca erişim sağlayabilmelerine yardımcı olmaktır. Daha geniş internet ile Holochain kullanılmasını sağlayan bu protokolün yerel kripto para birimi HOT coindir. Analistler, HOT coin geleceği ile ilgili olumlu yorumlar yapmaktadır.

  Özet Olarak

  Uzmanların teknolojik açıdan takdir ettiği ve geleceğini parlak gördüğü altcoinleri sizlerle paylaştık. Genel olarak kripto para sektöründe ihtiyaç olan hizmet açığını kapatan bu projeler kullanıcıların da sık kullandığı platformlardan oluşuyor. Kripto sektörünün gelişimine bağlı olarak bu projelere ait altcoin fiyatlarının da yükseleceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle