Kriptopara

Gelecek Vadeden Altcoinler Hangileri?

  Gelecek vadeden altcoinler listesi, farklı yanları ve sundukları avantajlar ile öne çıkan, lider BTC’ye göre artık daha gelişmiş teknolojileri gündeme getiren ve DeFi protokolü kapsamında işlem gören altcoinlerden birimlerinden oluşuyor. Yazımızda bu altcoinler hakkında bilgileri detayları şekilde ele alıyoruz. 

  2022'in Gelecek Vadeden Altcoinleri

  SingularityNet (AGI)

  SingularityNet (AGI), altcoinler içinde henüz yüksek popülerliğe sahip olmasa da analistlerin gelecek vadeden altcoin birimleri içine dahil ettiği bir kripto para birimidir. Potansiyeli ile ön plana çıkan AGI, yapay zeka (AI) sayesinde analistlerin gündemine yerleşmiş ve ardından kripto para birimi yatırımcılarının dikkatini çekmeye başlamıştır.

  AGI’nin geleceği parlak altcoinler arasında yer almasının sebebi kripto para biriminin yanında bir yapay zeka modeli olmasıdır. Global yapay zeka piyasasının ise bu yıl içinde %54 oranında ikinci bir büyümeyi yakalaması beklenirken, buna bağlı olarak AGI’de fiyat değerlenmesine şahit olabilir. Analistler Sophia isimli dünyada yankı uyandıran yapay zekayı geliştiren ekip üyelerinin çıkardığı bu kripto para birimi için 2022’de fiyat artışı ve yükselen talebi işaret ediyorlar.

  Filecoin (FIL)

  Filecoin şirketi küresel ölçekte merkezi olmayan bulut hizmeti sağlayıcıları arasında yer alması ile tanınır. Şirket tarafından geliştirilen ve piyasa sunulan FIL ile ise 2022’de ve sonrasında bulut hizmet sistemlerinin elde edeceği başarıya bağlı olarak fiyat artışı beklenen bir kripto para birimidir. Bu yüzden gelecek vaat ediyor.

  Bulut bilişim pazarıma bakıldığında, pazarın gelişimini hızlı ve sağlıklı biçimde gerçekleştirdiği görülüyor. Microsoft, Alphabet, Alibaba gibi önemli oluşumlar bulut bilişim pazarını ayakta tutmaya devam ederken, bu sektörün hamurundan çıkan FIL altcoin birimi ise piyasanın gücünden yararlanarak tercih edilirliğini yükseltiyor. Analistler onu geleceği parlak kripto para birimleri arasında görüyorlar.

  Vidt Datalink (VIDT)

  Vidt Datalink (VIDT), oldukça önemli bir altcoin olarak yatırımcıların karşısına çıkarken, şirketlerin dijital bilgilerini, manipülasyonlara ve hırsızlığa karşı güvenlik altına alan kripto para birim olarak bilinir. Analistlere göre, onun sağladığı bu güvenlik ise 2021 yılı içinde kripto para birimine yatırım yapan şirketlerce daha fazla tercih edilmesine ve doğrudan fiyatının artışına sebep olacak. 

  Diğer yandan Vidt Datalink (VIDT) blok zinciri bileşenlerinin, işe akıllarını değiştirmeden hali hazırda yer alan sistemler ile bir yum içinde çalışabilmesi, firmalara Blockchain tabanlı olan sertifikasyonları almada yardımcı olması, onu gelecek vadeden altcoinler arasına sokuyor. 

  Tezos (XTZ)

  Tezos (XTZ) Coin, akıllı sözleşmeler ile işlem gören ve kendi blok zincir ağına sahip olan bir kripto para birimi olarak, analistler tarafından geleceği parlak altcoinler arasında görülür. XTZ’de hedeflenen, BTC ve ETH kripto paralarında yer alan hataları tekrarlamama konusu başarı ile uygulandığından kripto para biriminin geleceği parlak görülüyor.

  Diğer yandan Tezos (XTZ) kripto para dünyasının son trendleri olan video oyunları satın alma, film satın alma endüstrilerinden ödeme sisteminde rol alması sebebi ile karizmatik ve yenilikçi bir kripto para olarak görülüyor. Analistler bu yanının ise onun genç yatırımcı kitlesinde 2021’de daha çok tercih edilmesini sağlayacağını ve fiyat artışlarının gündemde olduğunu belirtiyorlar. 

  Binance Coin (BNB)

  Binance Coin (BNB), yerel kripto para birimi olduğu Binance platformun şuanda en geniş ve en çok tercih edilen kripto para borsası olmasına bağlı olarak geleceği parlak görülen altcoinler arasındadır. 

  Borsanın yakaladığı bu başarının ve popülerliği BNB üzerinde de etki uyguladığını belirten analistler, BNB için yakında akıllı zincir teknolojisinin geliştirileceğini ve bu yol ile DeFi pazarında etkili olacak BNB’nin fiyatının da yükseleceğini belirtiyorlar. 

  Uniswap (UNI)

  Analistler 2021 yılından itibaren popülerlik koşusuna başlayacak ve fiyat artışları ile gelecek vaat edecek kripto para birimlerinin merkezi olmayan borsalar DEX’te ve DeFi pazarında kullanılan kripto para birimleri olacağını vurguluyorlar. Söz konusu olan bu konseptin liderlerinden bir ise UNI haline gelmiştir.

  Geride kalan yıla göre 10 kattan daha fazla artış gösteren DeFi kullanıcıları ve geleneksel bankacılık sistemlerinde kredi alamayanlar artık UNI gibi kripto para birimlerinin alımına yöneliyorlar. Bu kullanıcı artışı satın alma talepleri ve INU fiyatlarını yükselterek onun için parlak bir gelecek yaratıyor.

  Ethereum (ETH)

  Artık bilindiği gibi lider kripto para birimi BTC ardından ikinci en büyük seçenek haline gelen Ethereum, ünlü şirketler ve yatırımcılar tarafından desteklenmesi, akıllı sözleşmeleri sunması, ağda yeni altcoin üretimine imkan vermesi ve yükselen fiyat grafiği ile gelecek vadeden altcoinler arasındadır.

  Polkadot (DOT)

  DOT, birbirinden farklı blok zincirleri arasında token ve aynı anda veri akışını sağlamasına bağlı olarak, analistlerin geleceğini parlak gördükleri bir altcoin birimidir. DOT, aynı zamanda üç farklı amaç için çalışabilir. Kullanıcı işlemlerinin gerçekleşmesinde, bağlarda paralel zincirlerin oluşmasında, ağ içinde oy verme ve bilgi akışını sağlamada rol alan DOT, çok yönlü yanı ve kripto para borsalarında 2021’de yükselişi beklenen fiyatı ile gelecek vaat eder. 

  Cardano (ADA)

  Cardano (ADA) Coin, kripto para dünyası içinde gündeme gelen teknolojik dinamikleri ve güncel değişimleri en iyi şekilde takip eden altcoin birimi olmasına bağlı olarak geleceği olan kripto para birimleri arasında inceleniyor. 

  Güvenli ve şeffaf bir ağın yerel kripto para birimi olma, transferler düşük masraf sunma, geniş kripto para borsasında işlem görme, akılı sözleşmeleri kullanmaya imkan sunma niteliklerine bağlı olarak geleceği parlak görülen bir altcoin birimi oluyor. 

  VeChain (VET)

  VeChain (VET), nesnelerin interneti teknolojisini kullanmayı amaçlayan modeli ile analistler tarafından ilgi çekici olarak işaret edilen ve kripto para dünyasına inovasyonu taşıyan bir altcoin birimidir. Özellikle kripto para yatırımında verimliliği ve aynı zamanda yatırım kontrolünü yükseltmek isteyen şirketlerin 2021’de VET’i tercih ettikleri görülüyor. Bu kapsamda altcoin’in geleceğinin parlak olduğu ifade edilir. 

  Sonuç: Bu Altcoinler Umut Vadediyor

  Son derece değişken bir yapıya sahip olan kripto para piyasalarında dönemsel olarak popüler altcoin listeleri değişmekte. Projeler genelde arkasında bulunan ekibin hareketlerine göre, projenin durumuna göre popülerlik kazanabilir yada listeden düşebilir. Kripto para yatırımcılarının sürekli güncel analizler ile bu listeleri takip etmesinde yarar var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle