Kriptopara

Analistlere Göre Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar 2022

  2022 yılının ilk aylarında kripto piyasalarda yaşanan sert fiyat dalgalanmaları sonrasında yatırımcıların bir hayli endişelenmeye başladılar. Analistler ise 2022 yılında birçok kripto para biriminden hala umutlu görünüyor. 

  İşte Yükselmesi Beklenen Altcoinler

  Bitcoin liderliğinde geçtiğimiz yıl görülen rekor seviyeler sonrasında geçtiğimiz Kasım ayın sonrasında yaşanan sert düşüş piyasalarda olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor. 2022 yılında ise öne çıkması ve yükselmesi beklenen coinler hakkında merak edilenleri sizler için derledik. 

  • Axie Infinity (AXS) Coin

  Piyasalarda son yıllarda öne çıkan AXS, Axie Infinity blok zincir oyununun tokeni olarak hareketine devam etmektedir. Play 2 Earn tarzı oyun yapısı ile Pokemon çizgi filmine benzetilen AXS, popülerliğini artırdığı her an yeni rekor potansiyeli göstermeye devam ediyor. Yeni yılda da yukarı yönlü hareketin devam etmesini bekleyen uzmanlar şu anda yaşanan fiyat belirsizliğinin aşılması halinde yatırımcısının yüzünü güldüreceği ifade edilmektedir.

  • Decentraland (MANA) Coin

  Geçen yıl Ekim itibariyle başlayan rallinin ardından %545 oranında bir fiyat artışı gösteren MANA Coin, 5,9 dolar seviyelerine kadar dayanmasının ardından da yeni yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Son dönemde çok sık adından söz ettiren Metaverse kapsamında bu alanda sunduğu yenilikler ile ilgi odağı olmayı başaran MANA, özellikle metaverse için sunduğu yenilikler ile benzerlerini geride bırakarak 2022 yılında da öne çıkmayı başarması beklenmektedir.

  • Cardano (ADA) Coin 

  ADA Coin istikrarlı oluşunun yanı sıra fiyat belirsizlikleri ile de dikkat çekmiştir. Bazı analistlerin görüşleri ADA’nın domino etkisi yaratarak birçok altcoinde yükseliş trendini başlatacak potansiyel görülmüştür. Sadece geçen yıl %1800’ü geçen yükseliş ile yatırımcısının ciddi oranda kazanç elde etmesini sağlamıştır. Ancak 2022 yılında riskli görünüm sonrasında uzmanlar yatırımcıları risklere karşı uyarmaktadır.

  • Solana (SOL) Coin

  Geçen yıl SOL Coin fiyatı ciddi bir artış göstererek yatırımcısına kazandırmıştı. Bazı uzmanlara göre bu yükseliş trendinin 2022 yılında da devam etmesi beklenmektedir. Öte yandan NFT alanında pazar payını hızla artıran ve Ethereum ile adeta rekabet haline giren SOL, yeni yılda da proje hedefleri ve piyasa görünümü ile yükselmeye devam etmesi ve piyasalardaki yerini güçlendirmesi beklenen coinler arasında yer almaktadır. Ancak genel projeksiyonda tüm kripto piyasalar üzerinde görülen yoğun sis nedeniyle hareketin ne zaman başlayacağı tahmin edilememektedir.

  • Dogecoin (DOGE) Coin

  Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk’ın bir numaralı destekçisi olduğu DOGE, popüler memecoinler arasında yatırımcısına geçtiğimiz yıl yaşattığı kâr ile tüm dünyanın gündeminde yerini aldı. Musk’ın attığı her tweet ve yaptığı her açıklama sonrasında değeri fırlayan DOGE, 2021 yılında değerini %435 seviyelerinde artırmayı başarmıştır. Ayrıca Tesla üzerinden DOGE kullanımına ilişkin yeni ticari açıklamaların yapılması da görünümün iyileştirilmesinde etkili olmuştur. Uzmanlara göre yapılacak yeni anlaşmalar ve kullanım alanının genişlemesi halinde Dogecoin’in fiyatının yeniden artabileceği tahmin edilmektedir. Ancak memecoinlerin riskleri diğer kriptolara göre çok daha yüksek görülmektedir.

  • Shiba Inu (SHIB) Coin

  DOGE’nin en büyük rakibi olarak gösterilen SHIB ise yeni yılda farklı bir hareket takip etmeye devam etmektedir. Birkaç saatliğine de olsa DOGE’yi geride bırakmasının ardından geri çekilen SHIB, 2022 yılında 0,000055 dolar direnç seviyesi ve uzun vadede 0,000094 dolar fiyat hedefi ile yeni yılda kazandırma potansiyeli gösteren unsurlar arasında yerini almıştır.

  Sonuç Olarak

  Kripto para piyasalarında yer alan birçok dijital varlık 2022 yılında geçtiğimiz yıla nazaran çok daha çelişkili bir hareket izlemektedir. Risk faktörünün de artmasıyla 2022 yılında ne tür bir piyasa hareketinin izleneceği konusu tartışma yaratmaya devam etmektedir. Belirsizliğin kaybolması ile rekor seviyeler gelebileceği öngörülmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle