Binance CEO’su Zhao’dan çılgın Bitcoin fiyat hedefi

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın henüz kripto para piyasasının geleceği üst seviyelere hazır olmadığını söyledi. Ünlü isim kripto para basınına önemli açıklamalarda bulundu…

  Changpeng Zhao, Bitcoin fiyatındaki yükseliş potansiyelini değerlendirdi ve dikkat çekici ifadeler kullandı. Kripto para basınına sahibi olduğu Binance borsasının karşılaştığı kullanıcı sayısındaki artış hakkında yorumlar yapan Changpeng Zhao, kurumsal yatırımcıları örnek gösterdi.

  Tesla ve MicroStrategy gibi daha fazla kurumun Bitcoin yatırımı yapmaya başlamasıyla kripto para biriminin fiyatında patlama yaşanabileceğini söyledi: “Şu anda, sanırım sadece 11 şirket, kurumsal hazinelerinin %1’inden daha azını Bitcoin’e tahsis ettiğini açıkladı. Ve bunun büyük olasılıkla ilk fiyat artışına neden olduğunu düşünüyoruz. Sanırım ilk olarak Microstrategy’den Michael Saylor başlattı. Ancak dünyada 650 bin şirket var. Göreli olarak köklü şirketler. Ve hazineleri çok büyük.”

  Bitcoin Fiyatında 1000 Kat Büyüme

  Kripto para sektörünün en büyük borsası Binance kurucusu Zhao, Bitcoin’e yapılabilecek kurumsal şirket yatırımları hakkında şunları söyledi: “Eğer hepsi Bitcoin’e sadece %1 tahsis etse şunu göreceğiz. Bitcoin fiyatında 1.000 kat daha fazla büyüme. Ve %1’den fazlasını ayırırlarsa, bu daha da büyük olacak. Bu yüzden insanların çarpmak üzere olan dalganın büyüklüğünü tam olarak anlayamadıklarını düşünüyorum.”

  CZ’ye göre böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde lider kripto para biriminin mevcut fiyat seviyelerinden yüzde bin 900 ile yüzde 19 bin 900 arasında yükseliş yaşayabilir. Bu yükselişin astronomik seviyeleri hakkında ünlü isim şunları aktardı: “Bitcoin fiyatı tahminleriyle gerçekten çok zor. Sanırım 1 milyon dolar, 10 milyon dolara kadar gidebilir. Söylemesi çok zor.”

  Bitcoin 2017 Boğa Koşusu Örneği

  2017 yılında yaşanan boğa koşusunda da buna benzer bir büyümenin görüldüğünü söyleyen Binance CEO’su açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Sadece bir fikir vermesi için söylüyorum, Bitcoin yaklaşık 20 bin dolarlık zirveye ulaştığında, her gün 300 bin yeni kayıtlı kullanıcı görüyorduk. Şimdi, bu zirvenin üzerinde ve son 2-3 aydır devam eden sürekli yeni kullanıcı geldiğini görüyoruz. Ve giderek artıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle