Beklenen rapor yayımlandı: BTC’de ayıdan çıkma sinyali!

  Kripto analiz şirketi Glassnode, yatırımcıların duymak istediklerini yayımladığı son raporla paylaşıyor. Bitcoin için oldukça önemli bir çalışma paylaşan şirketin raporuna göre BTC ayı piyasasından çoktan çıktı!

  Kripto analiz şirketi Glassnode’un paylaşın son raporu Bitcoin (BTC) yatırımcılarını sevindirecek! En büyük kripto para biriminin ayıdan çoktan çıktığını söyleyen Glassnode’a göre BTC çoktan yükseliş sinyali verdi…

  “Bitcoin Ayıdan Kurtuldu”

  Glassnode, yayımladığı önemli Bitcoin raporunda lider kripto para biriminin ayıdan kurtulduğunu iddia etti! Ayı piyasasının sonlanıp sonlanmadığını anlamak için kullandığı sinyale değinen şirket, dört ana faktörü analiz ederek sekiz önemli ölçütü bir arada raporda sundu.

  Glassnode iddiasını piyasanın temel fiyat modellerinin üzerinde işlem görüp görmediği, yatırımcıların kar edip etmediği, zincir üzeri aktivitede herhangi bir artıp olup olmadığı ve uzun vadeli yatırımcıların arz hakimiyeti seviyesine bakıyor. Glassnode’a göre kontrol edilen sekiz ölçütün tümü, “BTC ayıdan kurtuldu” sinyali veriyor!

  “Açığa Satış Yapanlar Akıntıya Karşı Yüzüyor”

  Şirketin raporuna yönelik değerlendirme yapan kurucu ortak anonim kripto para analisti Negentropic, alınan bu sinyali boğa piyasasının ilk aşaması olarak değerlendirdi. Piyasadaki ivmenin şu anda memecoin’ler ile Layer-2 protokollerine yönelik olduğu detayını belirten Negentropic’in açığa satanlara da bir uyarısı var! “Bu, muhtemelen akıllı paranın kar ettiği anlamına geliyor ve değeri indirimli olarak satın almasıyla gerçekleşiyor” ifadeleri ile mevcut görünümü yorumlayan analist, açığa satanlara hitaben, “Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı için yükseliş işareti. Açığa satış yapanlar akıntıya karşı yüzüyor.” dedi.

  Bitcoin Yeniden 27 Bin Dolar Üzerinde

  Önceki gün yaşadığı değer kaybı ile lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 27 bin doların altına sarkmıştı. Akıllara her ne kadar 24 bin dolara işaret eden düşüş senaryoları gelse de bugün toparlayan BTC fiyatı yeniden yükselişe geçerek %bitcoin+usd% dolara ulaştı. En büyük altcoin Ethereum (ETH) ise bin 800 dolar üzerinde tutunmaya çalışarak %ethereum+usd% dolardan el değiştiriyor. Altcoin’ler nispeten pozitif seyrederken, son günlerin flaş ismi Litecoin (LTC) sakin bir seyirle %litecoin+usd% dolardan fiyatlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle