Kriptopara

3 Uzmandan Paris Saint Germain (PSG) Coin Geleceği 2022

  2021 yılında hızla büyüyen kripto para piyasalarında elde ettiği popülarite ile dünyanın dört bir yanında yatırımcıların portföylerine girmeye başlayan taraftar token’ları, yeni dönemde tekrar popülarite kazanmaya başladı. Fan token’ları arasında güçlü bir konumda bulunan Paris Saint Germain (PSG) Coin ile ilgili olarak bu rehber yazımızda gelecek beklentilerini ve uzman tahminlerini bulabilirsiniz.

  Paris Saint Germain (PSG) Coin Geleceği

  Genellikle futbol kulüplerinin dahil olduğu, birçok spor kulübünün anlaşma sağladığı fan token’lar, kripto para piyasasında hareketlilik sağlamaya devam ediyor. Dünyanın birçok üst düzey spor kulübünün dahil olduğu bu ekosisteme giren Fransız futbol kulübü Paris Saint Germain takımı hakkında çıkan haberler, PSG coinin çift yönlü şekilde etkilenmesini sağlamaktadır.

  Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde PSG coin adına uzun vadede kazanç sağlama olasılığının %80’den fazla olduğu belirtilmektedir. PSG coin adına yapılan fiyat tahminlerinde, 2025 yılsonuna kadar fiyatın 20 dolar seviyesinin üzerine çıkacağı görüşü ön plana çıkmaktadır. Uzmanların PSG coin adına öne çıkan gelecek görüşleri şöyle sıralanabilir:

  • Her sezon kendi liginde şampiyonluğun en büyük adayı olan Paris Saint Germain takımının başarıya ulaşma olasılığının yüksek olması, PSG coin adına ilerleyen dönemlerde ani fiyat artış olasılığını güçlendirmektedir.
  • Fan token’ların genel olarak birlikte hareket ettiği, piyasadan ayrık olarak yüksek oranlı değer artışları kaydettiği bilindiğinden, PSG coin’in de bu olası yükselişlere dahil olma ihtimali bulunmaktadır.

  PSG Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Son dönemlerde kripto para piyasalarında büyük oranlarda değer kayıpları yaşandı. Birçok kripto para birimi bu genel düşüş eğilimine dahil olarak ciddi kayıplar yaşadı. Piyasada hafif toparlanmaların görüldüğü süreçte PSG coin ise elde ettiği hızlı yükselişlerle dikkatleri çekmeyi başardı. Terra blok zincirinde yaşanan sorunların etkileri görülürken PSG coinin %20’nin üzerinde günlük değer kazançları yakalaması, yatırımcıların dikkatini çekti.

  Toplam arzı ve dolaşımdaki arzı sınırlı olan PSG coin, sağladığı dezenflasyonist yapısı ile öne çıkarken, piyasaların düşüş trendinde olduğu süreçte, negatif bölgede elde ettiği yüksek oranlı değer artışlarıyla yatırımcılarına kazanç sağladı. Analistler, fiyat grafiğini incelediğinde PSG Coin adına aşağı bölgede 7,50 dolar seviyesinin destek noktası olarak, yukarı bölgede ise 11,00 dolar seviyesinin direnç bölgesi olarak öne çıkabileceğini ifade etmektedir.

  PSG Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Fransa’nın ve dünyanın en büyük futbol takımlarından biri olan Paris Saint-Germain’in, Socios.com ile gerçekleştirdiği ortaklık sonrasında PSG coin 28 Ocak 2020’de piyasaya sürüldü. PSG coin, Ethereum (ETH) blok zincirinde bir yan zincir olan Chiliz tabanlı bir kripto para birimidir. Paris Saint-Germain takımının taraftar token’ı olan PSG coin, taraftarlar ile takım arasındaki bağın güçlenmesini ve etkileşimi artırmayı sağlamaktadır.

  PSG coin sahipleri, Paris Saint-Germain kulübünün sunduğu çeşitli ve ayrıcalıklı olanaklara erişim sağlama ve kulüple etkileşim sağlama imkanlarına sahiptir. Paris Saint Germain taraftarları, PSG coin sayesinde Socios.com üzerinden, kulübün yayınladığı anketlerde oy kullanabilir ve takım adına alınan kararlarda söz sahibi olabilirler.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Neredeyse tüm taraftar token’larında olduğu gibi, Paris Saint Germain’in fan token’ı olan PSG coin’in de oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ekseriyetle futbol başta olmak üzere spor kulüpleri, müzik fan kulüpleri ve diğer birçok kuruluş tarafından deneyimleri daha adil hale getirmek, bu kuruluşların çatısı altındaki gelişmeleri organize etmek, kulüp liderliğine katkı sunmak ve daha fazlası için PSG coin kullanılmaktadır.

  PSG Coin Fiyatı Kaç Dolar

  Güncel verilere göre şu anda 1 PSG fiyatı %paris-saint-germain-fan-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %paris-saint-germain-fan-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Paris Saint-Germain Fan Token fiyatı 24 saatte %paris-saint-germain-fan-token+yuzde%.

  Dünyanın en iyi futbolcuları listesinde milyonlarca kişi tarafından ilk sırada gösterilen, Arjantinli futbol yıldızı Lionel Messi’nin transferi sonrasında Paris Saint Germain kulübünün yüksek miktarlarda fan token verdiklerini açıklaması, hem kulübe olan ilgiyi hem de PSG coine olan ilgiyi artırmayı başardı. Bu transfer ile dünya genelinde popülaritesi artan PSG coin’in toplam 19,89 milyonluk arzı bulunuyor ve varlığın dolaşımda 3,11 milyonluk arzı bulunuyor. 28 Nisan 2021 tarihinde 55 dolar seviyesini aşmayı başaran PSG coin, kulüple ilgili gelişmelere bağlı olarak fiyat hareketlilikleri sergilemeye devam etmektedir.

  PSG Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Uzmanlara göre Avrupa futbol kulüplerinin, liglerin sonlanmasından sonra transfer dönemlerine girmesi, tüm fan token’larda olduğu gibi PSG coin’de de hareketliliği tetikleyebilir. Öte yandan kulüpler arasındaki uluslararası çeşitli futbol organizasyonlarında Paris Saint-Germain kulübü her daim favoriler arasında yer almaktadır ve bu etkenler, PSG coin’de pozitif beklentileri artırmaktadır. Ancak piyasa genelinde kripto varlıkların barındırdığı kayıp riskleri PSG coin için de geçerlidir. Genel olarak uzman yorumlarına bakıldığında, gelecek adına PSG coin için “potansiyeli olan varlık” yorumu öne çıkmaktadır.

  PSG Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  PSG coin, standart bir fan token yapısına sahiptir ve Ethereum blok zincirinin yan zinciri olan Chiliz tabanlı bir token olarak işlem görmektedir. Bu yönüyle, uzmanlara göre varlık güven açısından pozitif özelliklere sahiptir. Öte yandan fan token’ların, bağlı oldukları kulüple ilgili medyatik gelişmelere göre hareket edebiliyor olması, PSG coin’i diğer birçok fan token’ın bu alanda önüne geçirmektedir. Zira Paris Saint Germain kulübünün ekonomik açıdan oldukça güçlü, dünyanın en zengin kulüplerinden biri olması, olası fiyat düşüş dönemlerinde gündeme gelebilecek transfer haberleri ile yerini yükselişlere bırakabilir. Bu yönleri ile proje güvenilir projeler arasında yer almaktadır.

  PSG Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Paris Saint Germain takımının fan token’ı olan PSG coin, diğer taraftar token’larından bazı yönleri ile ayrılmaktadır. Teknik açıdan, altyapı olarak standart bir fan token olan PSG Coin sayesinde yatırımcılar fiat ile CHZ takası gerçekleştirebilir. Bu da CHZ fiyatındaki olası artışların, PSG coin’e de yükseliş olarak yansımasına yardımcı olabilir. Öte yandan PSG coin, Paris Saint Germain gibi dünyanın sayılı kulüplerinden birinde alınacak olan kararlarda, sahiplerine söz hakkı sunmaktadır. Bu özellikleriyle birlikte PSG coin’i benzersiz kılan diğer yönleri şöyle sıralanabilir:

  • Paris Saint Germain kulübü ile ilgili önemli kararlarda PSG coin sahipleri söz sahibidir.
  • Taraftar token’ları için düzenlenen özel ödül etkinliklerinden PSG coin sahipleri yararlanabilir.
  • Kripto para piyasalarının erken dönem fan token’ları arasında yer almaktadır.

  PSG Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Genel olarak taraftar token’ları, ilgili spor kulüplerinin taraftarlarına yatırımları sayesinde, destekledikleri takımlar adına alınan kararlarda söz sahibi olma imkanı tanımaktadır. Paris Saint Germain takımının fan token PSG coin’in avantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • PSG coin sahipleri, kaptanlık pazı bandında yazılacak mesajlarda karar verebilir.
  • Takım otobüsünün tasarımında, stadyum içi tasarımlarda, tünel görsellerinde PSG coin sahipleri belirleyici role sahiptir.
  • PSG coin sahiplerinin imzalı formalara erişim hakları vardır.
  • Kulübe özel NFT ürünlere erişim.
  • VIP ürün ve hizmetlere PSG coin karşılığında erişim hakkı vardır.

  PSG coin dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Takımla ilgili medyatik gelişmelere bağlı yükselişler, kısa süre içinde yerini sert geri çekilmelere bırakabilir.
  • Fan token’lar genelinde olduğu gibi, piyasadan ayrık fiyat hareketleri, piyasa yükselişte iken düşüşlerin görülmesine neden olabilir.

  PSG Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  PSG coin listeleyen borsalar şöyle:

  • Binance
  • Gate.io
  • FTX
  • MEXC
  • Paribu
  • Upbit
  • AAX
  • Pionex
  • Chiliz
  • BKEX
  • Vauld
  • Hotbit
  • Crex24

  PSG Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Sektör temsilcilerinin, uzman ve analistlerin geçmiş fiyat hareketlerinden ve diğer teknik verilerden yola çıkarak PSG coin adına yaptıkları gelecek fiyat tahminlerinde genellikle yukarı yönlü öngörüler öne çıkmaktadır. Ancak her kripto varlıkta olduğu gibi PSG coin’de de düşüş riskleri her dönem mevcuttur. Buna göre 3 uzman analist ekibinin PSG coin fiyat tahminleri şöyle:

  • Price Prediction uzman ekibi PSG coin’in 2022 yılında en yüksek 6,38 dolar seviyesine, 2023 yılında en yüksek 9,34 dolar seviyesine, 2024 yılında en yüksek 13,74 dolar seviyesine ve 2025 yılında ise en yüksek 19,76 dolar seviyesine çıkacağını öngörmektedir.
  • Coin Arbitrage uzman ekibi PSG coin’in 2022 yıl sonunda 19,20 dolar seviyesine, 3 yıl içinde en yüksek 112,408 dolar seviyesine, 2023 yıl sonunda 31,06 dolar seviyesine ve 2024 yıl sonunda 50,27 dolar seviyesine ulaşacağını öngörmektedir.
  • The News Leader analist ekibi PSG coin’in 1 yıl içinde 9,29 dolar seviyesine, 5 yıl içinde en yüksek 30,19 dolar seviyesine, 10 yıl sonra en yüksek 189,85 dolar seviyesine yükseleceğini öngörmektedir.

  Sonuç

  Socios.com ile kurulan ortaklık sonucu, Ethereum blok zincirinin yan zinciri olan Chiliz üzerinden Ocak 2020’de piyasaya sürülen PSG coin, Paris Saint-Germain kulübünün taraftar token’ıdır. PSG coin sahipleri, kulüp adına alınan birçok kararda söz sahibidir ve PSG coin sahipleri, kulübün düzenlediği çeşitli özel etkinliklerde ödül kazanma fırsatına da sahiptir. Uzmanlara göre proje, arkasında dünyanın en büyük futbol kulüplerinde biri ile geleceğe dair potansiyel barındırmaktadır. Uzman analist ekipleri, PSG coin adına gelecek dönemler için genel olarak yükseliş öngörmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle