BTC hızlı yükseldi, analistlerin yeni hedefleri ne?

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında beklenen yükseliş gerçekleşti ve 43 bin dolarlı seviyelerin üzerine çıkıldı. Böylelikle BTC son 2 aydır en yüksek seviyeyi görmesiyle yatırımcısını heyecanlandırdı…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş dikkatlerden kaçmadı. BTC fiyatında yükseliş hareketinin başlamasıyla birlikte 43 bin doların üzerine çıkıldı. Bu seviye 2 aydan fazla bir süredir lider kripto para biriminin ulaştığı en yüksek seviye olmasıyla ayrı bir heyecan yarattı.

  Analistler, BTC fiyatındaki yükselişi yorumlarken umutlu konuştu. Lider kripto para birimi 19 Mayıs tarihinden bu yana en yüksek seviyesinde işlem görerek yatırımcılarını da sevindirdi. LLC’nin kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton BTC’nin mayıs ayından bu yana ağırlıklı olarak 30 bin dolar ile 42 bin dolar seviyeleri arasına sıkıştığını hatırlattı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  “Bir Sonraki Aşama 51 Bin Dolar”

  Popüler analist, BTC fiyatındaki son kazanımların bu aralığın üst sınırına yakın direnci kırdığı anlamına gelmediğini söyleyerek şunları aktardı: “Doğrulanmış bir kırılma için, yarın bir yükseliş gelişimi olarak gerçekleşebilecek 42 bin 465 doların üzerinde ardışık kapanışlar gerekiyor.”

  Bitcoin fiyatının değer kazanmaya devam etmesi durumunda analist yeni hedefi de belirledi. Katie Stockton’a göre BTC yükseliş trendini sürdürürse 51 bin dolar seviyelerinde güçlü bir dirençle karşılaşacak.

  Analistler BTC Fiyatını Yorumladı

  Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, 43 bin 700 doları önemli direnç seviyesi olarak göstererek şunları söyledi: “Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkarsa ve başarılı bir şekilde yeniden test ederse, yükseliş trendi hızlanabilir. Bir sonraki durak 49 bin dolar olabilir. Böylece 64 bin dolardaki en yüksek seviyelere geri dönme ihtimalini göz ardı edemeyiz.”

  Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su John Iadeluca ise BTC fiyatında 45 bin dolar ile 50 bin dolar seviyelerine dikkat çekti: “43 bin doların üzerine ulaştıktan sonra Bitcoin fiyatları zaten mevcut 50 bin dolarlık direnç seviyesine daha fazla baskı ekledi. Böylece 45 bin dolar fiyat seviyesinde yeni oluşan dirençle karşılaşacak. 50 bin dolarlık fiyat, muazzam satış baskısına sahip olan teknik olduğu kadar önemli bir psikolojik seviye olarak duruyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle