Dikkat! Milyarder şirketten altcoin'lerde çöküş uyarısı…

  Çinli milyarder Jihan Wu’nun kripto para şirketi Matrixport, son analizi ile altcoin’ler için çöküş uyarısı verdi! Ünlü şirket altcoin piyasasının yılın geri kalanında negatif seyir izleyeceğini söylerken, bu düşüncesine destek olarak FTX’in 3,4 milyar dolarlık satışını gösterdi.

  Matrixport araştırma şirketinden altcoin yatırımcılarını üzen haber geldi! Çin merkezli kripto para şirketi 11 Eylül tarihli web sitesi üzerinden yayımladığı analizde piyasaları FTX nedeniyle yaşanabilecek çöküş konusunda uyardı.

  “Nakde Dönmeleri Gerekecek”

  Matrixport Araştırma Başkanı Markus Thielen tarafından paylaşılan analizde altcoin çöküşü konusunda uyarı geldi. Thielen söze kripto para borsası FTX’in tasfiyesinden başladı ve bu durumun yaratacağı negatif etkiye dikkat çekti.

  Thielen, yaklaşık 3,4 milyar dolarlık tasfiye nedeniyle piyasada satış baskısı oluşacağını söylüyor. Piyasaların baskı altında kalacağını söyleyen Thielen, “Bu VC fonları muhtemelen altcoin’lerin önemli satıcıları olarak kalmaya devam edecek ve nakde dönmeleri gerekecek” dedi.

  Solana’da Düşüşe Neredeyse Kesin Gözüyle Bakılıyor!

  Thielen tarafından paylaşılan raporda çöküşten en çok etkilenecek altcoin’ler de değerlendirildi. Raporda son 1 hafta kötü performans çizen Solana (SOL) ilk sırada yer alırken, FTX tasfiyesinden Solana’nın negatif etkileneceği söylendi.

  Solana geçtiğimiz hafta yüzde 6’lık bir düşüş yaşadı. Raporda SOL’un satış baskısı altında kalması bekleniyor ve bu anlamda 15 ila 10 dolar desteklerinin önemine vurgu yapılıyor. Şu anda FTX portföyünde SOL en çok tutarda olan bir pozisyon ve bu pozisyonun oluşturacağı satış baskısının Visa ile Solana arasındaki anlaşmayı da gölgede bırakabileceği belirtiliyor.

  Ethereum’da 1000 Dolar Olası!

  Rapor ayrıca en büyük altcoin’i de detaylıca irdeledi ve ETH cephesinde olası bir düşüşün muhtemel olduğunu vurguladı. Thielen’e göre ETH düşüşü için bin 500 dolar önemli bir seviye ve bu desteği aşağı kırılması halinde bin dolar seviyesi gündeme gelebilir!

  Bitcoin’in de düşük performansı ise raporda genel hatları ile ele alındı. Yıl başından bu yana Nasdaq!ı performansta geride bırakan Bitcoin’in halen statüsünü koruduğunu söyleyen Thielen, BTC fiyatının 25 bin 836 dolar desteğinin altında olmasının sakıncalı olduğunu belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle