Kripto Para

BTC Madencilik Konseyi’nde önemli isimler var, Musk yok!

  Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurulması için çağrıda bulunan ve bu alanda aktif rol üstlenen ünlü milyarder Elon Musk’a kötü haber geldi. MicroStrategy patronu Michael Saylor’ın başkanı olduğu konseyde Elon Musk’a yer verilmedi…

  Kripto para basınında en çok tartışılan konulardan biri olan Bitcoin (BTC) madencilik faaliyetlerinin doğaya verdiği zararlar, sektör temsilcilerinin bu alanda harekete geçmesine yol açmıştı. Bu yönde tartışmalar artarken Bitcoin Mining Council (Bitcoin Madencilik Konseyi) isminde bir konsey hayata geçti

  Bitcoin ağına ve temel ilkelerine bağlı olan BTC madencilerinin gönüllü olarak bir araya geldikleri ve açık bir forum olarak hayata geçen Bitcoin Madencilik Konseyi resmen kuruldu. Konseyin resmi internet sitesi üzerinde yer alan bilgilere göre, madencilik konusunda şeffaf olmak ve en iyi uygulamaları desteklemek amaçları öne çıkıyor. Bununla birlikte Bitcoin eğitimini teşvik etmek de hedefler arasında gösteriliyor. 

  Michael Saylor Başkanlık Koltuğunda

  Kripto para sektörünün en popüler ve önemli markalarından biri haline gelen MicroStrategy şirketi de Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurulmasında önemli rol üstlendi. MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, sosyal medya hesabı üzerinden bu konuda detaylı bilgiler paylaştı. Elon Musk’ın önerileri ile ilk olarak adı geçen bu konseyde milyarder iş adamının bir bağlantısı olmadığı açıklandı. 

  Bitcoin Madencilik Konseyi’nin resmi web sitesinde konseyin Elon Musk ile herhangi bir ilişkisi olmadığını ve ona bir görev verilmediğini belirtmek için şu açıklamalara yer verdi: “Elon Musk'ın Bitcoin Madencilik Konseyi üzerinde bir rolü yok. Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan bir eğitim çağrısına katılmaktan ötesi söz konusu değil.”

  Sektörün Dev Şirketleri Kurucu Üyeler Arasında 

  Bitcoin madencilik konseyinin kurucu üyeleri arasında MicroStrategy'nin dışında sektörün çok önemli temsilcileri de yer alıyor. Yatırım yönetimi firması Galaxy Digital, blockchain madencilik şirketi Argo, blockchain teknoloji firması Hive ve Bitcoin madencilik şirketi Riot kurucu üye sıfatını aldı. Ayrıca konseyin tüm işletme maliyetlerinin de bu kurucu üyeler tarafından karşılanacağı bilgisi paylaşıldı. Dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin madencileri bu konseye katılmaya davet edildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle