Kripto Para

Tron kurucusu Justin Sun yine ETH taşıdı! Stake ile ne kadar kazandı?

  Kripto para piyasasında belirsizliğin yaşandığı bu dönemde bazı altcoin projelerinde önemli hareketlilikler takip ediliyor. Son olarak Tron (TRX) kurucusu Justin Sun’a ait olduğu bilinen bir cüzdandan yüklü kripto para transferi gerçekleşti. Yatırımcılar, zincir üstü verilere göre yapılan altcoin transferlerini mercek altına aldı.

  Kripto para sektörünün genç girişimcilerinden Justin Sun, altcoin transferleri ile gündeme geldi. Tron ve BitTorrent gibi popüler projelerin kurucusu kısa bir süre önce cüzdanları arasında yüklü miktarda Ethereum (ETH) taşıdı. Zincir üstü veri analiz platformu Etherscan, piyasanın dikkatini çeken bu transferin detaylarını paylaştı.

  Justin Sun’a Ait Adreslerde Hareketlilik

  Justin Sun’a ait olduğu bilinen iki adres, kısa bir süre önce devasa miktarda ETH taşıdı. Bu transfer, kullanıcıların ETH’lerini stake etmelerine ve ödül kazanmalarını sağlayan merkeziyetsiz bir protokol olan Lido’dan yapıldı. Bu adresten 30 bin ETH yani yaklaşık olarak 56 milyon dolar değerinde kripto para çekildi.

  Tron kurucusuna ait olduğu bilinen Lido adresinde hala 263 bin 294 ETH yani yaklaşık 491.6 milyon dolar değerinde stake edilmiş varlık bulunuyor. Bu verilere göre Lido merkeziyetsiz protokolünde en büyük yatırımcı Justin Sun olarak görülüyor. Kripto para girişimcisi geçtiğimiz şubat ayında toplamda 288 bin 100 ETH (yaklaşık 538 milyon dolar) değerinde stake yapmış ve o tarihten bu yana 5.194 ETH yani yaklaşık 9 milyon dolar ödül kazanmıştı.

  ETH Stake Ederek Servetini Büyüttü

  Etherscan tarafından sağlanan verilere bakıldığında Justin Sun’ın stake işleminden elde ettiği günlük ortalama gelir 38 ETH (72 bin dolar) oldu. Buna göre yaklaşık yüzde 4.87’lik bir yüzde getirisi (APY) ile servetini büyüttü.

  Tron kurucusu Justin Sun, 8 Temmuz tarihinde de kendi kripto para borsası Poloniex’e 43 milyon dolar değerinde ETH taşımıştı. En büyük ETH yatırımcılarından biri olarak bilinen kripto girişimcisi, son 1 yıl içinde kendi borsasına toplam 126 milyon dolar değerinde ETH transfer etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle