Kriptopara

2022 Dogecoin Geleceği – Güncel 3 Dogecoin Fiyat Tahmini

  Elon Musk gibi bir multimilyoner desteğini arkasına alan Dogecoin, son dönemde yaşadığı sert geri çekilme ile büyük hayal kırıklığı yarattı. Token’e yatırım için uygun zaman olup olmadığını sorgulayan okurlarımız için yazımızda uzmanların Dogecoin geleceğine yönelik beklentilerini ve 3 analistin 2022 yılı Dogecoin fiyat hedeflerini paylaştık.

  Dogecoin Geleceği

  Dogecoin geleceğine ilişkin yorum yapan uzmanlar, mevcut şartlar doğrultusunda olumlu yaklaşmaktadır. Bu yaklaşımlarında altında yatan neden ise DOGE teknolojisi ya da benzersiz özellikleri değil, popülerliği yer almaktadır. Bir şaka coin olarak ortaya çıkmasına karşın 1 yılda %1.200’ü aşan bir yükseliş kaydeden token’de neden bu yıl da fiyatların güçlü çıkacağının düşünüldüğünü en iyi anlatan nedenler ise şu şekildedir:

  • Elon Musk ve Snoop Dogg gibi isimler, Dogecoin’i desteklemektedir.
  • DOGE topluluğu, çeşitli bahşiş organizasyonlarına yönelik girişimleri ile DOGE kullanılırlığını artırmayı başarmaktadırlar.
  • SpaceX, Tesla ve ABD’li online elektronik mağazası Newegg gibi pek çok şirket, DOGE ile ödeme kabul etmektedir.

  Dogecoin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Uzmanlar, Dogecoin geleceği ile ilgili grafik analizi yaptılar. 31 Ocak 2021 tarihi ile tüm kripto para piyasasının gündemine oturacağı günlere adım atan DOGE, son dönemde yaşadığı geri çekilme ile büyük kayıplar yaşattı. Anonim analistler DOGE grafik verileri üzerinden yaptıkları teknik analiz çalışmaları ile token’in geleceğine ilişkin önemli tespitlerde bulundular.

  Token’de ATH seviyesinden %85 oranında geri çekilme gerçekleştiğini ifade eden analistler, düşüş trendinin zayıfladığına dikkat çektiler. Bu bilgi ile birlikte 27 Şubat 2022 tarihi ile 8 Mart 2022 tarihleri arasında ikili dip formasyonunu birlikte yorumlayan analistler, düşüşün sonlanmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyorlar. Analistlere göre aşırı yükselişin düzeltmesi tamamlandı ve 0,17 dolar direncini hedef alabilecek bir atak Dogecoin’de görülebilir.

  Dogecoin (DOGE) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Dogecoin (DOGE), Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından geliştirilen bir meme coin’dir. Şaka coin’i olarak da bilinen ve açık kaynaklı bir eşler arası dijital para birimi olarak geliştirilen DOGE, popüler internet trendi Doge karakteri baz alınarak logosunda Shiba Inu olacak şekilde Aralık 2013’te Litecoin’in bir çatallanması ile yaratıldı. Eğlenceli ve kaygısız bir kripto para birimi olması amacıyla geliştirilen DOGE Coin’in çalışma yöntemi şu şekilde özetlenebilir:

  • Aktif ve büyük bir topluluğu arkasına alarak bahşiş hizmeti için kullanılır.
  • Dogecoin madenciliği yolu ile ödül olarak kazanılabilir.
  • İş Kanıtı (Proof-of-Work) için Scrypt karma yöntemini kullanır.
  • Madencilik yaparak ya da kripto para borsalarından satın alarak DOGE Coin’e sahip olunabilir.

  DOGE Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Dogecoin Ne Olur?

  Dogecoin geleceğine yönelik A’dan Z’ye tüm isimler, yükseliş yönünde görüş aktarmaktadır. Bazı kuruluşlar hemen bu yıl 0,76 dolarlık zirveye ulaşacağını düşündükleri token için alım yönünde agresif tavırlar sergilerken, esasen bu popülarite büyük de risk barındırır. Öyle ki DOGE, geride bıraktığımız Mayıs ayından bu yana düşüşünü sürdürmekte ve zirvesinden %85 daha ucuz fiyatlanmaktadır.

  Dogecoin geleceği her ne kadar geliştiricilerin umursamazlık ve eğlence üzerine kurguladıkları strateji ile büyük başarı yakalasa da deflasyonist değil enflasyonist olması ve büyük bir teknoloji içermemesi en büyük handikabıdır. Yatırımcılar, kararlarını verilen popülerlikten etkilenmek yerine tüm değişkenleri dikkate alarak analiz yapmalarında, aldıkları kararlarda zarar etme olasılıklarını azaltabilirler.

  Dogecoin Projesi Güvenilir mi, Alınır Mı?

  Dogecoin, Litecoin tarafından kurulan blockchain ağını kullanır. DOGE ile yapılan tüm işlemlerin güvenliği Litecoin ağı ile sağlanır. Binance, Kraken ve Coinbase Exchange gibi kripto para borsalarında listelenen ve Tesla CEO’su dünyaca ünlü milyarder Elon Musk’un en popüler kripto para birimi olma başarısı gösteren DOGE, güvenilirlik yönünden tüm testleri geçmeyi başarmıştır.

  DOGE Coin alım satım kararlarında ise FOMO etkisine dikkat edilmesi önemlidir. Dogecoin’in arzının sınırsız olması ve rakiplerinden ayrılmasını sağlayacak bir teknolojiye sahip olması gibi faktörler, esasen projenin yeterli teknolojiye sahip olmadığının kanıtı olarak değerlendirilmektedir. Popülerliği ve giderek artan ödeme aracı olarak kabulü ise uzmanların ve analistlerin Dogecoin geleceği ile ilgili yükseliş beklentilerini güçlendirmektedir. Analistler, mevcut riskleri ve artıları iyi değerlendirmeli, kimseden etkilenmeden sadece analize dayalı yatırım kararları alarak DOGE Coin alma veya satma kararlarını şekillendirmelidirler.

  Dogecoin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Dogecoin’i benzersiz yapan tek şey, inanması güç olsa da geliştiricilerin sergilediği sıradan bir yaklaşımdır. 2013 yılında bir şaka coin olarak tasarlanan proje, sadece ilk ayında milyonlarca takipçi toplamayı başarmıştır. Bu takipçi kitlesinin oluşturduğu Dogecoin topluluğu ise pek çok token’in aksine yaptıkları girişimler ile her fırsatta kripto para biriminin popülerliğini ve kullanım alanını artırmayı başarmışlardır.

  Dogecoin iddialı ve çığır açacak bir yeniliğe, vizyona, hedefe ya da teknolojiye sahip değildir. Bu denli kaygısız olması ve Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin karmaşıklığı aksine eğlenceyi benimsemesi, pek çok blockchain girişimcisinin anlam veremediği şekilde projeyi popüler yapmış ve topluluğunun destekleri ile kullanımı artmıştır. Sonuç olarak Dogecoin geleceği, umut vadedebilecek kripto para birimlerinden biri olmayı başarmıştır.

  DOGE Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Klasik bir kripto para birimi için dezavantaj olabilecek pek çok şey, DOGE Coin için avantaj olmuş ve büyük bir toplulukla birlikte milyarderleri ardına almasına projenin en önemli artısıdır. Bu avantaj geçtiğimiz yıl token’e %1.200’ü aşan bir yükseliş hediye ederek Dogecoin ismini sıradan bir insanın bile bildiği bir kripto para birimine dönüştürmüştür. Fiyatlarda görülen volatilite ve ardında kendisini rakiplerinden ayıracak bir teknoloji bulunmaması DOGE için dezavantaj olsa da sahip olunan şu avantajlar, projenin potansiyelini artırmayı başarır:

  • Elon Musk’un favori kripto para birimleri listesinde ilk sırada yer alır.
  • Topluluk mevcut gücü ve potansiyeli ile Snoop Dogg örneğinde olduğu gibi bahşiş ve farklı etkinlikler düzenleyerek token’in kullanımına katkı sağlar.
  • Elon Musk öncülüğünde SpaceX ve Tesla ile başlayan ve büyük markaların devam ettiği ödeme aracı olarak kabul süreci, DOGE kullanımını artırabilme adına önemli bir potansiyeldir.
  • Sınırsız arzı madenciliğin her daim var olmasına ve ilerleyen süreçte ödeme aracı olarak DOGE’nin tercih edilebilirliğini artırma açısından coin’i destekler.

  DOGE Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Yakaladığı popülarite ve uzak geçmişi ile Dünya'nın en büyük kripto para borsalarının neredeyse tamamında Dogecoin listelenmektedir. Madencilik dışında DOGE Coin sahip olmak için başvurulabilecek kripto para borsalarından bazıları ise aşağıda paylaşılmaktadır:

  • Binance
  • FTX
  • Kraken
  • Coinbase Exchange
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Binance.US
  • Gemini
  • Bitfinex
  • Huobi Global

  Dogecoin Fiyat Tahminleri

  Dogecoin fiyat tahminlerinde analistler, projenin sahip olduğu yüksek etkileşimli grubu ve Elon Musk faktörünü dikkate alıyorlar. Ödeme aracı olarak çeşitli şirketler tarafından desteği artırılan DOGE’de bu yılın en düşük fiyat beklentisi 0,17 dolar olarak yükselişe işaret etmektedir. Bu yıl DOGE Coin’de bullish yaklaşım sergileyen 3 analistin fiyat hedefleri şu şekildedir:

  • Wallet Investor, Dogecoin’in 2022 yılında fiyatını artırabileceğini düşünmekte ve 2022 yılı için DOGE’de 0,277 dolar fiyat hedefi öngörmektedir.
  • Crypto News Z analistleri, DOGE’nin ardındaki Elon Musk faktörünü dikkate alarak 2022 yılı fiyatını 0,27 dolara ulaştırabileceğini düşünüyor.
  • DigitalCoin, diğer iki kuruluşa göre DOGE’ye nispeten temkinli yaklaşarak 2022 yılı fiyat hedefini 0,17 dolar olarak açıklamaktadır.

  Sonuç Olarak

  Yazımızda, uzmanların Dogecoin geleceği ile ilgili yorum ve analizlerini yazdık. Dogecoin, ünü kripto para endüstrisini aşan ve her geçen gün daha fazla yatırımcı tarafından takibe alınan bir şaka coin’idir. Litecoin çatallanmasından oluşmasına karşın popülerliği ile Litecoin’i geride bırakan DOGE’de Elon Musk faktörü, geleceği şekillendiren en büyük değişkendir. Musk’un adımları ile kendisine kullanım alanı bulan proje, topluluk ve farklı şirketlerce tercih edilerek yaygınlaşmaktadır.

  Teknoloji ve vizyon açısından yetersiz olsa da Dogecoin geleceğine uzmanların bakış açısı olumludur ve token’in ilerleyen günlerde yaşanabilecek haber akışına bağlı olarak fiyatını artırabileceği düşünülmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle