Fantom (FTM) Coin Nedir? Nasıl alınır?

  Kullanıcılarına Fantom platformunda oy kullanma hakkı veren FTM coin hakkında pek çok bilgiyi bu içerikte bulabileceksiniz. Pek çok farklı işlem için de kullanılabilen FTM Coin nasıl alınabilir, avantajları, dezavantajları neler, gelecekte hangi noktada ve fiyatta olabilir sorularını bu yazımızla yanıtlamaya çalışacağız. 

  Fantom (FTM) Coin Nedir?

  Fantom (FTM) Coin, kendi geliştirmiş olduğu konsensüs algoritması üzerinden çalışan DAG akıllı sözleşme platformu Fantom’un yerel kripto para birimidir. FTM Coin ile akıllı sözleşmeler devreye alınabilirken, merkeziyetsiz finans DeFi işlemlerinden yararlanılabilir. Pos konsensüsünü benimseyen FTM Coin, madencilik yerine staking üzerinden para kazandıran POS coinidir. Ödeme aracı olarak da kurumsal yatırımcılar arasında kullanılabilen FTM Coin, kurumsal şirketlere hitap eden bir aracı konumundadır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Fantom (FTM) Coin projesinin amacı, dünyanın her alanında bütün ticari işlem kuruluşları arasında uyumluluğu sağlayan bir platformu ve kripto para birimini oluşturmaktır. Fantom ağında yerel Pos konsensüslü FTM Coin sahipleri, hisse senedi oluşturabilir, ücret toplayabilir ve ödül kazanabilirler. Bu 3 işlemi sunma amacı olan proje DeFi işlemlerine de olanak sağlar. Proje hakkında daha kapsamlı bilgiyi, https://whitepaper.io/coin/fantom linkinden Whitepapaer’a erişerek öğrenebilirsiniz. 

  Fantom Coin Yorum

  FTM Coin hakkındaki analist yorumlarına bakıldığında ondan sürekli olarak kendini geliştiren kripto para birimi şeklinde söz edildiği görülüyor. Analistler FTM COin’in geleceği hedeflediğini bu yüzden geliştirme süreçlerini fonlamak amacıyla 40 milyon dolar üzerinden fon topladığını açıklıyorlar. Kullanıcı ödüllerini sunan projenin 2021’de ise yatırımcı kitlesini etkili şekilde genişlettiğinden söz etmişler.

  FTM Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler, FTM Coin yakın geleceğinde fiyat gerilemesinin olabileceğini belirtirken, orta vade ardından fiyat yükselişinin oluşabileceğini ifade ediyorlar. Analistler FTM Coin’in 2021 Haziran başında 0.50 dolar ile 0.55 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini ve burada değer kaybı olabileceğini açıkladılar. Tam tersi şekilde 2021 Ağustos ayı ve sonrasında ise FTM Coin’in farklı noktalarda değer kazanabileceğini belirttiler. İlk adımda ise fiyatın 0.70 dolar ile 0.75 dolar bandı arasında yer alabileceğini açıklıyorlar. 

  Güncel Fiyat Bilgisi

  Kripto para borsalarında güncel 1 FTM coin fiyatı %fantom+try% TL. Döviz cinsinden ise %fantom+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Fantom 24 saatte %fantom+yuzde%.

  Fiyat, piyasanın etkisi ile her an değişebilir. Volatiliteye bağlı oynaklık sergileyen fiyat anlık takip edilmeli ve ardından yatırım yapılmalıdır.

  Fantom (FTM) Coin Nasıl Alınır?

  Fantom (FTM) Coin almak amacıyla yapılacaklar:

  • 1. Adım: FTM Coin, Binance, KuCoin, FTX, UniSwap gibi borsalarda şu anda işlem görüyor. Bu borsalardan tercih edilene giriş yapılmalıdır.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılışı, KYC İşlem adımlarını takip ederek gerçekleştirilmelidir.
  • 3. Adım: Borsa hesabına yatırım amaçlı para yatırılmalıdır.
  • 4. Adım: Hesaba paranın geçmesi ardından borsadan FTM Coim paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde uygun bir fiyattan veya güncel fiyattan FTM Coin alım meri verilmelidir.
  • 6. Adım: Alınan FTM Coin miktarı hesabın sanal cüzdanında çevrimiçi olarak veya donanım cüzdanda daha güvenlik şekilde, çevrimdışı olarak saklanabilir.

  Bütün aşamaları doğru uygulayanlar, başarı ile alımı tamamlarlar.

  Avantajları Neler?

  Fantom (FTM) Coin avantajları:

  • Risksiz Faiz Kazancı: FTM Coin sahipleri ağda kredi almak isteyenlere, akıllı kontrakt üzerinden kredi sunarak, geri ödemeyi faizli şekilde alma şansına sahiplerdir.
  • Risksiz Pasif Getiri: FTM Coin staking yapan kişiler, belirli vade sonunda ek coin kazancı elde etme şansına sahiplerdir. 
  • Transfer İşlem Hızı: FTM Coin ile cüzdanlar arası sınır ötesine transferde işlem saniyeler içinde gerçekleşir. 
  • Düşük Masraf: FTM Coin ile cüzdanlar arası sınır ötesine transferde ve takasta düşük işlem ücretleri açığa çıkar.
  • Ödüller: FTM Coin sahibi olan veya işlem sayıları yüksek olan, hisse senedi üreten, oy veren kişiler ödüllerden yararlanırlar.

  Dezavantajları Ne?

  Fantom (FTM) Coin dezavantajları:

  • Emir Gecikmeleri: FTM Coin ile alım-satım işlemi yapılırken transferdeki saniyelik işlem hızı deneyimlenemez. Belirli anlarda ağdaki yoğunluğa bağlı olarak emir onayları gecikebilir. 
  • Saldırı Riski: FTM Coin sanal cüzdanlarda saklandığında, borsada veya ağda oluşabilecek saldırıların riskinden söz edilir. Bu yüzden donanım cüzdanda saklanarak korunur.

  Sonuç

  Fantom platformunun yerel kripto parası FTM Coin merkeziyetsiz finansal işlemler ile yakından ilgili bir altcoin. Diğer yandan kurumsal şirketlere hitap eder ve kullanıcılarına yüksek transfer hızı sunar. 2021 senesi içerisinde değer kazanması beklenen FTM Coin, analistlerin tahminlerine göre ilerlerse etkili fiyat artışları gösterebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle