Fantom (FTM) Coin Nedir? Nasıl alınır?

  Merkeziyetsiz finansal işlemlere katılım için kullanılabilen Fantom Coin hakkında bilgileri bu yazımızda detaylı şekilde sunacağız. Bu sene analistlerin değer kazanmasını bekledikleri “Fantom Coin nasıl alınır?”, “Fantom Coin avantajları ve dezavantajları neler?” ve “Fantom Coin gelecekte nasıl bir konumda yer alacak?” sorularına yanıt arayacağız.

  Fantom (FTM) Coin Nedir?

  Fantom (FTM) Coin, firmalar ve uygulamalar için akıllı defter hizmetini sunan blok zincir ağının yerel kripto para birimidir. Fantom protokol, Lachesis tarafından destekleniyor. Lanchesis ise DAG tabanlı olduğu bilinene aBFT konsensüs algoritmasıdır.

  Bu niteliklere bağlı olarak FTM yüksek işlem hızı ve yüksek güvenlik nitelikleri ile öne çıkar. Fantom Coin sahibi şirketler ve bireyler ağda merkezi bulunmayan uygulamaları geliştirebilirler. Diğer yandan FTM ile ağda oy kullanabilirler.

  FTM Coin Yorum

  Fantom Coin, şirketlere ve bireysel yatırımcılara merkezsiz uygulama geliştirme imkanı sunan Fantom’da işlem yapabilme olanağı sunar. Şirketlerin işlemler hakkında yaptıkları ödemelerde FTM kullanımının öne çıkması onun sürekliliğini destekliyor. Aynı zamanda kredilendirme ve stake işlemlerinden kullanılabilmesi FTM’nin varlığını sürdürmesi için avantajlı koşulları yaratıyor. Fantom Coin hakkında uzman analistlerin yorumlarına bakıldığında ise onun emin adımlar ile 2022 senesine yürüyeceği anlaşılıyor. Analistler, FTM’nin bir düşüş eğilimine yakın dönemde girdiğini ancak bunun ardından 2021 sonuna doğru değer kazanımı olacağını ifade ettiler.

  FTM Coin Geleceği

  Fantom Coin geleceğinde analistlerin işaret ettikleri 0,40 dolarlık fiyat değeri bulunuyor. Analistler Fantom Coin’in dikkat çekici altcoinler arasına girmeyi başardığını belirttiler. 2021 sensi ikinci ayarında ilk olarak 0,35 ile 0,40 bandı arasında bir fiyat beklentisi mevcut. Sene sonunda ise fiyatın 0,48 dolar düzeyine ulaşabileceği açıklandı.

  Analiz sonuçları ile iyi bir imaj çizen Fantom, merkeziyetsiz finansal işlemlerde de rol oynamaya başlıyor. Geleneksel bankacılık hizmetleri ile kredi kullanamayanların FTM ile kredi kullanma yolunu tercih edecekleri analistlerce belirtiliyor. Bu kapsamda kredi vererek faiz kazancının kripto para şeklinde elde etmek isteyen yatırımcıların FTM alımına yönelebilecekleri bu etkiyle fiyatın yükselebileceği açıklandı.

  Fantom (FTM) Coin Fiyatı

  Güncel borsa verilerine göre 1 Fantom (FTM) Coin %fantom+try% TL olarak işlem görmektedir. Fantom Coin ve diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları oynaklığa bağlı olarak her an değişebilmektedir. Bu yüzden, volatilitesi yüksek olan kripto para piyasasında alım-satım öncesi anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

  Fantom (FTM) Coin Nasıl Alınır?

  Fantom Coin almak için internet üzerinden Binance ve benzeri tercih edilen bir kripto para borsası platformuna giriş gerçekleştirilmelidir. Erişimle görüntülenen ana sayfadan ‘’ kayıt ol’’ sekmesine tıklanır. Bu aşamayla ekrana gelen tablo üzerine kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak, tablo altındaki “onay’’ kutucuğuna tıklanır.

  Hesap onayı ardından görüntülenen sayfada “para yatır’’ sekmesine tıklanıp, hesabın sanal cüzdanına kredi kartından veya kişisel banka hesabından para transfer edilir. Bu adımla ardından erişilen sayfadan “kripto para satın alım’’ sekmesine tıklanır. Açılan pencereden FTM kripto para birimi ve miktarı seçilip, satın alma emri verilir. Satın alınan FTM miktarı hesabın sanal cüzdanında görüntülenir.

  Avantajları Neler?

  Fantom Coin yatırım işlemlerinde ve transferlerinde düşük işlem ücreti açığa çıkar. Bu avantajın yanında FTM bir kripto para cüzdanından, sınır ötesinde yer alan diğer cüzdana da en düşük işlem ücreti ile gönderilir. Kripto para borsalarında alım satım amaçlı kullanılabilir. Bunun yanında daha düşük riskli bir yatırım yapabilme avantajını sunar. FTM, belirli bir vadede cüzdanda stake edildiğinde, faiz kazancı olarak ek FTM bakiyesi elde edilir. Alım-satım işlemlerinde yüksek onay hızı sunarak, yatırımcının fiyat oynaklığının yaratabileceği risklerden korunabilmesini sağlar.

  Dezavantajları Ne?

  Fantom Coin dezavantajı her kripto para biriminde olduğu gibi kripto para borsaları sanal cüzdanlarında saklanırken, ağdan gelebilecek saldırılara açık olmasıdır. Bu riski minimize etmek için çevrimdışı kripto para cüzdanında FTM saklamak tercih edilir. Diğer bir dezavantaj ise saniyeler içinde değişebilen fiyat değerlerine tablolara yansıtmasıdır. Kripto para birimlerinin tümündeki bu temel özellik piyasanın volatilitesine bağlı ortaya çıkar. Minimize etmek için anlık fiyat takibi ile alım-satım önerilir.

  Sonuç

  Fantom Coin, Fantom ağında kullanıcılara oy hakkı kazandıran ve şirketlerin merkeziyetsiz uygulamalar yaratmalarına imkan sunana yerel kripto paradır. FTM analistler tarafından geleceği parlak görülen ve 2021 yılı sonuna doğru 0,40 dolar fiyatını aşması beklenen bir altcoindir. Şuan pozitif yorumlara konu olan imajını nasıl devam ettireceğini ise ilerleyen süreçte hep beraber göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle